Απόκρυψη ανακοίνωσης

Καλώς ήρθατε στην Ελληνική BDSM Κοινότητα.
Βλέπετε το site μας σαν επισκέπτης και δεν έχετε πρόσβαση σε όλες τις υπηρεσίες που είναι διαθέσιμες για τα μέλη μας!

Η εγγραφή σας στην Online Κοινότητά μας θα σας επιτρέψει να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα στο forum, να στείλετε προσωπικά μηνύματα σε άλλους χρήστες, να δημιουργήσετε το προσωπικό σας profile και photo albums και πολλά άλλα.

Η εγγραφή σας είναι γρήγορη, εύκολη και δωρεάν.
Γίνετε μέλος στην Online Κοινότητα.


Αν συναντήσετε οποιοδήποτε πρόβλημα κατά την εγγραφή σας, παρακαλώ επικοινωνήστε μαζί μας.

Η σκλάβα μετάνιωσε. Τι μέλλει γενέσθαι ;

Συζήτηση στο φόρουμ 'BDSM & Νόμος' που ξεκίνησε από το μέλος espimain, στις 28 Ιανουαρίου 2019.

  1. Vakhos

    Vakhos Regular Member

    Εγώ πάλι, στην ίδια ακριβώς περίπτωση, εξακολουθώ να ζω πολύ καλά μαζί της εδώ και 7 χρόνια. Τις D/s ανάγκες μου καλύπτω με άλλες υποτακτικές εν γνώσει της.
     
  2. Alpha Wolf

    Alpha Wolf Ενας, αλλα Λυκος.

    Μην το λες ετσι. Φυσικα και ειναι διαφορετικη η περιπτωση που περιγραφεις, οπως καθε περιπτωση ειναι διαφορετικη απο αλλες.

    Οπως το περιγραφεις, νομιζω οτι κι εγω θα επραττα προς την κατευθυνση να κρατησω αυτη τη σχεση, αρκει να αναβασω την αυτοεκτιμηση της υ.
    Αλλα και παλι, εαν θελει σωνει και καλα να φυγει, στο καλο. Ευγενικα, τρυφερα, αλλα οριστικα. Οχι επιστροφες, αλλαξα γνωμη, δε βρηκα αλλον, ειναι ολοι μαλακες κλπ
    Μεσα στην αυτοεκτιμηση που οφειλουμε προπαντων στον εαυτο μας, ειναι να λεμε ´όχι´´. Ακομα κι αν το χαμογελο της, οι ζαρτιερες ή η πιπα της ειναι καταπληκτικη.

    Και σορυ εαν δεν σου αρεσε η τοποθετηση μου, δεν ειναι κριτικη επι του προσωπου σου, Θεωρω οτι αφου το αναφερες, εισαι ετοιμος να ακουσεις/διαβασεις και κατι που δεν περιμενεις.
     
  3. Vakhos

    Vakhos Regular Member

    Δηλαδή αν έλεγα πιαστείτε και αναλύστε το παράδειγμα τι θα κάνατε ;. Όταν γνωρίζεις έναν άνθρωπο και θεωρείς πως παίρνει μια λάθος απόφαση, σαν Κ του, δεν οφείλεις να προσπαθήσεις να τον μεταπείσεις ;.
     
  4. bumblebee

    bumblebee Contributor

    Το τι μέλι γενέσθαι, το έχει ήδη προαποφασίσει ο Κ, στη διαδικασία του σκαναρίσματος της υ.
    Προ εμπλοκής του με τη σκλάβα, θεωρητικά ,είχε αφιερώσει όλο το χρόνο που χρειάζεται για να σκιαγραφήσει το προφιλ της, την συνέπεια λόγων και έργων, την συναισθηματική και νοητική κατάσταση, τα δυνατα σημεία και τις αδυναμίες και είχε πιθανολογήσει με απτά ντοκουμέντα το κίνδυνο έκθεσης του.

    Εκρινε τα υπερ και τα κατα της εμπλοκής ή μη με το συγκεκριμένο υ.

    Εφόσον αποφάσισε να εμπλακεί προφανώς έκρινε ότι όλα είναι οκ, ασφαλή, σταθερά και ξεδίπλωσε το υπέροχο κυριαρχικό ταλέντο του.
    Αποδέχτηκε ότι φέρει την ευθύνη πρόβλεψης του μέλλοντος.
    Η έστω αποδέχτηκε τον κίνδυνο να εκτεθεί για τους δικούς του λόγους. (γαμάτος ο κίνδυνος   )

    Και αν δεν έκανε τίποτα από όλα αυτα και μπήκε βουρ στο πατσά, χύμα στο κύμα, ξεβράκωτος στα αγγούρια, ε και τι εγινε ; Θα πάρει ένα πολύτιμο μάθημα χρήσιμο για το μέλλον, που λίγο πολύ όλοι το έχουμε πάρει.

    Ότι οι μαλακίες πληρώνονται....


    Υγ : Και οι δικηγόροι τι θα γίνουν ; Θα πεινάσουν; Κάπως πρέπει να ζήσουν και αυτοί

     
     
    Last edited: 30 Ιανουαρίου 2019
  5. lara

    lara Αυτοδεσποζόμενη Contributor

    Μόνο εγώ βρίσκω σοκαριστικό τον μισογυνισμό και σεξισμο που εκφραζει η πιο πανω αποψη; Αντιλαμβάνομαι πως δεν θα έπρεπε να με ξαφνιάζει γιατί είναι αλήθεια πως είναι διάχυτα αυτά στις εκφράσεις πολλών που διατείνονται πως κρατάν την κυριαρχία απ τ αρχίδια. Και όμως με ξάφνιασε τόσο που χρειάστηκε να το διαβάσω 3 φορές για να βεβαιωθώ πως αντιλαμβάνομαι, αυτό που αντιλαμβάνομαι και πάλι αναρωτιέμαι: Είναι δυνατόν;
    Και όμως αυτός είναι ενας προσωπικός ορισμός της σκλάβας!!!! Και προσπεράστηκε ως τι αλήθεια; Αυτονόητο πως τέτοιες είναι οι σκλάβες που για τους όποιους λόγους επιθυμούν να φύγουν;
     
  6. Alpha Wolf

    Alpha Wolf Ενας, αλλα Λυκος.

    Λυπαμαι γι αυτο που διαβασα. Σε τετοιο κυνηγι μαγισσων δε συμμετεχω.
    Οι χαρακτηρισμοι σου ειναι ανυποστατοι και απαραδεκτοι και σε προτρεπω ουτε να ξαναδιαβασεις οτι γραφω ουτε να απευθυνεις τον λογο ουτε να αναφερεσαι σε μενα..
    Ειμαι υπερ της ελευθεριας της αποψης και κατα του φασισμου απο οποια γωνιτσα και να προερχεται. Με φασιστες και φανατικους δεν συναλλασσομαι.
    Σαν ΑΝΘΡΩΠΟΣ εχεις παρει ΜΗΔΕΝ.
    Γεια.
     
    Last edited: 2 Φεβρουαρίου 2019
  7. lara

    lara Αυτοδεσποζόμενη Contributor

    Δεν εχω χαρακτηρίσει πουθενά εσάς, χαρακτήρισα την προταση που εσεις γραψατε. Τα υπολοιπα δικα σας και δεν με αφορουν. Όπως δεν με αφορά η αξιολογηση σας όσον αφορά το τι άνθρωπος είμαι. Αν και ομολογώ αν ταυτίζεστε με τις απόψεις που εκφράσατε, σαν παράσημο νιώθω την απόρριψη αυτών που είμαι και πρεσβεύω από σας.
    Καλή συνέχεια και καλή αυτοκυριαρχία εύχομαι.
     
  8. lizard_

    lizard_ his only purpose is A's pleasure

    μη χαθούμε...
     
  9. Alpha Wolf

    Alpha Wolf Ενας, αλλα Λυκος.

    Παντως εχει μεγαλη πλακα η αποσπασματικη παραθεση.
    Αναλογα με τη διαθεση, διαβαζεις και ερμηνευεις κατα το δοκουν.
     
  10. n0mad

    n0mad Dirty Forty

    Μετάνιωσε; Παρακάτω.
     
  11. Αν ο άλλος χαλαστεί ή ''χαλαστεί'' από κάτι ας φύγει καλύτερα.
     
  12. tithon

    tithon Contributor

    είναι μόδα; τάση; ρεύμα;