Απόκρυψη ανακοίνωσης

Καλώς ήρθατε στην Ελληνική BDSM Κοινότητα.
Βλέπετε το site μας σαν επισκέπτης και δεν έχετε πρόσβαση σε όλες τις υπηρεσίες που είναι διαθέσιμες για τα μέλη μας!

Η εγγραφή σας στην Online Κοινότητά μας θα σας επιτρέψει να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα στο forum, να στείλετε προσωπικά μηνύματα σε άλλους χρήστες, να δημιουργήσετε το προσωπικό σας profile και photo albums και πολλά άλλα.

Η εγγραφή σας είναι γρήγορη, εύκολη και δωρεάν.
Γίνετε μέλος στην Online Κοινότητα.


Αν συναντήσετε οποιοδήποτε πρόβλημα κατά την εγγραφή σας, παρακαλώ επικοινωνήστε μαζί μας.

Η ταμπέλα

Συζήτηση στο φόρουμ 'BDSM Discussion' που ξεκίνησε από το μέλος Artemis, στις 16 Μαρτίου 2009.

  1. Artemis

    Artemis Ανήκω σε Μένα

    Η ταμπέλα, και η χρησιμότητα της.
    Οι Κυρίαρχοι επιβάλουν και το βρίσκω πολύ γοητευτικό, γράψει κάτω από το nick name ο υποτακτικός του πως ανήκει σε αυτόν. Του δίνει αυτό το προνόμιο για να δείξει την υποταγή του το συγκεκριμένο άτομο. Τι γίνεται τώρα στη περίπτωση που κάποιος δε τη σέβεται και ρεζιλεύει τον Κυρίαρχο του; Τότε πρέπει να του αφαιρείται αμέσως αυτό το προνόμιο. Επίσης όταν πάψει για οποιονδήποτε λόγο να ανήκει εκεί πάλι πρέπει να αφαιρέσει αυτή τη ταμπέλα. Πιστεύει κάποιος υπό πως είναι εύσημο το να τιτλοφορείται; Εγώ δε το πιστεύω, αντίθετα αν μου την ‘πέσει’ παράδειγμα κάποιος που δηλώνει ότι ανήκει αλλού, τότε θα τον χαρακτηρίσω λαμόγιο, απλά και μόνο που δε σέβεται το άτομο που και καλά δηλώνει υποταγή.
     
  2. johnnieBgood

    johnnieBgood Regular Member

    Σαφώς και αποτελεί τιμή για τον υποτακτικό να φέρει τον τίτλο ιδιοκτησίας του δίπλα στο nickname του δείχνοντας το σεβασμό του και την υποταγή του στο άτομο στο οποίο ανήκει. Αυτό το προνόμιο παραχωρείται και αφαιρείται ενίοτε από το Κυρίαρχο άτομο προς τον υποτακτικό σύμφωνα με τις επιθυμίες του. Και ο υποτακτικός οφείλει να σέβεται αυτόν τον τίτλο ιδιοκτησίας και με τη συμπεριφορά του να κάνει περήφανο το άτομο που τον εξουσιάζει. Το να τιτλοφορείσαι χωρίς να ανήκεις κάπου για να κάνεις επίδειξη ή για οποιουσδήποτε άλλους λόγους είναι τουλάχιστον αστείο μιας και στη μικρή μας κοινότητα τηρείται το πρωτόκολλο και σεβόμαστε τα status και την ιδιοκτησία κάποιων ατόμων. Τουλάχιστον όσοι ασχολούμαστε σοβαρά και είμαστε συνηδειτοποιημένοι στους ρόλους μας...
     
  3. blindfold

    blindfold Contributor

    όλα αυτά για ένα nick name ;

    από τη φτώχη μου εμπειρία ,συνήθως οι υπό. είναι πιό περήφανοι να φέρουν ότι ανήκουν κάπου ..! σαν ένα είδος επιβεβαίωσης ...  

    όταν τα γούστα σου είναι διεστραμένα και ο μέσος όρος τα αντιλαμβάνεται υποτιμητικά ,το έχεις μεγάλη ανάγκη να σε αποδέχονται και να σε θέλουν για αυτό που είσαι ...  


    υ.γ. είναι περισσότερο κάτι το εγωϊστικό δλδ. για όσους δεν κατάλαβαν τι θέλω να πω ,όχι βέβαια πως είναι κάτι το αρνητικό .
     
  4. Lady_D_Arbanville

    Lady_D_Arbanville Regular Member

    Απάντηση: Η ταμπέλα

    @--}--------

    ΔΗΛ ο Κυριαρχος σεβεται παντα την "ταμπελα" του?

    δεν υπαρχουν δηλ Κ που μοιραζουν ταμπελες?

    λαμογια ..υπαρχοΥν και απο εδω και απο εκει...

    λεω εγω τωρα.. μια Vanilla...

    @--}--------
     
  5. Lady_Dementia

    Lady_Dementia DemonLure the Seductive Contributor


    Κατά ποια έννοια δεν σέβεται ο Κ την ταμπέλα του; και αυτή η διανομή ταμπελών..πως γίνεται;
     
  6. NIK_Cave

    NIK_Cave Regular Member

    Re: Απάντηση: Η ταμπέλα


    και εχεις απολυτο δικιο
    ο σεβασμος ειναι και απο τις δυο πλευρες
    οσο για τα λαμογια ... ο κα8ενας πρεπει να μα8ει να τα ξεχωρίζει

    ΝΙΚΟΛΑΣ_Η
     
  7. Incomplete_

    Incomplete_ Contributor

    Απάντηση: Η ταμπέλα

    Το να έχει κάποιος ταμπέλα που να αυτοχαρακτηρίζεται ως ιδιοκτήτης/ιδιοκτησία Κ/κάποιου,είναι άτοπο και απλά εκθέτει αμφότερους.Αν δε δέχεται να την αλλάξει,τότε ας υπάρξει παρέμβαση από τη διαχειριση..
     
    Last edited: 16 Μαρτίου 2009
  8. Apollyon

    Apollyon God's Demon Contributor

    Η "ταμπελα" εχετε ισως καταλαβει οτι μπορει να κανει τον/ην υποτακτικο/η υπερηφανη?Για αυτο και "την φοραει" ?Για να δειξει οτι ειναι αξιος/α να φερει την υπογραφη του Κυριαρχου του/ης πανω του εστω και δικτυακα?Πρεπει οπωσδηποτε να σημαινει μην αγγιζετε ή οτιδηποτε αλλο?Αν ο αλλος δηλαδη ειναι λιγουρης και πεφτουλας θα τον εμποδισει μια "ταμπελα"?Η ξαφνικα ακολουθουμε τοσο αυστηρα πρωτοκολλα στην Ελλαδα και δεν το εχω καταλαβει ?

    Υ.Γ. Αυτοι που μοιραζουν ταμπελες δεν ειναι Κυριαρχοι.Φερομενος καποιος ως Κυριαρχος ναι μπορει να μοιραζει οτιδηποτε.Ειναι και θεμα νοημοσυνης του υποτακτικου μερους ομως να καταλαβαινει ποτε κερδιζει και ειναι αξιο να φερει την ταμπελα και ποτε χανει και ειναι πλεον αναξιο να την φερει.
     
  9. Elysium

    Elysium Contributor

    Ταμπέλες για τα μάτια του κόσμου και μόνο.
    Από λυπηρό ως αστείο.

    Δείχνουν πως «κι εγώ ανήκω» στο χώρο αυτό και έχω και σχέση. «Κοιτάξτε με».

    Χαχαχα  
     
  10. servantgr

    servantgr Regular Member

    δηλαδη για να καταλαβω , επειδη γουσταρω να λεω σε ποιαν ανηκω γιατι την τιμω , πρεπει να δωσω και λογαριασμο? Κυρια ΑΡΤΕΜΙΣ επιτρεψτε μου να συμφωνησω μαζι Σας
     
  11. íɑʍ_Monkeץ

    íɑʍ_Monkeץ Contributor

    Απάντηση: Η ταμπέλα

    Για μερικους μπορει να ειναι ιερο να κοτσαρουν μια ταμπελα,σε αλλους ισως απλα ειναι ενα γοητευτικο ''παιχνιδι'' αφηνοντας πανω στην υπο του το ''σημαδι'' Κυριαρχιας.Αυτο που δεν μπορω να διανοηθω, ειναι οτι λατρευουν την ταμπελα λες και ειναι το πραγματικο αντικειμενο
    λατρειας.Αν υπαρχει η γοητεια , ο ερωτας, το ''παραμυθι'', η δυναμη, η ποιοτητα,η πραγματικη Κυριαρχια,γιατι να δωσεις σε αυτο μια ταμπελα?
     
  12. Incomplete_

    Incomplete_ Contributor

    Απάντηση: Re: Η ταμπέλα

    Φχαριστώ ρε φίλε...