Απόκρυψη ανακοίνωσης

Καλώς ήρθατε στην Ελληνική BDSM Κοινότητα.
Βλέπετε το site μας σαν επισκέπτης και δεν έχετε πρόσβαση σε όλες τις υπηρεσίες που είναι διαθέσιμες για τα μέλη μας!

Η εγγραφή σας στην Online Κοινότητά μας θα σας επιτρέψει να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα στο forum, να στείλετε προσωπικά μηνύματα σε άλλους χρήστες, να δημιουργήσετε το προσωπικό σας profile και photo albums και πολλά άλλα.

Η εγγραφή σας είναι γρήγορη, εύκολη και δωρεάν.
Γίνετε μέλος στην Online Κοινότητα.


Αν συναντήσετε οποιοδήποτε πρόβλημα κατά την εγγραφή σας, παρακαλώ επικοινωνήστε μαζί μας.

Η φύση της γυναικας ειναι sub

Συζήτηση στο φόρουμ 'BDSM Discussion' που ξεκίνησε από το μέλος hugger, στις 28 Μαϊου 2005.

  1. hugger

    hugger Regular Member

    Δε ξερω για τους αλλους, εγω παντως παραμυθιαστηκα χεχε βαζω και   για να μη με λογοκρινει ο Konstantinos. Μετα απο την εξιστοριση της Trinity αντε συνεχιστε να ψαχνετε αφεντρες. Μα η φυση της γυναικας ειναι sub, και θελει πολυ εκπαιδευση να γινει Domme, κιαυτο ειναι προνομιο που κακα τα ψεμματα τους το παιρνουμε οσο ευκολα τους το δινουμε και για τους ιδιους λογους και τα δυο :τη δικη μας ευχαριστηση. It's a man's world....
     
  2. Konstantinos

    Konstantinos Staff Member

    RE: Οι εμπειρίες μου-Μέρος 1

    Μιλα ελευθερα αρκει να μην γινεις προσβλητικος. Η φυση της γυναικας δεν ειναι sub ουτε Domme. H καθε γυναικα μπορει να εχει διαφορετικη φυση
     
  3. little_slut[PieR]

    little_slut[PieR] Regular Member

    RE: Οι εμπειρίες μου-Μέρος 1

    hugger kaneis ena terastio la8os. den mporeis na dwseis tipota se mia gynaika sub. anti8etws ayth mono mporei na epile3ei an kai pote 8a soy dw8ei. den 8a mpw sth diadikasia na sxoliasw to an einai o kosmos twn antrwn h oxi einai gnwsto oti plh8ysmiaka eimaste kata poly perissoteres. den yparxei kanenas nomos poy na leei afoy eisai gynaika h fysh soy einai sub h afoy eisai antras h fysh soy einai Master. poly apla kane mia bolta kai des posoi einai m slave/sub kai posoi oi Masters.
     
  4. hugger

    hugger Regular Member

    RE: Οι εμπειρίες μου-Μέρος 1

    ok σιγουρα δε χωραει ρατσισμος εδω και ειμαι ο τελευταιος που θα το πιστευα.Μαλιστα παροτι ο κοσμος ειναι ανδρικος, στην ουσια γυριζει γυρω απ τη γυναικα, που στη βαση του εξηγειται γιατι ειναι η αναπαραγωγικη μηχανη τουλαχιστο απτη βιολογικη προοπτικη.Ουτε εννοω οτι η υποταγη της γυναικας δεν γινεται ηθελημενα με την υστεροβουλια της χειραγωγησης χωρις τισ αντιστοιχες ευθυνες. Ποσους αντρες μπορει κανεισ να βρει που να μπορουν να μιλανε συγχρονως σε δυο τηλεφωνα? μετρημενουσ, κατι που ολες οι γυναικες μπορουν, και με παραπανω απο δυο.Αντιθετα αυτο που θαλεγα ειναι οτι δεν ειναι συνηθισμενο φαινομενο, ειναι να αποποιειται η γυναικα τον υποβολιμιαιο ρολο της και να παιρνει φανερα τα ηνια. Ισως γιατι αυτο σημαινει ευθυνη συγχρονως, ισως γιατι η συνηθισμενη κοινωνικη ανατροφη ειναι αυτη. Το να ειναι μια γυναικα τοπ σημαινει συνειηιτη αναληψη του ουσιαστικου της ρολου, εστω και σημειολογικα, και ανοιχτη προκληση προς το "ισχυρο φυλλο", που ειναι γνωστο οτι ειναι ισχυρο μονο κατ' ονομα.Ακομη και σε μια τετοια περιπτωση ομως, παντα υπαρχει εκεινος ο ισχυρος, σοφος, γοητευτικος ανδρας που βρισκεται σαν προτυπο στο μυαλο της, και στον οποιο θα υποταχθει οχι γιατι ειναι sub, αλλα γιατι δεν μπορει να αντισταθει στο ρολο της, δηλαδη να χρησιμοποιησει το ισχυροτερο αντιπροσωπευτικο δειγμα του αλλου φυλλου χρησιμοποιωντας την ισχυ του για να κυριαρχησει. Μουρχεται στο μυαλο η τελευταια σκηνη της ιστοριας της Ο, η οποια αφου ειχε περαει την εκπαιδευση σαν sub στον πυργο, και ενω καθοταν στα ποδια του μαστερ του πυργου που καπνιζε το τσιγαρο του στην πολυθρονα, εκεινη του ζητησε το τσιγαρο, του επιασε απαλα το χερι, και κοιταζοντας τον στα ματια, πλησιασε την καφτρα στο χερι του ρωτωντας το με τα ματια: "εγω, τα περασα ολα αυτα, εσυ που με υπεβαλλες σε αυτα εστω και αυτο το μικρο καψιμο θα το αντεχες?"και ο φακος εστιασε στα τρομοκρατημενα ματια του μαστερ.
     
  5. Sempre_Staccato

    Sempre_Staccato Regular Member

    RE: Οι εμπειρίες μου-Μέρος 1

    o hugger edw thigei ena allo thema, omws exw mia diafwnia me thn agaphth mou Mistress_4F_subs,
    kat arxhn nomizw oti h gunaikeia fysh sexoualika einai safws pathitikh, enw tou antra einai energhtikh. h emfash se aytous tous rolous, 'h h antistrofh tous, kanei to BDSM paixnidi endiaferon gia tous latreis tou. einai pio shnithes loipon na exei mia gunaika xwris empeiria sto BDSM upotaktikes fantasiwseis,kai einai polu pio eukolo na bgaleis ayth ths thn fysh an thn kathodhghseis. gia na ginei mia gunaika Domme, prepei na to xei apo mesa ths, den thn kathodhgeis. pio apla, einai pio eykolo ( gi ayto einai kai sunithismeno) na toniseis ton pathitiko rolo ths gunaikas, para na ton antistrepseis. twra, to posous blepeis sto net, den dhlwnei apolutws tpt. bleipeis perissoterous m subs, logw ths anazhthshs tous gia Dommes, kai ayto dioti oi Dommes einai ligoteres. egw px, kamia apo tis sub mou den thn gnwrisa sto net. an epsaxna Domme (ektos net) ,pithanon akomh na mhn eixa synanthsei kamia. epeita sxetika me to pososto m/f analogisou posoi apo tous xrhstes h/y einai m h f. telos tha hthela na anaferw plhroforiaka, bash bibliwn psuxologias pou diabasa, oti to suntriptika megalutero pososto twn apoklisewn ths typikhs sexoualikhs synperiforas( vanilla dld), einai antres. den kserw to giati, alla genikotera oi antres parousiazoun se megalutero bathmo opoiodhote eidos diastrofhs ( sm, fetish, cd, kai alla polla) apo tis gunaikes. ara sto thema ths antistrifhs twn rolwn pou ethiksa prin, analogika oi m subs einai perissoteroi apo tis Dommes.
    na dieukrinisw telos, oti osa anefera safws kai den einai apoluta. o kathe enas kai h kathe mia exei thn dikh ths fysh. egw anaferthika stis analogies genikotera.
    That's all!!
     
  6. little_slut[PieR]

    little_slut[PieR] Regular Member

    RE: Οι εμπειρίες μου-Μέρος 1

    symfwnw se ayta poy lete kai sorry an eipa kati panw sthn parormhsh me ayto poy diabasa. olonwn oi apopseis einai swstes analoga me thn optikh gwnia poy to blepei o ka8enas. san gynaika poy exw zhsei kai stis 2 pleyres, giati pisteyw oti gia na deis pragmatika se poia pleyra eisai prepei na tis deis kai tis 2, kai dialegontas na eimai top alla oxi sto isxyro fylo, ara katariptw kai tis 2 ekdoxes poy anaferate. ti 8elw na pw me ayto? oti den yparxei kanena stantar o ka8e an8rwpos einai 3exwristo on me 3exwristh symperifora kai 3exwristes anagkes.
     
  7. hugger

    hugger Regular Member

    RE: Οι εμπειρίες μου-Μέρος 1

    Mistress_4_F, για μενα δεν υπαρχει θεμα συγγμωμης, ειμαι ανενδοτος, δεν νιωθω να θιχτηκα καθολου. Αλλωστε ουτε δογματικος ειμαι, απλα εδω ανταλλασσουμε γνωμες.


    Επιτρεψτε μου να απαντησω στο motto σας, οτι το πειραμα επηρεαζεται απο το υποκειμενο. Καπως ετσι ισως και η αληθεια απο το φως.Καλυτερα να μαθει κανεις να βλεπει στα σκοτεινα.
     
  8. carissa[L_T]

    carissa[L_T] Contributor

    "hugger kaneis ena terastio la8os. den mporeis na dwseis tipota se mia gynaika sub. anti8etws ayth mono mporei na epile3ei an kai pote 8a soy dw8ei. " *To koitazei apo dw... to koitazei apo kei... to meletaei oso kalitera borei.... Zhtaei diefkrinisi giati etsi opws einai grammeno poly fovate pos to ligotero pou 8a borouse na to xaraktirisi einai anali8es.*
    Oso gia ta statistika noumera peri m subs kai f Mistresses, h f subs k m Dominants... as min sxoliasw poses taytothtes einai plastes. Sigoura oi m subs einai oi perissoteroi kai auto giati oi perissoteroi periorizonde sto sexoualiko paixnidi. Kai os gnwsto oi andres panda eixan megaliteri (kai me diafora) eykolia na diksoun anixta tis sexoualikes tous protimisis. Oso gia to an h fysh ths gynaikas einai submissive h oxi, pistevw pws se genikes grammes einai, oxi omws me thn enia tou D/s... h gynaikia fysh, viasmeni apo ta kinonika protypa olon ton epoxon den tis epetrepse na exei mia pragmatika original taytothta. Akoma kai simera pou palevoume gia isotimia den eimaiste isotimes. Mia gynaika dynamiki, eksipni, ikani me autoelegxo kai ikanothtes den 8eorite isotimi me ton andra alla dominant. Opote as min to palevoume to 8ema me to ti einai gynaika... einai aplos diaforetiko fyllo me dikes tou ikanothtes kai talenda, mionektimata kai elipsis (an 8elei na to dei kaneis etsi). Episis, ayto pou oloi tinoun na ksexnoun einai pos h submissive gynaika den einai adynamo xalaki alla ena ikano kai skeptomeno siniditopoihmeno atomo, isotimo san an8ropino on me ish ikanothta sinisforas. Twra gia tis aksiologes Dominant gynaikes ston xwro tou BDSM, eilikrina vlepw pws h analogia tous einai ish me Ton aksiologon Dominant andron. As min anaferw apokardiotika statistika stixia. Distixos exei epikratisi to skeptiko pos mia Afentra prepei na ferete san sterimeni strigkla kai enas Afenths san aksestos spilean8ropos. Oxi, den 8a vasistw se teties eikones gia na doso statistika noumera gia to posoi einai analogika oi m subs kai oi f Dommes.
     
  9. lara

    lara Αυτοδεσποζόμενη Contributor

    RE: RE: Οι εμπειρίες μου-Μέρος 1

    Πολύ καλά το έθεσες carissa[L_T] και θα συμφωνήσω απόλυτα!

    Είναι γεγονός πως κι εγώ θα επιθυμούσα μια εξήγηση στην πιο πάνω δήλωση γιατί όσο κι αν προσπάθησα να την κατανοήσω δεν τα κατάφερα.  
     
  10. BDSM_lover

    BDSM_lover Regular Member

    Εγω λοιπον θα μιλησω απο την δικια μου πλευρα και προσωπικες μου εμπειριες παντα, που εχω λογω του γαμου μου με την λατρεμενη γυναικαρα μου που ειναι συγχρονως και Αφεντρα μου!!! Λοιπον, η γυναικα μου ειχε παντα κυριαρχικες τασεις, αλλα δεν ηξερε περι BDSM και των σχετικων ορων! Ομως μεσα της βαθια, ηθελε να κυριαρχει απολυτα στη σχεση της, να εχει το πανω χερι και να ειναι το αφεντικο με λιγα λογια! Μεσα στο ερωτικο παιχνιδι ηθελε να ελεγχει και εκει τα παντα, πραμα που μεταφραζεται οτι ηθελε να δενει χειροποδαρα τον συντροφο της και να τον κανει οτι εκεινη θελει! Αργοτερα εμπλουτισε το σκηνικο και με αρκετες δοσεις πονου, οπως να ριχνει δυνατες ξυλιες στον πισινο του συντροφου, χαστουκια, κτλ ... Ολα αυτα ΔΕΝ της τα διδαξε κανεις αλλος πριν, ουτε τα διαβασε σε S/M περιοδικα ή να τα δει σε αντιστοιχες βιντεοταινιες και να τα αντιγραψει !!! Σε αυτη την κατασταση την γνωρισα εγω, δηλαδη ηταν ηδη σχεδον μια ετοιμη Αφεντρα, αλλα δεν γνωριζε την ακριβη ορολογια, καθως και ολα τα παιχνιδια και τις παραλλαγες που υπαρχουν στον χωρο του BDSM. Ετσι λοιπον, ηταν πολυ ευκολο για μενα, μιας και οι αρχικες τασεις υπηρχαν, να της μαθω ολα τα υπολοιπα και να την εκπαιδευσω τελεια στο να γινει η Αφεντρα των δικων μου ονειρων και φαντασιωσεων!!! Επειδη η γυναικα μου με λατρευει κυριολεκτικα, ομολογω οτι μου κανει "ολα" μου τα κεφια πανω στα BDSM sessions μας, οποτε στο σημειο αυτο νιωθω σαν να κανω εγω το παιχνιδι και ας ειναι αυτη η Αφεντρα μου και εγω ο σκλαβος της! Ομως ποτε μα ποτε δεν θα επαιζε τον ρολο της Αφεντρας αν δεν το ενιωθε βαθια απο μεσα της (ποσο μαλλον να επαιρνε τον ρολο της σκλαβας - αυτο ουτε για αστειο να το ακουσει, ουτε καν για πειραματισμο να το δοκιμασει μπορω να πω). Οποτε αν η γυναικα δεν εχει ριζωμενο μεσα της τον ρολο της Κυριαρχης και της Αφεντρας, δεν μπορει να το κανει ετσι απλα για πειραματισμο, για να περναει η ωρα με κατι διαφορερικο! Γιατι απλα, θα το δοκιμασει μια, δυο, τρεις ... εεεε την τεταρτη φορα θα το βαρεθει, εφοσον δεν την εμπνεει το παιχνιδι και το γενικοτερο στυλ. Χωρια που θα ξενερωσει ασχημα και ο σκλαβος που θα το νιωσει οτι προσποιειται η Αφεντρα του και οτι κατι δεν παει καλα!!! Οποτε ΔΕΝ συμφωνω οτι ολες οι γυναικες ειναι sub, γιατι απλα υπαρχουν αναμεσα τους και αρκετες Αφεντρες (με Α κεφαλαιο), που θελουν ισως λιγο εκπαιδευση απο εναν εμπειρο σκλαβο, για να γινουν ακομα πιο τελειες και ολοκληρωμενες!!! Ετσι το τελικο αποτελεσμα το απολαμβανουν και οι 2 και γινεται πολυ συναρπαστικο και πραγματικα μαγευτικο ομολογω  
     
  11. Sempre_Staccato

    Sempre_Staccato Regular Member

    Μια μικρή διευκρίνηση προς απαντηση στην carissa[L_T] σχετικα με τις αναλογίες. Δεν έθιξα θέμα ισότητας, κλπ μεταξύ των φύλων. Αναφέρθηκα αποκλειστικά στην σεξουαλικά υποτακτική φύση της γυναίκας. Δεν ήθελα να θίξω την κοινώνικη θέση της ούτε τπτ άλλο.
    Και όσο για τους "σωστούς" και αξιόλογους, ναι, συμφωνώ οτι η αναλογία είναι ίδια.
     
  12. little_slut[PieR]

    little_slut[PieR] Regular Member

    λοιπόν όταν έγραψα το συγκεκριμένο ποστ όπως έχς ήδη εξηγήσει ήμουν νευριασμένη και ίσως τελικά βγήκε κάτι άλλο από αυτό που ή8ελα να πω. Έννοούσα σε γενικές γραμμές, κρίνοντας την δήλωση του hugger πολύ μισογυνιστική, ότι κανένας άνθρωπος είτε αυτός είναι άντρας είτε γυναίκα δεν μπορεί να δώσει στον άλλο κανένα προνόμιο ούτε και να το αφαιρέσει απλά και μόνο για τη δική του ευχαρίστηση. Εμείς ειδικά γνωρίζουμε πολύ καλά ότι όλα τα υγειή παιχνίδια και ειδικά τα του BDSM είναι καθαρά συναινετικά και από τις δύο πλευρές.
    Θα συμφωνήσω ως ένα σημείο ότι η φύση της γυναίκας είναι υποτακτική. Αλλά ήδη το έχετε αναλύσει εκτενέστατα.

    Όσον αφορά τη δήλωση περί αναλογίας ήταν το πιο απλό παράδειγμα που μου ήρθε στο μυαλό και λανθασμένα ίσως το χρησιμοποίησα.