Απόκρυψη ανακοίνωσης

Καλώς ήρθατε στην Ελληνική BDSM Κοινότητα.
Βλέπετε το site μας σαν επισκέπτης και δεν έχετε πρόσβαση σε όλες τις υπηρεσίες που είναι διαθέσιμες για τα μέλη μας!

Η εγγραφή σας στην Online Κοινότητά μας θα σας επιτρέψει να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα στο forum, να στείλετε προσωπικά μηνύματα σε άλλους χρήστες, να δημιουργήσετε το προσωπικό σας profile και photo albums και πολλά άλλα.

Η εγγραφή σας είναι γρήγορη, εύκολη και δωρεάν.
Γίνετε μέλος στην Online Κοινότητα.


Αν συναντήσετε οποιοδήποτε πρόβλημα κατά την εγγραφή σας, παρακαλώ επικοινωνήστε μαζί μας.

Θέλει να Τον χαρτζιλικώνω. Τον κάνει αυτό λιγότερο Αφέντη?

Συζήτηση στο φόρουμ 'Σεξ και Σχέσεις' που ξεκίνησε από το μέλος rea.., στις 23 Μαρτίου 2021.

  1. tithon

    tithon Contributor

    δεν είμαι βέβαιος πως δεν έχετε χάσει το μέτρο.

     
     
  2. margarita_nikolayevna

    margarita_nikolayevna owned Contributor

    Δεν χρειάζεται χρήματα για να είναι κανείς Κυρίαρχος...
     
  3. margarita_nikolayevna

    margarita_nikolayevna owned Contributor

    Ο Κυρίαρχος ως Αρχιτέκτονας...
    Pas mal...
     
  4. jimakos_pervert

    jimakos_pervert Regular Member

    αποψη σου.
     
  5. margarita_nikolayevna

    margarita_nikolayevna owned Contributor

    Βίωμα  
    Για τις απόψεις υπάρχει η γνωστή ρήση, δεν είναι τυχαίο που δεν αφορά τα βιώματα...
     
  6. finglock

    finglock Regular Member

    Θα ήθελα όμως, να ακούσω τη γνώμη σου περί Κ ο οποίος θέλει/ζητάει χαρτζιλίκωμα.
     
  7. Rotoras

    Rotoras Regular Member

    Πιστεύω ότι κωλώνει να απαντήσει. Απλως έτσι πιστεύω.  
     
  8. rea..

    rea.. Contributor

    Αν κάνετε τον "κόπο" να διαβάσετε το νήμα, θα δείτε ότι η @margarita_nikolayevna έχει ήδη τοποθετηθεί και έχει εμπλουτίσει το θέμα με την γνώμη της. Οποιοδήποτε μέλος μπορεί να τοποθετηθεί επί του θέματος, όποτε και αν θέλει, χωρίς όμως αυτές τις περιττές και αδικαιολόγητες "προκλήσεις".
     
    Last edited: 30 Μαϊου 2021
  9. Rotoras

    Rotoras Regular Member


    Μιλώντας μόνο για'μένα, εσκεμμένα χρησιμοποίησα την λέξη "κωλώνει" και όντως προκάλεσα χωρίς να υποχρέωσα διότι μου αρέσει όπως απαντά.
    Υπολογίζει 100 παραμέτρους χωρίς να καταλήγει κάπου ξεκάθαρα αλλά δεν παύει να έχει ενα αυτοκρατορικό στυλ
    μην τυχόν της σπάσει η κόμμωση. Απλά μου άρεσε αυτό που έκανα και χωρίς αρνητισμό, καθε μέλος μου βγάζει κάτι διαφορετικό.
    Θα απαντήσω κι εγώ ως άσχετος στο θέμα σε λίγο.

     
     
  10. Rotoras

    Rotoras Regular Member

    Ω άσχετος έχω να πω ότι ο τίτλος του θέματος γαμάει και δέρνει. Έχουν δοθεί ωραίες απαντήσεις με καλοδεμένα επιχειρήματα.
    Ότι όμως και να απαντήσετε, ο τίτλος είναι ο καβαλάρης και μπράβο σε όσους το διέκριναν (αργήσατε κιόλας).
    Δεν εννοώ ότι η rea το έστησε, καμία σχέση.
    Σαν γνώμη (κι αποδέχομαι κάθε αντίλογο) έχω να πω ότι το πακέτο Μάστερ/σκλάβας είναι δύσκολο να υλοποιηθεί άψογα
    και το χαρτζιλίκι για τα δεδομένα που αντιλαμβάνομαι, είναι αρνητικό έως και ντεκαυλέ.
    Μέχρι κι η λέξη είναι τελείως λάθος στον τίτλο. Ουσιαστικά το θέμα πήγε γαιτανάκι μόνο με τον τίτλο.  
    Τώρα στα εντός και τι κάνει ο καθένας με την σκλάβα του δεν ξέρω κι ούτε με απασχολεί. Αλλά θα πω ακριβώς ότι νιώθω.
    Προσωπικά πιστεύω πως ότι και να συμφωνήσουν οι δύο πλευρές, δεν πρέπει να πάψει η στιγμή ενδιαφέροντος στην (κάποια) αδυναμία
    συντρόφου (λέγονται σύντροφοι ή όχι; δεν ξέρω)
    Όπως βλέπω τα πράγματα, μπορεί να υπάρξει το "απόλυτο" αλλά η φάση είναι ελεγχόμενη μεταξύ Μάστερ και σκλάβας
    ως κάτι συμφωνημένο. Δεν είναι αληθινό εκ της φυσιολογικής ροής. Δόθηκε-πάρθηκε ο έλεγχος οπότε τέρμα η βανίλια-σοκολάτα.
    Αν όμως (και) τηρηθεί το "απόλυτο", θα βγουν πολλά ερωτήματα.
    Ένα στο τσακ μπαμ...ο αφέντης αρρώστησε, τον πάω νοσοκομείο ή κόβει το σβέρκο του; και πάει λέγοντας...

    Στις 10 Ιανουαρίου του 49 π.Χ, ο Ιούλιος Καίσαρας διέσχισε τον ποταμό Ρουβίκωνα και κήρυξε πόλεμο εναντίον της Ρωμαϊκής Συγκλήτου
    και του πρώην συμμάχου του, Πομπήιου. Στη Ρώμη σύντομα διαπίστωσαν ότι "διέβη τον Ρουβίκωνα", δηλαδή επέλεξε τον πόλεμο.
    Ήταν μια πράξη τόσο σημαντική, που η φράση έμεινε συμβολικά στην καθημερινή γλώσσα των ευρωπαϊκών λαών.
    Τότε λέγεται πως ακούστηκε από το δεινό ρήτορα, πολεμιστή και πολιτικό, άλλη μία απ’ τις ιστορικές του ρήσεις:
    "ο κύβος ερρίφθη". Ο μεγάλος στρατηγός ήξερε πολύ καλά, ότι μετά από αυτή την κίνηση, δεν υπήρχε γυρισμός.

    Θέλετε απόλυτη σχέση Μάστερ/σκλάβας; ο κύβος ερρίφθη αλλά (και) μην ξεχνάτε ότι η σκλάβα είναι ντεμέκ
    οπότε ουσιαστικά τρίχες κύβος ερρίφθη.

    Οσον αφορά τον νταβατζή που αναφέρθηκε ως σύγκριση, σας πληροφορώ χωρίς να είμαι ούτε Μάστερ
    (σας το γράφω και με κεφαλαία ως πιο αποδεκτό) ούτε νταβατζής
    ότι οι νταβατζήδες τα παίρνουν εξ αρχής με τον έναν ή τον άλλον τρόπο. Και έχουν μάλιστα την τρίπλα να τους τα δίνουν
    χωρίς καν να τα ζητούν για να μην πω ότι τους κυνηγούν να τους τα δώσουν.

    Τα πάντα συμβαίνουν...

    Δεν βάζω χέρι σε κανέναν, τα βλέπω ως παρουσιάζονται. Πάω για καιμάκι.  
     
  11. finglock

    finglock Regular Member

    Έχεις δίκιο το είχα χάσει, θενκιου.
     
  12. margarita_nikolayevna

    margarita_nikolayevna owned Contributor

    Αρκούσε να πας λίγες σελίδες πίσω