Απόκρυψη ανακοίνωσης

Καλώς ήρθατε στην Ελληνική BDSM Κοινότητα.
Βλέπετε το site μας σαν επισκέπτης και δεν έχετε πρόσβαση σε όλες τις υπηρεσίες που είναι διαθέσιμες για τα μέλη μας!

Η εγγραφή σας στην Online Κοινότητά μας θα σας επιτρέψει να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα στο forum, να στείλετε προσωπικά μηνύματα σε άλλους χρήστες, να δημιουργήσετε το προσωπικό σας profile και photo albums και πολλά άλλα.

Η εγγραφή σας είναι γρήγορη, εύκολη και δωρεάν.
Γίνετε μέλος στην Online Κοινότητα.


Αν συναντήσετε οποιοδήποτε πρόβλημα κατά την εγγραφή σας, παρακαλώ επικοινωνήστε μαζί μας.

Θέλετε να χωρίσετε;

Συζήτηση στο φόρουμ 'Σεξ και Σχέσεις' που ξεκίνησε από το μέλος Ωριμος μπεμπης, στις 21 Αυγούστου 2018.

?

Θέλετε να χωρίσετε;

  1. Ναι οντας σε σχεση

    40,0%
  2. Όχι οντας σε σχεση

    40,0%
  3. Ναι οντας παντρεμενος/η

    0 vote(s)
    0,0%
  4. Όχι οντας παντρεμενος /η

    20,0%
  1. BaD_HabitS

    BaD_HabitS Regular Member

    κακουργα χεχεχεχε
     
  2. Brigitte

    Brigitte Contributor

    Ευχαριστούμε αγαπημένη..love u!!    
     
  3. AlexanderV

    AlexanderV Contributor

    Ναι, βρε όλα σωστά είναι. Ειδικά για μία τεχνητή γλώσσα, όπως είναι τα αγγλικά που έχει δανειστεί από όλους, μετά "λησμονεί" από που τα πήρε ή από που προήλθε η γλώσσα τους (εδώ οι Αγγλο-σάξονες έχουν "ξεχάσει" ότι στην ουσία είναι γερμανικά φύλα [μετά ήρθαν οι Νορμανδοί] και κράζουν τους Γερμανούς ως "Ούνους"). Όλα σωστά είναι σήμερα ούτως ή άλλως και κανείς δε θα χλευαστεί για όποια γλωσσολογική επιλογή. Απλά αφήνεται να αιωρηθεί ένας σεβασμός στη γλώσσα στην οποία θεμελιώθηκαν τα αγγλικά.

    Επιστημονικίστικο? Κάνουν καλή δουλειά οι αμερικανόβλαχοι τελικά... ό,τι ζορίζει να μαθευτεί, το χαρακτηρίζουν ανούσιο. Μου ήταν πάντα απορίας άξιο που οι αυτοκρατορίες είχαν τη μεγαλύτερη επιδραστική "πολιτιστική" επιρροή στους γύρω τριγύρω υπηκόους κατά την περίοδο της πτώσης τους. Μάλλον είχαν κάνει καλή δουλειά κατά την περίοδο της ακμής τους και ας μη φαινόταν στην επιφάνεια...

    Καλώς ήρθες . Όσο για τα κουνούπια, είναι ένας καινούριος κλάδος που κυκλοφορεί στη πιάτσα πλέον! Καμμία αναστολή, καμμία διάθεση για διαπραγμάτευση, σχεδόν αθόρυβα, χωρίς να πονάει το τσίμπημα και χωρίς ιδιαίτερες διατροφικές παραξενιές σαν τα παραδοσιακά...
     
  4. Μυθοπλαστης

    Μυθοπλαστης τώρα που οι λέξεις παλεύουν να με βλάψουν.

    θα το τοποθετούσα ως " Ειδικά για μία τεχνητή και ημιτελής γλώσσα " τα σέβη μου
     
  5. Tenebra_Silente

    Tenebra_Silente Contributor

    Εκ των πραγμάτων, τα σώματα τα χωρίζει σίγουρα. Επίσης, δεν αποκλείεται εκείνος που επιζεί του άλλου, να συνεχίσει να τον "κουβαλάει" στην καρδιά, στο μυαλό, όπως και να τον "αναζητεί". Τι γίνεται με κείνον που "έφυγε", θα το μάθουμε όλοι όταν έρθει η ώρα μας.  
     
  6. Arioch

    Arioch Μαϊμουτζαχεντίν Premium Member Contributor

    Ή όχι.
     
  7. Μπορεί να το μάθουμε και πιο πριν ίσως.
     
  8. Tenebra_Silente

    Tenebra_Silente Contributor

    Παίζει και να σβήνουν απλά τα "φώτα". Σίγουρα, δεν θα μπορέσουμε να δώσουμε την απάντηση σε κάποιον άλλο.
    Εγώ αρκούμαι στη διάρκεια της όποιας ζωής μου. Μετά βλέπουμε...ή όχι. Πάντως, σήμερα, όπως και από τότε που την πρωτογνώρισα, δεν θα με χάλαγε κι ένα "μετά". Και πιθανότατα, δεν θα με χάλαγε, μέχρι να φτάσω στο σημείο να εξακριβώσω ή όχι, αν ένα "μετά" θα υπήρχε.

    Υ.Γ.

    Ξέρω, ξέρω...βανιλλιάρικο, τετριμμένο και μεγαλοστομία...αλλά, αυτό είναι κάτι που θα το γνωρίσουμε μονάχα εγώ, εκείνη και ο χρόνος.   
     
  9. Alice in wonderland

    Alice in wonderland sui generis Contributor

    @Tenebra_Silente & @Brigitte δεν σας ξερω αλλά χαίρομαι να σας διαβάζω
    Love is in the air
    ❤❤❤
     
  10. Tenebra_Silente

    Tenebra_Silente Contributor

    Να είσαι καλά. Σίγουρα υπάρχουν κι άλλοι εδώ μέσα ( κι όχι μόνο ). Κι εγώ χαίρομαι να βλέπω 2,3,10 ( οι όσοι θα ήθελαν να "αλληλομπλέκονται" ), να είναι καλά μαζί. Ως προς τον γάμο, το πόσο θα ταίριαζε με το bdsm, το πόσο θα σκότωνε τον έρωτα, το πόσο θα ήταν άχρηστος, δυνάστης, το ποιες ανάγκες θα κάλυπτε, το πόσο θα ήταν δειλία ή ανδρεία, κουλουπού κουλουπού.
    Εγώ είμαι της άποψης, ότι σχέση παραμένει και όπως δεν θα υπήρχε λόγος για κάποιον να παντρευτεί. Επίσης δεν θα υπήρχε λόγος, να μην παντρευτεί, κάτι σαν το ερώτημα του αυγού και της κότας δηλαδή, θέμα αντίληψης.  
     
    Last edited: 22 Αυγούστου 2018
  11. Arioch

    Arioch Μαϊμουτζαχεντίν Premium Member Contributor

    Ἔρως ἀνίκατε μάχαν,
    Ἔρως, ὃς ἐν κτήνεσι πίπτεις,
    ὃς ἐν μαλακαῖς παρειαῖς
    νεάνιδος ἐννυχεύεις,
    φοιτᾷς δ᾽ ὑπερπόντιος ἔν τ᾽
    ἀγρονόμοις αὐλαῖς·
    καί σ᾽ οὔτ᾽ ἀθανάτων φύξιμος οὐδεὶς
    οὔθ᾽ ἁμερίων σέ γ᾽ ἀνθρώπων,
    ὁ δ᾽ ἔχων μέμηνεν.

    σὺ καὶ δικαίων ἀδίκους
    φρένας παρασπᾷς ἐπὶ λώβᾳ·
    σὺ καὶ τόδε νεῖκος ἀνδρῶν
    ξύναιμον ἔχεις ταράξας·
    νικᾷ δ᾽ ἐναργὴς βλεφάρων
    ἵμερος εὐλέκτρου
    νύμφας, τῶν μεγάλων πάρεδρος ἐν ἀρχαῖς
    θεσμῶν· ἄμαχος γὰρ
    ἐμπαίζει θεὸς Ἀφροδίτα.​
     
  12. Brigitte

    Brigitte Contributor

    Ευχαριστούμε πολύ!! Και 'μεις χαιρόμαστε να διαβάζουμε όμορφους ανθρώπους!!