Απόκρυψη ανακοίνωσης

Καλώς ήρθατε στην Ελληνική BDSM Κοινότητα.
Βλέπετε το site μας σαν επισκέπτης και δεν έχετε πρόσβαση σε όλες τις υπηρεσίες που είναι διαθέσιμες για τα μέλη μας!

Η εγγραφή σας στην Online Κοινότητά μας θα σας επιτρέψει να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα στο forum, να στείλετε προσωπικά μηνύματα σε άλλους χρήστες, να δημιουργήσετε το προσωπικό σας profile και photo albums και πολλά άλλα.

Η εγγραφή σας είναι γρήγορη, εύκολη και δωρεάν.
Γίνετε μέλος στην Online Κοινότητα.


Αν συναντήσετε οποιοδήποτε πρόβλημα κατά την εγγραφή σας, παρακαλώ επικοινωνήστε μαζί μας.

Θέλετε να χωρίσετε;

Συζήτηση στο φόρουμ 'Σεξ και Σχέσεις' που ξεκίνησε από το μέλος Ωριμος μπεμπης, στις 21 Αυγούστου 2018.

?

Θέλετε να χωρίσετε;

  1. Ναι οντας σε σχεση

    40,0%
  2. Όχι οντας σε σχεση

    40,0%
  3. Ναι οντας παντρεμενος/η

    0 vote(s)
    0,0%
  4. Όχι οντας παντρεμενος /η

    20,0%
  1. Tenebra_Silente

    Tenebra_Silente Contributor

    Τώρα όμως που αποκάλυψες, γιατί μ' έχεις φλομώσει στη μελιτζανοπατάτα, στο τουρλού και στα λοιπά πρασινοφρουτικά, καταπίνω όλα όσα έγραψα και θέλω να σε χωρίσω. Λάμια ε λάμια χαχα.   
     
  2. Alice in wonderland

    Alice in wonderland sui generis Contributor

    Αγαπητή @Brigitte αυριο να φτιάξεις ιμαμ με μπόλικο κρεμμύδι και σκόρδο
     
     
  3. Brigitte

    Brigitte Contributor

    Χαχαχαχαχχαχαχχαχχα...καλά αγάπη μου, θα σου στείλω ένα αποχαιρετιστήριο ταπεράκι, λίγο ενισχυμένο ..   
     
  4. centcool

    centcool Guest

    Τι να χωρίσω ; ποτέ δεν ήμουν της αφαίρεσης. Τουναντίον του πολλαπλασιασμού.
     
  5. Tenebra_Silente

    Tenebra_Silente Contributor

    Θα φορέσω γυαλιά με παραμορφωτικούς φακούς και θα το βλέπω σαν κοτόπουλο με πατάτες φούρνου. Μετά θα χτυπήσω κι έναν ωραίο καφέ "καραβίσιο" και θα μου φύγει και η γεύση.

    Υ.Γ.

    Δεν είναι αλυσοδεμένη, ούτε χρειάζεται δικαιολογία για να με χωρίσει. Αν ποτέ νιώσει, ότι ο γάμος μας δεν θα την κάλυπτε ή ότι θα την έπνιγε, δεν θα της στεκόμουν εμπόδιο και το ξέρει. Κατά τ' άλλα, αν κάτι χαίρομαι και μου κάνει πολύ τρυφερότητα, είναι σαν πετυχαίνω κάτι γεροντάκια, που τρεκλίζουν χέρι χέρι και κοιτιούνται ακόμη μες στα μάτια ( εκείνα δεν γερνούν ποτέ ).
    Που σίγουρα θα έχουν τραβήξει και χοντρά ζόρια μαζί, ίσως και κάποτε να σκέφτηκαν ν' απομακρυνθούν ο ένας απ' τον άλλο. Μα έμειναν μαζί, γιατί αυτά που τους ένωναν, ήταν περισσότερα από κείνα που τους χώριζαν και πάνω απ' όλα η καρδιά ( η σπλήνα, το συκώτι, η κνήμη ή όπου αλλού θα κατοικούσαν εκείνα τα διαολοσυναισθήματα ).
     
  6. brenda

    brenda FU very much

    Ευχαριστώ για το καλωσόρισμα, είσαι και ο μόνος μάλλον που χαίρεται...  
    Αλλά για μισό, τι θυμήθηκα, ουπς, ξαναφεύγω σήμερα για διακοπές part B   
    Και για να επανέλθουμε στο θέμα, με μάς που είμαστε μόνοι και δεν θέλουμε να μάς χωρίσουμε τι θα γίνει τελικά?
    Θα υπάρξει κάποια μέριμνα?
    Τι κάνει το κράτος?
    Ως πότε θα περιθωριοποιούνται οι αντισυμβατικές επιλογές? 
     
  7. Tenebra_Silente

    Tenebra_Silente Contributor

    Πριν μου το αφήσεις στο τραπέζι, βράσε το καλά σε παρακαλώ. Δεν έχω φράγκα και για συμβολαιογράφο και για οδοντίατρο ( είναι και δυσκολομάσητο το πλαστικό χαχα ).    
     
  8. Alice in wonderland

    Alice in wonderland sui generis Contributor

    Και το αλυσοδεσιμο καμία φορά είναι καλοδεχούμενο  
    (Όχι τπτ άλλο να υποστηρίξουμε και το φόρουμ που βρισκόμαστε να μην μας πούνε και τίποτα οφτοπικιστες)
     
     
  9. Tenebra_Silente

    Tenebra_Silente Contributor

    Καλοδεχούμενο ως βουδουσουμική πρακτική ( αν και δεν γουστάρω ιδιαιτέρως, να δένω. Δεν μου λέει και πολλά ), όχι ως αντίληψη σχέσης ή γάμου.
    Κάποιος μένει δίπλα μας, για όσο καιρό το θέλει. Αν είναι να φύγει και αδαμάντινες αλυσίδες να του φορέσεις, θα βρει τον τρόπο να τις σπάσει.
    Άρα, δεν έχει νόημα να τον κρατάς δέσμιο παρά την θέληση του. Άσε που είναι και μειωτικό, να ξέρεις ότι κάποιος θα ήθελε να βρίσκεται οπουδήποτε αλλού, παρά δίπλα σου.
    Και ότι αν το σαρκίο του βρίσκεται σε απόσταση αναπνοής απ' το δικό σου, θα ήταν αποτέλεσμα εξαναγκασμού ή ακόμη χειρότερα, οίκτου.

    Υ.Γ.

    Οφτοπικιστές εμείς? Μα πότε?  
     
  10. lotus

    lotus Silence

    Είναι αυτού του είδους η αγάπη που όταν "φεύγει" ο ένας μετά από λίγο ακολουθεί κι ο άλλος

    Υ.Γ. μ αρέσει που όλα αυτά τα τρυφερά αντί να τα λέμε στο νήμα περί γάμου τα λέμε στου χωρισμού χαχαχα
      
     
  11. Tenebra_Silente

    Tenebra_Silente Contributor

    Τυχαίνει κι εκείνο. Και στο τέλος τι μένει φίλτατη @lotus ? Κάποια μέρη που αγαπήσαμε, κάποιοι άνθρωπες, ίσως καμμιά μουσική, λίγες λέξεις που ίσως να διαβάσαμε, κάποιες στιγμές που νιώσαμε "ψηλότεροι", κάποιες άλλες που "χαμηλώσαμε"...στιγμές...Λέω εγώ ο φιλόσοφος της πεντάρας. Γι' αυτό, δεν έχει νόημα να φοβάσαι κάτι, αφού η κατάληξη όλων μας είναι μια και σίγουρη ( να κοιτάμε τα ραδίκια ανάποδα ). Άρα, ας ζήσει ο καθένας μας ότι θα ήθελε, όπως θα το ήθελε ( αν δεν έβλαπτε και τους άλλοι, όχι συνειδητά τουλάχιστον, ακόμη καλύτερα ).

    Υ.Γ.

    Τα δυο νήματα, μάλλον θα ήταν ένα και το αυτό. Κι επειδή στο άλλο έπεσε πολύ αρνητικίλα, προτίμησα το εδώ.   
     
  12. lotus

    lotus Silence

    Ταξίδι αέναων ψυχών στολισμένες με τις όμορφες εμειρίες που δημιούργησαν στο χρόνο  

    Όλα την αγάπη έχουν βάση απλά κάποιοι επιλέγουν να την ακολουθήσουν και κάποιοι να την αρνηθούν....