Απόκρυψη ανακοίνωσης

Καλώς ήρθατε στην Ελληνική BDSM Κοινότητα.
Βλέπετε το site μας σαν επισκέπτης και δεν έχετε πρόσβαση σε όλες τις υπηρεσίες που είναι διαθέσιμες για τα μέλη μας!

Η εγγραφή σας στην Online Κοινότητά μας θα σας επιτρέψει να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα στο forum, να στείλετε προσωπικά μηνύματα σε άλλους χρήστες, να δημιουργήσετε το προσωπικό σας profile και photo albums και πολλά άλλα.

Η εγγραφή σας είναι γρήγορη, εύκολη και δωρεάν.
Γίνετε μέλος στην Online Κοινότητα.


Αν συναντήσετε οποιοδήποτε πρόβλημα κατά την εγγραφή σας, παρακαλώ επικοινωνήστε μαζί μας.

Θέλετε να χωρίσετε;

Συζήτηση στο φόρουμ 'Σεξ και Σχέσεις' που ξεκίνησε από το μέλος Ωριμος μπεμπης, στις 21 Αυγούστου 2018.

?

Θέλετε να χωρίσετε;

  1. Ναι οντας σε σχεση

    40,0%
  2. Όχι οντας σε σχεση

    40,0%
  3. Ναι οντας παντρεμενος/η

    0 vote(s)
    0,0%
  4. Όχι οντας παντρεμενος /η

    20,0%
  1. Tenebra_Silente

    Tenebra_Silente Contributor

    Με τις εμπειρίες που δένουν @lotus ( όποιες κι αν ήταν αυτές. ). Αρκετά θα είχαν σαν βάση την αγάπη ( σε μικρότερο ή μεγαλύτερο βαθμό ).
    Αλλά εξαρτάται και από ποια αγάπη. Γιατί όσο και να μην είναι συγκρίσιμα μεγέθη, δεν είναι όλες ίδιες.
    Και δεν γνωρίζω αν υπάρχει μια και μοναδική ( με τα λοιπά συστατικά της στοιχεία, που πιθανότατα θα διέφεραν από άνθρωπα σε άνθρωπα ), αλλά δεν νομίζω, ότι θα είχαν και όλες το ίδιο βάρος ( εννοώ, οι όποιες παρελθοντικές, τωρινές ή μελλοντικές δικές μας ). Μάλλον εκείνη που θα είχε τις μεγαλύτερες πιθανότητες να κρατήσει στον χρόνο, θα ήταν εκείνη που δεν θα είχε σχέση με την εξάρτηση. Εκείνη που θα είχε περάσει από πολλά κύματα. Εκείνη, του θεωρώ τον άλλο "σπίτι" μου, αλλά όχι καταφύγιο.
    Εκείνη που στην καθημερινή ερώτηση, "αξίζει τον κόπο"? Θα συνέχιζε να παίρνει καταφατική απάντηση. Γιατί, τα πάντα ζυγίζονται καθημερινά και οι σχέσεις δεν είναι βρύα, ούτε λειχήνες, για να επιβιώνουν δίχως νερό. Έως ότου για μας αξίζει τον κόπο, να ποτίζεται η σχέση, να χωρίζουμε εγώ το θεωρώ ανούσιο, αν όχι κουτό.
    Όπως δεν έχει νόημα, να παρατάμε εκείνο που μας απέδειξε ότι για μας θα ήταν χαβιάρι, για να πάμε να φάμε ρέγγα μην και "ευφρανθεί ο ουρανίσκος μας" απ' την αλλαγή ( άκυρη παρομοίωση και το ξέρω ).  

    Υ.Γ.

    Η "τέλεια" σκοταδοαπάντηση, βαρετή μέχρι δακρύων, με φατσούλες, Υ.Γ. και σεντονάτη. Κάτι ήξερα, που απέφυγα χθες τις μελιτζανοπατάτες της χαχα   
     
  2. Xarhs

    Xarhs Hard limits: Μπουζούκια, Δράκοι και Μονόκεροι

    Όχι γιατί δεν θέλω να χάσω το... χέρι μου...   
     
  3. lotus

    lotus Silence

    Σχέση? χωρισμός?
    Αλέξη τι είναι πατάρι?
    Αν τα κάνεις τα πράγματα με τη σωστή σειρά... περνάς στην αιωνιότητα  
    Σε "σκοτώνει" σε νήμα ο κουμπάρος (νομίζω ήταν ο @Tenebra_Silente αποκτάς την ιδιότητα της νεκρής νύφης, σε παντρεύεται ο @Kostas.V. στο ίδιο νήμα, φεύγει, νομίζω είχαμε και μάρτυρα τον @Xarhs είμαι σίγουρη...)
    Και είναι όλα σε ισορροπία  
     
  4. Illustration

    Illustration .... Sandman is looking for your soul.

    Προς τι η ύπαρξη αυτού του νήματος ?
     
  5. underherfeet

    underherfeet πέρα βρέχει Contributor

    Ααα, τίποτα, τίποτα, είναι καθαρά τυπικό το θέμα...κρατάει κάτι στατιστικά η υπηρεσία, καταλαβαίνετε...