Απόκρυψη ανακοίνωσης

Καλώς ήρθατε στην Ελληνική BDSM Κοινότητα.
Βλέπετε το site μας σαν επισκέπτης και δεν έχετε πρόσβαση σε όλες τις υπηρεσίες που είναι διαθέσιμες για τα μέλη μας!

Η εγγραφή σας στην Online Κοινότητά μας θα σας επιτρέψει να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα στο forum, να στείλετε προσωπικά μηνύματα σε άλλους χρήστες, να δημιουργήσετε το προσωπικό σας profile και photo albums και πολλά άλλα.

Η εγγραφή σας είναι γρήγορη, εύκολη και δωρεάν.
Γίνετε μέλος στην Online Κοινότητα.


Αν συναντήσετε οποιοδήποτε πρόβλημα κατά την εγγραφή σας, παρακαλώ επικοινωνήστε μαζί μας.

Θέλω και Ανάγκη, ποιά η διαφορά?

Συζήτηση στο φόρουμ 'Κυριαρχία - υποταγή D/s' που ξεκίνησε από το μέλος lara, στις 19 Ιουλίου 2005.

  1. Dome of Affection

    Dome of Affection Contributor

    Aν υποψιαστώ ότι έστω και έμμεσα συμφωνείς μαζί μου Lara[E-P] ........!!!  
     
  2. lara

    lara Αυτοδεσποζόμενη Contributor

    RE: RE: Θέλω και Ανάγκη, ποιά η διαφορά?

     
    Μέχρι στιγμής είναι γεγονός πως σε όλα διαφωνούμε και θα με εξέπληττε αν σ΄ αυτό συμφωνούσαμε. 
    Οπότε μάλλον μοιάζει πως συμφωνούμε. Είμαι βέβαιη πως μόλις αρχίσουμε να αναλύουμε το συγκεκριμένο θέμα θα προκύψουν και οι διαφωνίες.  
     
  3. lara

    lara Αυτοδεσποζόμενη Contributor

    Τι σχέση έχουν για σένα τα θέλω σου με τις ανάγκες σου?  
    Μπορεί δηλαδή να θέλεις όπως ανέφεραν κάποιοι να πηδήξει κάποια από τον 4ο, αν δεν το κάνει δηλαδή φεύγεις, αυτό εννοείς?
    ΜΙλάς για "θ ε λ ω" και εννοείς ή αναφέρεσε στις ανάγκες σου ως Κυριαρχος΄?
     
  4. Elvira

    Elvira Regular Member

    Απάντηση: Θέλω και Ανάγκη, ποιά η διαφορά?

    Εχει σημασια ποια ειναι τα θελω μου και οι αναγκες μου; Το μονο αληθινο μου θελω δεν ειναι αληθεια απλα να μπορω να Τον ικανοποιισω και να μην χρειαστει να Τον απογοητευσω ποτε; Να μπορω να φαινομαι ανταξια των θελω Του και να αντεχω για Εκεινον; Εκεινος ξερει ποτε και αν εχω αναγκη η επιτρεπεται να θελω κατι. Και εγω απλα χερομαι που μου επιτρεπει να ειμαι κοντα Του. Η μονη αναγκη μιας υποτακτικης δεν ειναι αληθεια να της επιτρεπεται να νιωθει την παρουσια Του;
     
  5. Δίας

    Δίας Live a life by design not by default

    Καλη η απαντηση σου Elvira αλλα εγω προσθετω και μια αλλη παραμετρο σε αυτη την συζητηση:ποσο ειναι ευφικτο να γινει ο συνδιασμος τον θελω με τισ αναγκες ή ειμαστε καταδικασμενοι να ζουμε εστω και προσωρινα κατω απο αλλες συνθηκες που μας απαγορευουν αυτο;;;;
     
  6. Elvira

    Elvira Regular Member

    Απάντηση: Θέλω και Ανάγκη, ποιά η διαφορά?

    Καλη ερωτηση Διας. Νομιζω ομως πως ηδη εχω απαντησει... Μερικες φορες καταλαβαινουμε τα θελω μας αργα, ακομα και αν αυτο ειναι μονο ενα. Να που επιτρεπεται να νιωθω την παρουσια Του. Και μερικες φορες δεν μπορουμε να γυρισουμε τον χρονο πισω...
     
  7. Δίας

    Δίας Live a life by design not by default

    Καλη μου αυτο πιστευω ειναι συζητηση για αλλο μερος του φορουμ αλλα οπως να χει ελπιζω να εισαι ευτυχησμενη εστω και με τις δυσκολιες που αναφερεις!
     
  8. MasterPerris

    MasterPerris Contributor In Loving Memory

    Απάντηση: Θέλω και Ανάγκη, ποιά η διαφορά?

    Απαλη μου μια φραση θα σου γραψω, εισαι το *Α π ο λ η τ ο Υ π ο τ α κ τ ι κ ο Θ υ λ η κ ο *ειναι απο τοις καλητερες απαντησεις που διαβασα για τα θελω και τοις αναγκες μιας υποτακτηκιας   Υ. Γ. Οχι οτι οι αλλες απαντησεις των αλλων υποτακτηκων θυληκων δεν ηταν καλες, αλλα για εμενα δικια μου αποψη και μην παρεξηγηθω αυτη ξεχωρισε.
     
  9. MasterPerris

    MasterPerris Contributor In Loving Memory

    Απάντηση: Θέλω και Ανάγκη, ποιά η διαφορά?

    Απαλη μου θελω να γνωριζης κατι σε αυτη την ζωη που ζουμε * ποτε μην λες ποτε * τιποτε δεν γινεται, και ολλα γινονται ποτε δεν ξερεις , αλοστε αυτη δεν ειναι και η ομορφια αυτης της ζωης το *α π ρ ο β λ ε π τ ο* αυτο το* κ α τ ι*το *ξ ε χ ω ρ ι σ τ ο* που ψαχνουμε ολλοι που αλλοι το βρησκουμε νορης, αλλοι αργα, και αλλοι δεν το βρισκουμε ποτε, αυτο που θα μας ταρακουνιση απο την καθημερινοτητα μας,αυτο που θα μας ταξιδεψη με τρυκημιες, θηελες, αλλα στο τελος θα μας οδιγηση στην γαλινη της υπεροχης ομορφιας του.
     
  10. Elvira

    Elvira Regular Member

    Απάντηση: Θέλω και Ανάγκη, ποιά η διαφορά?

    Και αν ακομα και αυτο γινει μια καθημερινοτητα; Και αν μερικες φορες η αποφαση να ακολουθησει κανεις τα θελω επηρρεαζει περισσοτερες ζωες εκτος απο τη δικη του; Αν αυτο το ξεχωριστο που μας περναει πρωτα απο τον εφιαλτη για να μας οδηγησει στο ονειρο το βρικαμε τοσο αργα που δεν μπορουμε να παμε πια ουτε πισω ουτε μπροστα; Αν ακομα και αυτον τον εφιαλτη τον αποζηταμε οπως και το ονειρο; Ομως πιστευω οι ερωτησεις μου δεν εχουν σχεση πια με το θεμα .....
     
  11. Princess_of_Pain

    Princess_of_Pain Regular Member

    Τόσοι άνθρωποι, όλοι με διαφορετικές τοποθετήσεις.
    Έτσι είναι.
    Χίλιοι άνθρωποι, χίλιες γνώμες.
    Κάθε άνθρωπος έχει δικά του θέλω και δικές του ανάγκες.
    Δεν μπορούμε να έχουμε όλοι τα ίδια, είναι φύση αδύνατον.
    Ας βρει ο καθένας την έννοια του θέλω και της ανάγκης που τον καλύπτει και ας προσπαθήσει να τα κάνει πραγματικότητα  
     
  12. Ηλίας

    Ηλίας Guest

    Συμφωνώ απόλυτα μαζί σου Φιόνα μου .