Απόκρυψη ανακοίνωσης

Καλώς ήρθατε στην Ελληνική BDSM Κοινότητα.
Βλέπετε το site μας σαν επισκέπτης και δεν έχετε πρόσβαση σε όλες τις υπηρεσίες που είναι διαθέσιμες για τα μέλη μας!

Η εγγραφή σας στην Online Κοινότητά μας θα σας επιτρέψει να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα στο forum, να στείλετε προσωπικά μηνύματα σε άλλους χρήστες, να δημιουργήσετε το προσωπικό σας profile και photo albums και πολλά άλλα.

Η εγγραφή σας είναι γρήγορη, εύκολη και δωρεάν.
Γίνετε μέλος στην Online Κοινότητα.


Αν συναντήσετε οποιοδήποτε πρόβλημα κατά την εγγραφή σας, παρακαλώ επικοινωνήστε μαζί μας.

Θέλω μία κούκλα...

Συζήτηση στο φόρουμ 'BDSM Discussion' που ξεκίνησε από το μέλος Ηλίας, στις 25 Μαϊου 2006.

  1. lara

    lara Αυτοδεσποζόμενη Contributor

    Θέλω να είμαι μια κούκλα, υποταγμένη απόλυτα στη βούλησή Του Κυρίου μου. Να νιώθω όταν Θέλει, ότι κι όπως... Να είμαι ότι Θέλει να είναι σε οποιοδήποτε χωροχρονικό σημείο. Απογυμνωμένη από τις δικές μου φιλοδοξίες, φορτισμένη με την απαραίτητη βούληση για να προστατεύω τα συμφέροντά Του, όποια κι αν είναι αυτά....
     
  2. phoenixxx

    phoenixxx Regular Member

    Απάντηση: Θέλω μία κούκλα...

    Και οι κούκλοι έχουν ψυχή...

    Κύριε Incomplete_, νομίζω πως κατανοήτε καλά την ψυχοσύνθεση ενός κούκλου, καθώς έπίσης και το τι αποκομίζει η Ιδιοκτήτριά-μαριονετοπαίκτρια του, από την απόλυτη υποταγή του σε Εκείνη.  

    Όντως είναι ιδιαίτερα απολαυστικό, ειδικά όταν η Κυριά σου, σου αφήνει κάποια περιθόρια επιλογών και διεξόδων σε αρκετούς τομείς της ζωής σου, καθώς και την ευθύνη των πράξεων σου, ενώ, το γνωρίζεις, στην πραγματικότητα σε ελέγχει απόλυτα με τα μακρινά της, αόρατα, σχοινάκια, σε ότι και να κάνεις  

    Είναι ίσως το απόλυτο παιχνίδι Κυριαρχίας-υποταγής... Και το πιο όμορφο.  
     
  3. G_E

    G_E Contributor

    Θέλω έναν κόσμο στα μέτρα μου και τον θέλω ΤΩΡΑ.
    (σύνθημα του Μαη 68)
    και για οσους μιλήσουν για κακομαθημενα παιδιά

    Don’t beg for the right to live — take it.
    (αλλο συνθημα του Μαη 68)
     
  4. Kits

    Kits Contributor

    Απάντηση: Re: Θέλω μία κούκλα...


    I AGREE!!!!!!!!!!!
     
  5. Dome of Affection

    Dome of Affection Contributor

    "Θέλω να Ειναι ο 'κουλοποιός' - θαυματοποιός (μεσα σε κοραλένιο κήπο κήπουρος...) να με κάνει ΤΗΝ κούκλα Του , μοναδική, έτσι όπως Εκείνος μόνο μπορεί να με φτιάξει. Να μαι στα μάτια Του η πιο όμορφη απ'ολες γιατι εχει βάλει την ψυχή Του , για να με κάνει ψυχή Του. Να ναι τα μαγουλάκια ροδαλά και τα ματάκια γεμάτα σπιρτάδα και υγρά. Εκεινος μονο μπορεί να τα κάνει να κοιτούν τα δικά Του ή να κοιτούν ακόμα πιο βαθεια , στην ψυχή Του. Θα είμαι το αγαπημένο Του παιχνίδι...γιατι με εμπνεύστηκε με δημιουργησε και 'φύσηξε' μέσα μου την πνοή της αγάπης του ερωτα της υποταγής της παράδοσης... Μα ναι αφου ειμαι η κουκλα Του , ειμαι δική Του , μπορεί να με κανει ότι θέλει ..μπορεί και να με πετάξει!! Ομως αλήθεια ποιος πετάει κατι που εφτιαξε με τα χέρια Του την ψυχή Του και με τόσο κόπο???........................."

    (Νομίζω το μηνυμα είναι σαφές, όποιος θέλει την κούκλα Του προσπαθεί και την φτιάχνει. Υποθέτω ότι μετά την προσέχει κιολας...δεν ξερω πόσο αυτοκαταστροφικές μπορει να ειναι οι φαντασιώσεις Σ/σας λολ)
     
    Last edited: 28 Μαϊου 2006
  6. L_Strike

    L_Strike Contributor

    Πολύ όμορφο θέμα… μια ζωντανή “κούκλα” με μοναδική θέληση να υποταχθεί, να είναι διαρκώς στην διάθεση Του Κυρίου της, να ζει μόνο για να παίξει μαζί της.
    Αναφέρεις φίλε shadow την φαντασίωση πολλών, τόσο Κυρίαρχων όσο και υποτακτικών. Το “παιχνίδι” αυτό είναι προϊόν και των δύο που μετέχουν στην επαφή τους: η μεν κούκλα συμμετέχει με την πλήρη παράδοσή της σε Αυτόν, ενώ ο Κύριος είναι εκείνος που της δίνει ζωή και κίνηση κατά βούληση και στον ρυθμό που ο Ίδιος επιλέγει…
    Ανέφικτο - Υπερβολικό; Ο κάθε άνθρωπος προσεγγίζει και προσεγγίζεται καθημερινά από πλειάδα ανθρώπων ξένων προς αυτόν. Ο τρόπος, οι συνθήκες, η ψυχοσύνθεσή του και η διάθεσή του την εκάστοτε στιγμή θα κρίνουν αν υπάρχει κάποια χημεία ανάμεσά τους, οπότε για να έχει κάποιος την απάντηση σε αυτό θα πρέπει να λάβει υπ’ όψιν του όλες αυτές τις παραμέτρους (και πολλές περισσότερες ακόμα!)
    Ανήθικο – Άδικο; Εφόσον είναι συναινετικό και από τους δυο (που αποτελεί βασική αρχή για να συμβεί ούτως ή άλλως), σαφώς και δεν είναι ανήθικο. Ακόμα και στην σφαίρα της φαντασίας κάποιου αν ανήκει αυτή η εικόνα, πάλι δεν θα μπορούσε να χαρακτηριστεί ανήθικο… τα όνειρα δεν γνωρίζουν κανόνες δικαίου και ηθικής!
    Το θέμα είναι όμως αν πραγματικά αυτό επιθυμεί κάποιος. Να έχει, δηλαδή, απέναντί του έναν άνθρωπο χωρίς στοιχεία δικά του, να είναι πλήρως ετερόφωτος. Εάν αυτό επιθυμούν και οι δύο πλευρές τότε τίποτα δεν είναι “άρρωστο – ανήθικο – παράνομο” ή ό,τι άλλο χαρακτηρισμό έθεσες προς προβληματισμό. Εάν Εκείνος επιθυμεί την πλήρη κένωση της “κούκλας” Του και την πλήρωσή της με δικά Του επιλεγμένα στοιχεία ή την διατήρηση ορισμένων στοιχείων του χαρακτήρα και του ψυχισμού της και θέλει να τελειοποιήσει την εικόνα της και το ίδιο αναζητά και η υποτακτική, τότε σας λέω με βεβαιότητα πως θα ξεκινήσουν ένα “παιχνίδι” μαγικό!
     
  7. Incomplete_

    Incomplete_ Contributor

    Απάντηση: Re: Θέλω μία κούκλα...

    Μα εκεί είναι οι διαφορές vanilla και bdsm αγαπητή    
     
  8. Ηλίας

    Ηλίας Guest

    Και εγώ από μικρός βαριόμουν τα άψυχα παιχνίδια γλυκιά μου Zinia , για αυτό ψάχνω για παιχνίδια με ψυχή   . Και επειδή ακόμα δεν έχω βρει σοφέ μου MasterJp τείνω να νιώσω ότι είναι απλά μια φαντασίωση.
     
  9. MasterJp

    MasterJp Advisor Staff Member In Loving Memory

    Αγαπητέ shadow, κούκλα που σε απασχολεί εχει δύο σκέλη, ποιο από τα δύο θα κατέτασες περισσότερο στην σφαίρα του πραγματικού;

    Επί των τύπων τών ήλων λοιπόν <χ>
     
  10. MasterJp

    MasterJp Advisor Staff Member In Loving Memory

    Συσκευασία δώρου
     
  11. Ηλίας

    Ηλίας Guest

    Πολύ όμορφη η φωτογραφία MasteJp , στη συνάντηση ήθελα να σε ρωτήσω αλλά το ξέχασα . Όταν λες δύο σκέλη , τι εννοείς ;
     
  12. MasterJp

    MasterJp Advisor Staff Member In Loving Memory

    Ένα που αφορά στον εαυτό σου (το εφικτόν έναντι του επιθυμητου) και αντίστοιχα ένα που αφορά στην κούκλα