Απόκρυψη ανακοίνωσης

Καλώς ήρθατε στην Ελληνική BDSM Κοινότητα.
Βλέπετε το site μας σαν επισκέπτης και δεν έχετε πρόσβαση σε όλες τις υπηρεσίες που είναι διαθέσιμες για τα μέλη μας!

Η εγγραφή σας στην Online Κοινότητά μας θα σας επιτρέψει να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα στο forum, να στείλετε προσωπικά μηνύματα σε άλλους χρήστες, να δημιουργήσετε το προσωπικό σας profile και photo albums και πολλά άλλα.

Η εγγραφή σας είναι γρήγορη, εύκολη και δωρεάν.
Γίνετε μέλος στην Online Κοινότητα.


Αν συναντήσετε οποιοδήποτε πρόβλημα κατά την εγγραφή σας, παρακαλώ επικοινωνήστε μαζί μας.

Θέλω να σε δώ...

Συζήτηση στο φόρουμ 'BDSM Discussion' που ξεκίνησε από το μέλος Ηλίας, στις 25 Σεπτεμβρίου 2008.

  1. Ηλίας

    Ηλίας Guest

    Δεμένη να βλέπω, να κάνεις έρωτα με άλλη. Να μην μου δίνεις καμία σημασία, σαν να υπάρχεις μόνο εσύ και αυτή…

    Ψυχολογικός μαζοχισμός;

    Σας έχει τύχει; Αν ναι, τι κάνατε;

    Θα ήθελα πριν διατυπώσω την δική μου, την δική σας άποψη …
     
  2. Incomplete_

    Incomplete_ Contributor

    Απάντηση: Θέλω να σε δώ...

    Δε μου έχει τύχει αλλά είναι και αλληλένδετος με το humiliation..right?

    Σε ποιο μεμονωμένο χαρακτηριστικό θα μπορούσα να πω την άποψη μου,αλλα δε θα ήταν εμπειρική..Οπότε θα προτιμήσω να συμμετάσχω δια ερωτήσεων  
     
  3. Ηλίας

    Ηλίας Guest

    Γυναίκα που να φτιάχνεται από το να βλέπει τον δικό της με άλλη και όταν οι δυο τους την αγνοούν, να ερεθίζεται ακόμα περισσότερο.

    Δαίμονα μπορείς πολύ εύκολα να το προσαρμόσεις και να μιλήσεις για τα αρσενικά αντίστοιχα  
     
  4. Incomplete_

    Incomplete_ Contributor

    Απάντηση: Re: Θέλω να σε δώ...

    Εμείς το λέμε "μάτι" και στην αντίθετη "θα σου βγάλω το μάτι".. λολ!!!Θα το κάνω σύντομα  
     
  5. Ηλίας

    Ηλίας Guest

    Να μαζοχίζεται με την ζήλια της. Να βλέπει, να ζηλεύει, να ποθεί, να θέλει να σπάσει τα δεσμά, να τους ικετεύει να την πάρουν κοντά τους και αυτοί να συνεχίζουν.
     
  6. Ηλίας

    Ηλίας Guest

    Όταν θέλεις να παίζουν με την ζήλια σου, είναι φωτιά μου.
     
  7. tyfeas

    tyfeas In Loving Memory

    Απάντηση: Θέλω να σε δώ...

    Ζητα ο ιδια να πηδηξει μια αλλη μπροστα στα ματια της[cuckolding]..δεν ζηλευει απλα, θελει να πονεσει ψυχολογικα..
    οκ της κανει το χατηρι(με βαρια καρδια ε )
    Αλλα αυτο το μουτρο το προχωραει ακομη παραπερα..τη δενει,τη φιμωνει,τη φιλαει ωρες ατελειωτες και τη σκιζει μεσα στα μουτρα της..συγχρονως της λεει ποσο μαλακισμενη,ξεφτιλισμενη,χαζοβιολα ειναι αφου δεν καταφερε ποτε να τον καβλωσει τοσο..
    ε! εχει κ λιγο humiliation 
     
  8. Ηλίας

    Ηλίας Guest

    Re: Απάντηση: Θέλω να σε δώ...

    Αφού βάλει να την ετοιμάσει πρώτα.
     
    Last edited by a moderator: 26 Σεπτεμβρίου 2008
  9. Lady_Dementia

    Lady_Dementia DemonLure the Seductive Contributor

    Μου έχει τύχει ..οχι όμως όπως το θέτεις εσύ εδώ..
    Εγώ δεν ήμουν σύμφωνη με αυτό.. δεν ερωτήθηκα.. δεν είχα δικαίωμα επιλογής..
    Επομένως,δεν θα έλεγα ψυχολογικός μαζοχισμός στην περίπτωσή μου..
     
  10. Emma

    Emma Contributor

    Κάποιες παρατηρήσεις και ερωτήσεις (για όποιον μπορεί/θέλει να απαντήσει - ευχαριστώ εκ των προτέρων).

    Είναι ο (ψυχολογικός) μαζοχισμός (αν τελικά αυτό είναι το θέμα στο αρχικό παράδειγμα) χαρακτηριστικό υποτακτικών ατόμων ή μπορεί να συναντηθεί και σε άτομα Κυριαρχικής φύσης/ψυχολογίας ή και κανενός των δύο;
    Επιπλέον (και συνεχίζοντας την πιο πάνω σκέψη), απ' τη στιγμή που το σενάριο αυτό λαμβάνει χώρα με πρωτοβουλία (αν όχι σκηνοθεσία) του "μαζοχιστή" (και το βάζω σε εισαγωγικά γιατί, κατ' εμέ, δεν είναι μαζοχιστής), δεν ενισχύει το γεγονός ότι είναι αυτός που "κρατάει τα ηνία"/κινεί τα νήματα;

    Στην περίπτωση που ο "μαζοχιστής" δεν έχει ως ζητούμενο την συμμετοχή (η οποιαδήποτε συμμετοχή θα "σκότωνε" την ηδονή που αντλεί απ' το σενάριο αυτό, συνεπώς το θέμα "ζήλια" επειδή δεν του επιτρέπεται να συμμετάσχει δεν υφίσταται), τότε μιλάμε ακόμη για μαζοχισμό ή εκεί περνάμε καθαρά σε περίπτωση humiliation, ειδικά αν υπάρχει και το λεκτικό κομμάτι, όπως ανέφερε πιο πάνω ο tyfeas, παρόλο που το έχει ζητήσει ο ίδιος να γίνει έτσι;
    Επιμέρους ερώτηση εδώ:
    μαζοχιστής = (μεταξύ άλλων) άτομο που αρέσκεται σε humiliation
    και
    άτομο που αρέσκεται σε humiliation (και μόνο) = μαζοχιστής;​

    Δεν ξέρω, αλλά εμένα το γεγονός ότι το άτομο αυτό έχει τόση πολύ "δύναμη" στην συγκεκριμένη φάση, αυτόματα με κάνει να αποκλείω οποιοδήποτε μαζοχιστικό ή humiliating στοιχείο και τείνει να με παραπέμπει απλά σε μια kinky κατάσταση. Φταίει ίσως το γεγονός ότι έχω συνδέσει τον σαδισμό με ενεργητικότητα και τον μαζοχισμό με παθητικότητα;


    Y.Γ.(btw tyfeas, αν στην συγκεκριμένη φάση κάποιος με έλεγε "χαζοβιόλα" παίζει να έπεφτα κάτω απ΄τα γέλια και να μην μου "ξανασηκωνόταν" με τίποτα μετά!  )
     
    Last edited: 26 Σεπτεμβρίου 2008
  11. venusinhistoolbelt

    venusinhistoolbelt New Member

    ti allo einai to bdsm an ohi enas edonos kiklos psihikou mazohismou/sadismou?
    o psihologikos paragodas einai aftonoitos.
    o ponos i kai akomi to sex horis mia mikri dosi mazohismou einai apla klinika viologika fainomena.
    i exidanikefsi tou kai i anagi pou niothopume na sproxoume ta oria mas kai na peiramatistoume einai i
    anoteri ekfrasi psihikou mazohismou kai idonis
    to na kano sex brosta ston erasti mou me kapoion allo/alli i na ton anagazo na to kanei einai arketa mazohistiko alla gia mena einai profanes kai efkolo. den mou dinei kammia ousiastiki proklisi. to mono pou mou deihnei einai oti isos eimai enasfalis kai ziliara kata vathos.
    to goiteftiko kai diskolo einai otan o afedis mou anakaliptei tous vathiterous fovous mou kai mesa apo
    tasks kai efadastes prokliseis me fernei brosta s ola afta pou fovamai.
    ton perasmeno hrono gia paradeigma se kapoia asheti sizitisi anefera oti fovamai ta ipsi.
    meta apo kana mina o afedis mou(to kratise i koufala) mou edese ta matia kai me anevase stin taratsa tou ktiriou mou (emena ston 39o orofo kai i taratsa itan sto 45). me demena matia m evale na statho sta tessera stin akri kai mou periegrafe ti thea kai to poso psila einai.hestika srtin arhi. mou kopikan ta podia kai me kiriepse panikos kai fovos. meta apo kapoia lepta i foni tou arhise na me malakonei, i kardia mou arhise na htipa kanonika kai ta podia mou epapsan na tremoun.
    kai tote o afedis mou mou elise arga kai teletourgika ta matia kai me afise na do ti thea apo psila.
    to sinaisthima pou eniosa itan toso dinato kai litrotiko mazi pou dakria arhisan na trehoun ap ta matia mou...

    se alli fasi ehoume kai oi dio skeftei pos tha itan an m evaze gia mia mera s enan rolo pou me fovizei poli. apofasise oti tha ithele na me dei mia mera na zitianevo sto dromo......den kano plaka!!!!
    afto to senario den pragmatopoiithike akomi alla gia mena apotelei mia akomi anotati proklisi, o ipertatos sindiasmos mazohismou kai apelefterosis mazi. me fernei adimetopi me ola afta pou fovamai kai aporipto kai vionodas ta ginomai pio dinati.
    gia na sinopsoso loipon, i psihologiki dokimasia (proteimo aftes tis lexeis apo ton psihologiko mazohismo) gia na ehei ousia kai apotelesma gia mena prepei na ginetai me tetoio tropo oste sto telos na me apelefteronei ap ton fovo kai ta arnitika sinaisthimata. na mou deihnei kati kai na mou deihnai kai ton dromo pos na to xeperaso.
    o mazohismos einai mathima ipotagis,aftopeitharhias kai apelefterosis.
    I ve been used and abused and i liked it!!!!!
     
  12. tyfeas

    tyfeas In Loving Memory

    Απάντηση: Re: Θέλω να σε δώ...

    αποκλειεται γιατι θα ησουν δεμενη φιμωμενη ..
    κ'αν στη συκεκριμενη φαση καποιας δεν της ''ξανασηκωνοταν'' νομιζεις οτι θα με εννοιαζε???