Απόκρυψη ανακοίνωσης

Καλώς ήρθατε στην Ελληνική BDSM Κοινότητα.
Βλέπετε το site μας σαν επισκέπτης και δεν έχετε πρόσβαση σε όλες τις υπηρεσίες που είναι διαθέσιμες για τα μέλη μας!

Η εγγραφή σας στην Online Κοινότητά μας θα σας επιτρέψει να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα στο forum, να στείλετε προσωπικά μηνύματα σε άλλους χρήστες, να δημιουργήσετε το προσωπικό σας profile και photo albums και πολλά άλλα.

Η εγγραφή σας είναι γρήγορη, εύκολη και δωρεάν.
Γίνετε μέλος στην Online Κοινότητα.


Αν συναντήσετε οποιοδήποτε πρόβλημα κατά την εγγραφή σας, παρακαλώ επικοινωνήστε μαζί μας.

Θέμα αντρισμου..

Συζήτηση στο φόρουμ 'Γυναικεία Κυριαρχία' που ξεκίνησε από το μέλος Mannia, στις 26 Νοεμβρίου 2006.

  1. Mannia

    Mannia Regular Member

    Θέλω την αποψη των υποτακτικών, σκλαβων, οσον αφορα την χρησιμοποιηση του πρωκτου τους απο την Αφεντρα τους. Ειναι κατι που εμενα μου αρεσει παρα πολυ, ομως με τους σκλαβους μου υπαρχει η αρχικη συμφωνια οτι ειναι κατι που δεν θελουν να κανουν.
    Το εχουν απορρηψει απο taboo και οχι γιατι το χουν δοκιμασει και ενδεχομενος δεν τους αρεσε.
    Θελω τις αποψεισ σας πανω σε αυτο.
     
  2. bodyfull69

    bodyfull69 Regular Member

    Σκλάβος που δεν παρέχει κάθε σημείο του σώματος του προς άμεση χρήση από την Κυρία τους, δεν μπορούν να ονομάζονται Σκλάβοι. Ακού εκεί το έχουν απορρίψει!
    Σε τί κόσμο ζούμε;
     
  3. Incomplete_

    Incomplete_ Contributor

  4. gaby

    gaby Guest

    Ας μείνει εδώ Incomplete για να θυμούνται οι παλιότεροι και να μιλήσουν οι νεώτεροι χωρίς φόβο και πάθος...
     
  5. ipakouossklavos

    ipakouossklavos Regular Member

    Νομίζω ότι αυτό είναι ένα θέμα σχετίζεται μόνο με το τι θέλει η αφέντρα. Γιατί να ρωτήσετε τους σκλάβους πως το βρίσκουν; Τι σας νοιάζει;
     
  6. Elysium

    Elysium Contributor

    Τις λέξεις όρια κι επιθυμίες τις έχετε ακούσει ποτέ ή μήπως πρέπει να απ-ανθρωπιστούν όσοι θέλουν να ονομαστούν σκλάβοι κάποιας αφέντρας;;;;;
     
  7. Mikra_Psemata

    Mikra_Psemata Contributor

    Απάντηση: Re: Θέμα αντρισμου..

    κανείς δεν γίνεται σκλάβος με το ζορί Λοστ. Συνήθως παρακαλώντας έρχονται, κ αν δηλώσει σκλάβος και ΑΝ γίνει δεκτός ως σκλάβος.. έχει μια μόνο επιθυμια πλέον την πραγματοποιηση των θέλω της Αφέντρας του.
     
  8. savra

    savra Guest

    Οι σκλάβοι δεν έχουν άποψη, η "κυρία" (δηλαδή αφέντρα ή γυναίκα = κυρία) θα το καθορίσει και μόνο!  
     
  9. SM_Art_Lady

    SM_Art_Lady Contributor

    Δεν διευκρίνισες Mannia, αν αυτοί οι σκλάβοι που σου θέτουν σαν όριο το strap on, είναι σε σχέση μαζι Σου (D/s) η απλά μπαίνεις με αυτούς σε κάποια πρόσκαιρα παιχνίδια (sessions)

    Αν και ζητάς τις απόψεις των υποτακτικών στο θέμα που αφορά την χρήση του πρωκτού τους από την Αφέντρα τους, μπήκα στον πειρασμό να σου απαντήσω, καταθέτοντας απλά την γνώμη Μου.
    Σε μια Αφέντρα είναι δεδομένο και Της αρέσει σε ότι ζητά και επιθυμεί να μην Της αρνούνται και να μην Της λένε όχι.
    Είναι δεδομένο ότι ο υποτακτικός είναι υποχρεωμένος να παραδίδεται στην Αφέντρα του.
    Ολ' αυτά μπορεί να συμβαίνουν μόνο όταν μια Αφέντρα έχει κερδίσει την εμπιστοσύνη και συνειδητά την υποταγή ενός άντρα υποτακτικής ψυχολογίας.
    Θα τονίσω ξανά, ότι και οι υποτακτικοί - σκλάβοι είναι άνθρωποι που έχουν κολλήματα, αρχές, taboo, αναστολές και φυσικά όρια.
    Τα όρια τους είναι απόλυτα σεβαστά.
    ...Για να το πάμε παρακάτω και πιο πέρα δηλαδή στα δικά Σου «θέλω» και επιθυμίες, θα πρέπει να έχεις αποκτήσει την ικανότητα να κερδίζεις αυτά που δύσκολα προσφέρονται από τον καθένα υποτακτικό Πρέπει να τους πείσεις ότι Είσαι ικανή να διαχειριστείς την σεξουαλικότητα τους.
    Αυτό μπορεί να γίνει με υπομονή και επίμονη και το κυριότερο με εμπιστοσύνη που είναι σημαντικό και που θα πείσουν τον υποτακτικό να Σου παραδοθεί «άνευ ορών» είτε δοκιμάζοντας τα όρια του, είτε σπάζοντας τα.
    Δικαίως ο Lost boy φρικαρισμένος απορεί!!
    ...Και σαφώς συμφωνώ ότι κανείς δεν γίνεται σκλάβος με το ζόρι Mikra Psemata.
    Όπως επίσης ότι επιθυμία του σκλάβου είναι να νοιώθει ότι ικανοποιεί την Αφέντρα του.
    Μόνο που είμαι απόλυτα πεπεισμένη ότι, τίποτε στην ουσία δεν προσφέρεται και δεν χαρίζεται, από κανένα σε Κανένα ….
    Πεποίθηση μου είναι ότι όλα και τα μικρά και τα μεγάλα κερδίζονται!!!
     
    Last edited: 27 Νοεμβρίου 2006
  10. Mannia

    Mannia Regular Member

    Απάντηση: Θέμα αντρισμου..

    Οχι οι σχεσεις μου ειναι κανονικα σχεσεις D/s κι οχι περιστασιακες.
    Θα συμφωνησω οτι εχουν κι αυτοι taboo και ορια τα οποια πρεπει να γινονται σεβαστα.
    Γενικος θα συμφωνησω με την αποψη σου SM_Art_Lady.. Ο λογος που ζητησα την αποψη των sub-slaves ειναι γιατι καθαρα θελω να δω απο την πλευρα τους και την δικη τους οπτικη το θεμα αυτο!
     
  11. Mikra_Psemata

    Mikra_Psemata Contributor

    Απάντηση: Θέμα αντρισμου..

    Mε βρίσκεις απόλυτα συμφωνη.
     
  12. phoenixxx

    phoenixxx Regular Member

    Τo meeting της Θεσσαλονίκης της Κυριακής, πήρε φωτιά, όταν ετέθη το θέμα της υποταγής σε έναν Κυρίαρχο και του ελέγχου της σεξουαλικότητας του/της υποτακτικού/-ης!

    H πλειοψηφία των υποτακτικών που ήταν εκεί, αρσενικών και θηλυκών, εξέφρασε την άποψη πως η βαθύτερη επιθυμία τους είναι η ίδια η παράδοση. Η υποταγή και το να αφεθούν στα χέρια ενός Κυρίαρχου είναι η βαθύτατη επιθυμία τους, όπως δήλωσε η πλειοψηφία των παρευρισκόντων.

    Συμφωνώ και εγώ με αυτή την άποψη και εξέφρασα το ίδιο. Η παράδοση είναι το ζητούμενο, όταν αποζητάς έναν Κυρίαρχο, πολύ περισσότερο και από την ίδια την σωματική ηδονή που θα λάβεις από το ίδιο το παιχνίδι... Αυτή η ανάγκη για παράδοση σε Κάποιον είναι και αυτή που οδηγεί έναν υποτακτικό στο μονοπάτι που ακολούθησε (αν και υπήρχαν έντονες αντιρρήσεις σε αυτή την άποψη, προχθές στον Θείο Βάνια...   )

    Το να αφεθείς όμως, είναι σίγουρα ένα πολύ δύσκολο πράγμα, ειδικά αν είσαι αρσενικός υποτακτικός και έχεις δεχτεί όλη αυτή την διαπαιδαγώγηση για τα "πρέπει", για τα "σωστά" και για τα "μη" της μεσογειακής κοινωνίας που ζούμε. Συνεπώς, ακόμα και ηδονικό να είναι κάτι, το πιο πιθανό είναι να το αποφύγεις για να μην "στιγματιστείς" για την επιλογή σου αυτή... Το αίσθημα της ντροπής και του τι αποτελεί "αμαρτία" είναι ακόμα βαθιά ριζωμένο στην κοινωνία που ζούμε.

    Τώρα, πολλές φορές έχει τεθεί και το θέμα αν κάποιος είναι "άνδρας" όταν είναι υποτακτικός. Ή ακόμα και το αν είναι ή όχι "ομοφυλόφιλος που δεν το ξέρει", "λούγκρα", "τοιούτος", "θαμώνας του Blue Oyster" και λοιπά δημιουργικά all time classic κοσμητικά... Εδώ ο Κ/καθένας μπορεί να δώσει (και έχει δώσει) ότι ερμηνία θέλει, στο τι αποτελεί τελικά η ανδρική υποτακτικότητα και σεξουαλικότητα... Ακόμα και εδώ μέσα έχουν ακουστεί όλες οι απόψεις, από τις πιο φιλελεύθερες, υπέρ, μέχρι τις πιο ακραίες, εναντίον.