Απόκρυψη ανακοίνωσης

Καλώς ήρθατε στην Ελληνική BDSM Κοινότητα.
Βλέπετε το site μας σαν επισκέπτης και δεν έχετε πρόσβαση σε όλες τις υπηρεσίες που είναι διαθέσιμες για τα μέλη μας!

Η εγγραφή σας στην Online Κοινότητά μας θα σας επιτρέψει να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα στο forum, να στείλετε προσωπικά μηνύματα σε άλλους χρήστες, να δημιουργήσετε το προσωπικό σας profile και photo albums και πολλά άλλα.

Η εγγραφή σας είναι γρήγορη, εύκολη και δωρεάν.
Γίνετε μέλος στην Online Κοινότητα.


Αν συναντήσετε οποιοδήποτε πρόβλημα κατά την εγγραφή σας, παρακαλώ επικοινωνήστε μαζί μας.

Θέτοντας ερωτήματα στον εαυτό μου..

Συζήτηση στο φόρουμ 'Off Topic Discussion' που ξεκίνησε από το μέλος Incomplete_, στις 25 Φεβρουαρίου 2007.

  1. Emma

    Emma Contributor

    Re: Απάντηση: Θέτοντας ερωτήματα στον εαυτό μου..

    +1 συν του ότι η μισή αλήθεια είναι το πιο καλοκρυμμένο ψέμα.

    (Προτιμώ μια αλήθεια που ακούγεται σαν ψέμα παρά ένα ψέμα που ακούγεται αληθινό).

    ....................................


    Γιατί κάποιος κάνει στον επόμενο ό,τι άσχημο του έκανε ο προηγούμενος;
     
  2. Lady_in_Black

    Lady_in_Black MindGames

    Γιατί οι επόμενοι λούζοντε ολα τα αποθυμένα των προηγούμενων και γιατί να μπαίνουν όροι και κανόνες? Τελικα το ρίσκο έχει χαθεί η δεν υπάρχει ποια τόλμη?
     
  3. Constan

    Constan Regular Member

    Γιατι δυστυχως βγαινει αυτο το συναισθημα οταν συνεχως δινεις και δεν παιρνεις τιποτα!!
    Τολμη υπαρχει οι ανθρωπινες σχεσεις εχουν φθαρει
     
  4. Vermilion

    Vermilion Regular Member

    Γιατί φοβάμαι να νιώσω πραγματικά ευτυχισμένη?
    Γιατί φοβάμαι να ερωτευτώ και σαμποτάρω τον εαυτό μου?
    Γιατί ενώ προσπαθώ να σηκωθώ και να περπατήσω νιώθω τόσο ανασφαλής που ψάχνω γύρω μου για δεκανίκια, όχι για να πιαστώ αλλά για την ασφάλεια ότι "είναι εκεί"?
    Και κυρίως...γιατί όταν καταφέρνω να τα κάνω ΟΛΑ ΑΥΤΑ υπερπηδώντας τους φόβους, ξαφνικά όλα καταρρέουν σα πύργος από τραπουλόχαρτα?

    Υ.Γ. Ελπίζω αυτός ο Μέρφι να έχει βρει κανένα "παραθυράκι", γιατί ο περιβόητος νόμος του με κυνηγάει σα το συννεφάκι της κακοτυχίας. Αλλά ξέχασα.... "παραθυράκια" έχουν μόνο οι ελληνικοί νόμοι...
     
  5. Incomplete_

    Incomplete_ Contributor

    Απάντηση: Θέτοντας ερωτήματα στον εαυτό μου..

    Χώρος για υποβολή ερωτημάτων και όχι για ανάπτυξη ή απάντηση τους..Η ανάπτυξη ή απάντηση τους ας γίνει από οποιοδήποτε μέλος σε νέο thread..
     
  6. zinnia

    zinnia Contributor

    κι αν δεν ειναι αυτος που ειναι, ποιος διαολος ειναι?
     
  7. Incomplete_

    Incomplete_ Contributor

    Απάντηση: Θέτοντας ερωτήματα στον εαυτό μου..

    Aφού η βλακεία δεν είναι αρετή και προτάιρημα,γιατί η πλειοψηφία την καλλιεργεί συνεχώς;

    (ζίννια μας,έτυχε και το έγραψα κάτω από σένα..όκεη 
     
  8. zinnia

    zinnia Contributor

    Ετυχε ή πέτυχε ;  
     
  9. john_slave96

    john_slave96 Contributor

    Είναι η βλακεία μεταδοτική; Έχει δύναμη; Ζούμε στη δικτατορία των χαζών;
     
  10. blindfold

    blindfold Contributor

    αξίζει να εμπιστευόμαστε ανθρώπους ;
     
  11. john_slave96

    john_slave96 Contributor

    Μπα!!  
     
  12. Vermilion

    Vermilion Regular Member

    Αν έπιανα γκόμενο σκλάβο και ξαφνικά άρχιζα να του φέρομαι καλά και υπερβολικά ευγενικά, θα ξενέρωνε και θα με χώριζε?
    Ένας Dom θα μπορούσε να τα φτιάξει με μια Domme?
    Στους σκλάβους μπορεί να ισχύσει αυτό που ισχύει στους σερβιτόρους? δηλαδή σκλάβος-βοηθός σκλάβου.
    (απορίες που βασανίζουν το καμμένο μυαλουδάκι μου)