Απόκρυψη ανακοίνωσης

Καλώς ήρθατε στην Ελληνική BDSM Κοινότητα.
Βλέπετε το site μας σαν επισκέπτης και δεν έχετε πρόσβαση σε όλες τις υπηρεσίες που είναι διαθέσιμες για τα μέλη μας!

Η εγγραφή σας στην Online Κοινότητά μας θα σας επιτρέψει να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα στο forum, να στείλετε προσωπικά μηνύματα σε άλλους χρήστες, να δημιουργήσετε το προσωπικό σας profile και photo albums και πολλά άλλα.

Η εγγραφή σας είναι γρήγορη, εύκολη και δωρεάν.
Γίνετε μέλος στην Online Κοινότητα.


Αν συναντήσετε οποιοδήποτε πρόβλημα κατά την εγγραφή σας, παρακαλώ επικοινωνήστε μαζί μας.

Θέτοντας κανόνες

Συζήτηση στο φόρουμ 'Κυριαρχία - υποταγή D/s' που ξεκίνησε από το μέλος MASTER--YODA, στις 18 Μαρτίου 2018.

  1. Arioch

    Arioch Μαϊμουτζαχεντίν Premium Member Contributor

    Το θέμα είναι εξαιρετικά ενδιαφέρον και εφόσον ο Νηματοθέτης το επιθυμεί εγώ προσωπικά θα ήθελα να δω τοποθετήσεις και από τις δύο πλευρές.

    Η προσέγγιση του @Dom M θέτει ένα πολύ αυστηρό πλαίσιο στη σχέση (και αυτό δε σημαίνει ότι είναι κακό, ίσα ίσα) και μου θυμίζει έντονα (πάλι παρακαλώ να μην θεωρηθεί ως μπιχτή) σχέση γονέα/παιδιού.

    Αναρωτιέμαι λοιπόν μπορεί να υπάρξει D/s σχέση σε πιο ισότιμο επίπεδο όσον φυσικά αυτό *δεν* αφορά στο ποιος θα έχει την τελική απόφαση;
     
  2. lizard_

    lizard_ his only purpose is A's pleasure

    γίνεται ριβιού ανα τακτά χρονικά διαστήματα.
     
  3. Arioch

    Arioch Μαϊμουτζαχεντίν Premium Member Contributor

    Αυτό ακριβώς ήθελα να σας ρωτήσω αρχικά και δεν διατύπωσα επακριβώς: , οι κανόνες σας είναι πάντα οι ίδιοι σε κάθε δική σας υ ή μπορεί να τροποιηθούν μερικώς ανάλογα με την υ σας;
     
  4. MASTER--YODA

    MASTER--YODA Vincit qui se vincit

    Δεν θα αναθεωρούσα τους κανόνες μου ακόμα και αν δεν είναι 24/7 . σαφως όμως κάποια πράγματα θα γίνονταν πιο ελαστικά γιατι πρώτα προστατεύω την υ μου σε πρσοωπικο - οικογενειακο- φιλικο επίπεδο .
    με απλά λόγια το τι κάνω στο κρεβάτι μου δεν αφορά κανέναν . οπότε το ιδιο θα έκανα και για την υ μου
     
  5. lexy

    lexy .ti.va.

    Κι εγώ ως τον δεκάλογο του daddy το αντιλήφθηκα το κείμενο.

    Αλλά δεν αντιλαμβάνομαι τι τύπου συζήτηση - διάλογος - προβληματισμός μπορεί να ανοιχτεί επ'αυτού εφόσον ο νηματοθέτης σημειώνει ότι είναι οι κανόνες του προσωπικού του σχετίζεσθαι.
     
  6. Stilvi

    Stilvi Nobody expects the Spanish inquisition! Contributor

    Δεν μπορώ να καταλάβω πως μία τέτοια δήλωση όπως η παραπάνω μπορεί να τεθεί σαν κανόνας...
     
  7. MASTER--YODA

    MASTER--YODA Vincit qui se vincit

    εκφράζοντας το δικα μας θέλω - κανόνες .
     
  8. lizard_

    lizard_ his only purpose is A's pleasure

    in my case, όλα γίνονται ριβιού μετά απο μια χρονική περίοδο. το ριβιού δεν είναι απλά μια κουβέντα, είναι κι αυτό μια περίοδος στην οποία έχει υπάρξει ριλιζ απο το M/s.

    Σίγουρα τα βασικά παραμένουν αλλά οι κανόνες τροποποιούνται ανάλογα με το αν εξυπηρετούν / δουλεύουν so far και ανάλογα με το κατά που θέλουμε να πάμε στην επόμενη φάση.
     
  9. MASTER--YODA

    MASTER--YODA Vincit qui se vincit

    αφορά τους δικούς μου όρους και κανόνες όταν παγιώνω την δημιουργώ την Μ/σ ή D/s σχέση μου. ενα κείμενο που διαβάζει η υποτακτικη μου . ερωτώ λοιπόν όλοι όσοι θέλουν να συμμετέχουν εσείς ποιούς κανόνες ή όρια θέτετε ..?
     
  10. -Volt-

    -Volt- Contributor

    δηλαδή;
     
  11. Arioch

    Arioch Μαϊμουτζαχεντίν Premium Member Contributor

    Απαντάω εγώ

    Με τον ίδιο ακριβώς τρόπο που είναι εντολή το "Ἐγώ εἰμι Κύριος ὁ Θεός σου, οὐκ ἔσονται σοὶ θεοὶ ἕτεροι πλὴν ἐμοῦ"

    Είναι το πνεύμα και όχι η άτεγκτη λεκτική διατύπωση.
     
  12. lizard_

    lizard_ his only purpose is A's pleasure

    δεν είναι κανόνας περ σε. είναι το intent του Κ και το πως θέλει να τον βλέπεις. είναι περισσότερο για να σε βάζει σε ένα mood συγκεκριμένο.