Απόκρυψη ανακοίνωσης

Καλώς ήρθατε στην Ελληνική BDSM Κοινότητα.
Βλέπετε το site μας σαν επισκέπτης και δεν έχετε πρόσβαση σε όλες τις υπηρεσίες που είναι διαθέσιμες για τα μέλη μας!

Η εγγραφή σας στην Online Κοινότητά μας θα σας επιτρέψει να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα στο forum, να στείλετε προσωπικά μηνύματα σε άλλους χρήστες, να δημιουργήσετε το προσωπικό σας profile και photo albums και πολλά άλλα.

Η εγγραφή σας είναι γρήγορη, εύκολη και δωρεάν.
Γίνετε μέλος στην Online Κοινότητα.


Αν συναντήσετε οποιοδήποτε πρόβλημα κατά την εγγραφή σας, παρακαλώ επικοινωνήστε μαζί μας.

Θα παντρευόσασταν ποτέ τον-ην σκλάβο-α σας ?

Συζήτηση στο φόρουμ 'Γυναικεία Κυριαρχία' που ξεκίνησε από το μέλος Artemis, στις 23 Οκτωβρίου 2008.

  1. lotus

    lotus Silence

    Δώρο μια κούτα ειδικά καθαριστικά για τις τρίχες ζώων
     
  2. lotus

    lotus Silence

    Ο τέλειος γάμος....
    Πρώτα συμβαίνει μέσα μας με τον εαυτό μας. Μόλις καταφέρουμε την επίτευξη αυτού και γίνουμε ιεροφάντες στον δικό μας ναό τότε μπορούμε να έχουμε βλέψεις και για "γάμο" με αυτόν/αυτή που νομίζουμε ότι αγαπάμε γιατί κι εκεί παίζουν πολλές πλάνες (μην το αναλύσουμε αυτό θα πάρει πολλές σελίδες).
    Παρόλα αυτά αν έχουμε την τύχη να έλξουμε κοντά μας κάποιον με τον οποίο μπορούμε να συνάψουμε μια σχέση κοντά στο ιδανικό για μας καλό είναι να ευγνωμονούμε που βρέθηκε στο δρόμο μας (από κάθε σχέση καλή ή κακή παρεπιπτόντως πάντα κάτι παίρνουμε, ή τουλάχιστον θα έπρεπε να παίρνουμε και να προχωράμε) γιατί έχουμε ξεχάσει να σχετιζόμαστε σε όλα τα επίπεδα στην σημερινή εποχή. Κοινώς να καταφέρουμε να συνάψουμε μεταξύ μας γάμο οι σχετιζόμενοι αφού μιλάμε για τέτοιου είδους σχέση και αν καταφέρει να επιβιώσει τότε τα σκαλιά της εκκλησίας είναι καθαρά μια κοινωνική υπόθεση όπως ήδη προαναφέρθηκε και απαραίτητη για κάποιους αν υπάρχουν και παιδιά. Δεκτό και ότι κάποιοι έχουν ανάγκη την επισφράγιση της σχέσης αλλά ο γάιδαρος δεν δένεται (για τους περισσότερους κοινούς θνητούς αυτό το σχόλιο).
    Γι αυτό θα έλεγα ας παραμερίσουμε τα εγώ και τις προσωπικές μας ορέξεις κι ας λειτουργήσουμε με την καρδιά αναφορικά με αυτό το θέμα (γιατί έχουμε μάθει να λειτουργούμε με το μυαλό) γιατί το σεξάκι (σε όλες του τις μορφές) δεν είναι παρά ένα κομμάτι του παζλ μιας κοινής ζωής.
    Όσοι πιστεύουν ότι μπορούν να παντρευτούν και να ζουν ελεύθεροι μέσα σε αυτό το σχήμα και να είναι τόσο συνειδητοί ώστε να σέβονται και την ατομική ελευθερία του συντρόφου τους... καλά στέφανα  
    Και όχι δεν είμαι κατά του γάμου για όποιον δεν του λύθηκε η απορία με τα προγραφόμενα
     
  3. halkidikiotis

    halkidikiotis reflexology, therapy massage tantra

    Ανετααα απλά βρίσκεται Μελβούρνη δυστυχώς..
     
  4. ocean girl

    ocean girl ...Γευσιγνώστης προσωπικοτήτων...

    Δεν θα παντρευομουν ατομο του bdsm χωρου , οσο σημαντικο κι αν ηταν για μενα..

    Ειμαι κατα του γαμου -πολλα πεταμενα λεφτα τσαμπα- και των δεσμευσεων - εισαι η μοναδικη μου αγαπη -
    Ωστοσο αν δεν ειχα αλλη επιλογη -εκρος κι αν πηγαινα σε μοναστηρι-
    θα παντρευομουν βανιλα ατομο που να μην εχει ιδεα για bdsm..

    Και ταυτοχρνα θα χα και τις παραλληλες bdsm σχεσεις μου..
    Ουτοπια αλλα νο προμπελ..  
     
  5. ἀστράρχη

    ἀστράρχη an asteroid ☆•○•°¤●° Contributor

  6. Nikos_34_Thess

    Nikos_34_Thess Regular Member

    Θα παντρευόμουν σίγουρα την Κυρία μου αν έβλεπα πως μπορω να εξυπηρετήσω τα θελω Της.
     
  7. moxito

    moxito Travel for the dream!!!

    @Nikos34_slave αν θελει η Κυρια σου να σε παντρευτει,το μονο που εχεις να κανεις είναι να τρεξεις να βρεις τον παπα και ολα τα καθεκαστα!!!

    Δεν υπάρχουν αλλες ερωτήσεις...
         
     
  8. milgeo69

    milgeo69 Regular Member

    Γιατί όχι; Τι διαφορά έχει;
     
  9. dimfetishman

    dimfetishman Ζεις μονάχα μια φορά. Ενίοτε και καμία. Contributor

    Από τη στιγμή που η σχέση διέπεται από σοβαρότητα, συναισθήματα (και δη αμοιβαία) και αισθάνονται και οι 2 πλευρές ότι επιθυμούν τη συμβίωση και τη διάρκεια, σαφέστατα ναι.

    Άλλωστε κάθε σοβαρή και όμορφη σχέση μπορεί να έχει δικαίωμα στο γάμο.