Απόκρυψη ανακοίνωσης

Καλώς ήρθατε στην Ελληνική BDSM Κοινότητα.
Βλέπετε το site μας σαν επισκέπτης και δεν έχετε πρόσβαση σε όλες τις υπηρεσίες που είναι διαθέσιμες για τα μέλη μας!

Η εγγραφή σας στην Online Κοινότητά μας θα σας επιτρέψει να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα στο forum, να στείλετε προσωπικά μηνύματα σε άλλους χρήστες, να δημιουργήσετε το προσωπικό σας profile και photo albums και πολλά άλλα.

Η εγγραφή σας είναι γρήγορη, εύκολη και δωρεάν.
Γίνετε μέλος στην Online Κοινότητα.


Αν συναντήσετε οποιοδήποτε πρόβλημα κατά την εγγραφή σας, παρακαλώ επικοινωνήστε μαζί μας.

Θα παραμερίζατε το D/s για μια καλή σχέση

Συζήτηση στο φόρουμ 'Κυριαρχία - υποταγή D/s' που ξεκίνησε από το μέλος margarita_nikolayevna, στις 19 Νοεμβρίου 2015.

  1. whisperer

    whisperer Regular Member

    οι γνωμες θα ειναι πολλες,οσες και οι σχεσεις,D/s η vanilla.
    Δεν υπαρχει λιστα ουτε μπουσουλας το πως θα αντιδρασεις ,τα παντα εξαρτωνται απο τους εμπλεκομενους,διαδραστικοτητα..
    καθε φορα,με καθε ανθρωπο, ειναι διαφορετικη
     
  2. seduced mind

    seduced mind Guest

    Για κάποιο χρονικό διάστημα ναι το έκανα και θα το έκανα ξανά... Σε όλες τις περιπτώσεις το πολύ το κύριε ελέησον το βαριέται κ ο παπάς...
     
  3. Όλες οι σχέσεις μου που μακροημέρεψαν σχετικά, υπήρξαν ασύμμετρες και σε αυτές είχα πάντα κυριαρχικό ρόλο. Από αυτές, η μόνη που ξεπέρασε σε διάρκεια το ένα έτος είναι η σχέση με την τωρινή μου σύντροφο. Έρχομαι να επιβεβαιώσω την άποψη που εκφράζετε. Μια μακροχρόνια σχέση παίρνει το δικό της σχήμα και υπόσταση.

    Στα συνεχούς διαπραγμάτευσης εντάσσω τα σημαντικά γεγονότα στη ζωή του ζευγαριού: Καριέρα, μετακινήσεις, παιδιά, θέματα υγείας, σχέσεις με σημαίνοντες τρίτους κ.λ.π. , με δεδομένο βέβαια ότι την τελική απόφαση λαμβάνει πάντα ο κυρίαρχος. Θα πρόσθετα μάλιστα, πως σε μία ουσιαστική και επιτυχημένη συμβίωση, οι κώδικες επικοινωνίας τείνουν να γίνονται όλο και λιγότερο λεκτικοί, λόγω της γνώσης των αναγκών εκατέρωθεν.
     
  4. thief

    thief παλιοπαιδο ο Νικολακης Contributor

    Μπορει καποιος να μου το εξηγησει με απλα λογια ...
    Το Α μελος γουσταρει το Δ/σ το Β μελος γουσταρει το Δ/σ αλλα κανουν σχεση χωρις Δ/σ ? !!!
    Για ποιον λογο ?

    ΥΓ. ειναι Κ/Κ και τα δυο μελοι η υ/υ ?
     
  5. brenda

    brenda FU very much

    Είναι Κ/υ, απλά, για κάποιους λόγους δεν υφίσταται τυπικό, θεσμοθετημένο, όπως θες πέστο D/s. Οι ενδεχόμενοι λόγοι αναφέρθηκαν προηγουμένως...
    Μην τα θες όλα δικά σου...  
     
     
  6. thief

    thief παλιοπαιδο ο Νικολακης Contributor

    Γενικως τα θελω ολα δικα μου .....

    ΥΓ. ευχαριστω για τον πολυτιμο χρονο που διαθεσατε για να μου απαντησετε πολυαγαπημενη μου Βρεντα
     
  7. αγαπητη νηματοθετρεια σε μια σχεση και βεβαια υπαρχουν και υποχωρησεις και θυσιες και τα παντα......αλλα ακριβως επειδη ομιλουμε για ζευγαρι ο δρομος που θα ακολουθησουν στην κοινη τους πορεια συναποφασιζεται.....αρα κατ εμε δεν τιθετε θεμα θυσιας ...το βλεπουν το ζησητουν και αποφασιζουν....πολλες φορες καποια βανιλα σχεση μπορει να εξελιχθει σε D/S και το αντιθετο.....
     
  8. Victoria_ash

    Victoria_ash Regular Member

    Μπορει η ρομαντικη αρχική οπτικη να εκανε το σεναριο να φαινεται λειτουργικο, μετα απο ενα σημειο και μετα η ανάγκη θα ετρωγε τα σωθικά μας.

    Αν εντός αυτου το ουδέτερου σημειου δε βρηκαμε πως να λειτουργούμε (βαση οτι θα επικαλεστουμε κα λιγο την ειλικρινεια που προκύπτει σε bdsm σχέσεις ) πρωτα ως οντότητες μετα ως ζευγαρι και τελος ως Ds απλα αρχιζει η αντιστροφη μέτρηση.
     
  9. gaby

    gaby Guest

    Δεν θα το έκανα, όχι για να μη "θυσιάσω" το D/s που έτσι και αλλιώς δεν είναι αυτοσκοπός και δεν κάνει συμβόλαιο ότι αφού προσυμφωνήθηκε θα μείνει και αυτό και η σχέση, αλλά για να μην πάρω τον άλλο στον λαιμό μου. Όπως είχα κάνει τόσες και τόσες φορές πριν ανακαλύψω το BDSM. Το προσυμφωνημένο του D/s επιτελεί πολλές λειτουργίες στη σχέση και είναι αλληλένδετο με τα πρόσωπα έτσι και αλλιώς. Η κάθε ερωτική αλληλεπίδραση έχει από την αρχή τον δικό της ιδιαίτερο χαρακτήρα, το ίδιο και οι D/s - δεν είναι όλες ίδιες.

    ΥΓ @margarita_nikolayevna έναν λόγο μπορώ να σκεφτώ, γνωρίστηκαν εδώ οι άνθρωποι και έχουν δει τόσα γραμμένα για BDSM που πλέον τους τη δίνει κατακούτελα  
     
  10. margarita_nikolayevna

    margarita_nikolayevna Δ Contributor

    Αυτό ξαναπές το      
     
  11. margarita_nikolayevna

    margarita_nikolayevna Δ Contributor

    Δεν μπορείς να τις συγκρίνεις καθολικά, όλα προς όλα κλπ Προφανώς  
    Δεν υπάρχουν τέτοιες συγκρίσεις  
    Μπορείς να συγκρίνεις όμως την αντίδραση σε κάποια "ερεθίσματα", σε κάποια συμβάντα, ceteris paribus.

    Αλλά ακόμη και αν κάποιος δεν θέλει να το κάνει αυτό, και είναι απολύτως λογικό, μπορεί να συγκρίνει μέσα στην ίδια τη σχέση. Π.χ. σκάει ένα σημαντικότατο γεγονός, ας πούμε ένα από αυτά που έφερε ως παράδειγμα η @brenda , ποια θα είναι η αντίδραση, η συνέπεια πάνω στη σχέση;
    Ε και λέω ότι αν σκάσει ένα τέτοιο μεγάλο συμβάν (που θα γονάτιζε κατά γενική ομολογία τις περισσότερες σχέσεις) και η σχέση όχι απλά δεν κλονιστεί αλλά δυναμώσει, ε μιλάμε για δυνατή και βαθειά σχέση έτσι κι αλλιώς  
     
  12. νομίζω πως οι προϋποθέσεις και οι περιορισμοί που πέφτουν στο τραπέζι παραείναι συγκεκριμένοι για να αποτελούν τυχαίο παράδειγμα προς συζήτηση.
    δηλαδή, είμαι υποτακτική, γνωρίζω έναν Κυριαρχικό, αλληλοθελόμαστε και καθόμαστε και συζητάμε τί μπορούμε να κάνουμε εκτός από βδσμική σχέση;; γιατί;
    εγώ νιώθω πως η βασική δυσκολία είναι μέχρι ο ένας να βρει τον άλλο.