Απόκρυψη ανακοίνωσης

Καλώς ήρθατε στην Ελληνική BDSM Κοινότητα.
Βλέπετε το site μας σαν επισκέπτης και δεν έχετε πρόσβαση σε όλες τις υπηρεσίες που είναι διαθέσιμες για τα μέλη μας!

Η εγγραφή σας στην Online Κοινότητά μας θα σας επιτρέψει να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα στο forum, να στείλετε προσωπικά μηνύματα σε άλλους χρήστες, να δημιουργήσετε το προσωπικό σας profile και photo albums και πολλά άλλα.

Η εγγραφή σας είναι γρήγορη, εύκολη και δωρεάν.
Γίνετε μέλος στην Online Κοινότητα.


Αν συναντήσετε οποιοδήποτε πρόβλημα κατά την εγγραφή σας, παρακαλώ επικοινωνήστε μαζί μας.

Θα συμφωνούσατε ποτέ για τρίο αν σας το ζητούσε φίλος-η?

Συζήτηση στο φόρουμ 'Σεξ και Σχέσεις' που ξεκίνησε από το μέλος Aribecy, στις 26 Νοεμβρίου 2008.

  1. Aribecy

    Aribecy Regular Member

    Προσωπικα παντως πολυ δυσκολα θα δεχομουν για τριο με φιλο-η ειδικα.Αλλιως ειναι πιστευω να κανεις κατι τετοιο με αγνωστους, ειναι πιο ευκολο απο θεμα συνειδησης, και αλλιως με φιλο-η.Βεβαια αυτο εξαρταται κ απ'το ποσο ανοιχτομυαλος ειναι καποιος κ τις προτιμησεις του πανω στο σεξ.Τωρα απο θεμα ηθικης,αρχες κτλπ περιπλεκεται λιγο νομιζω... παντως θα ηθελα να ακουσω γνωμες πανω σ'αυτο το ερωτημα  
     
  2. whipmarks

    whipmarks Regular Member

    για βδσμ τριο μιλας???
     
  3. Aribecy

    Aribecy Regular Member

    ειτε βδσμ ειτε οχι,σαν σκεπτικο κυριως να μας ζητουσε καποιος φιλος-η μας τριο, πως θα αντιδρουσαμε η σκεφτομασταν.
     
  4. koralenia

    koralenia Regular Member

    Όχι δε θα δεχόμουν για 2 κυρίως λόγους

    1. Η φιλική σχέση με το ζευγάρι θα άλλαζε τελείως και πιθανό να χαλούσε για ευνόητους λόγους

    2. Αν με κάποιον περίεργο τρόπο εν τέλει κρατούσε η φιλία, αντίστοιχα θα μπορούσε να μου ζητήσει
    να κάνουμε τριο με τη δική μου σχέση. Και όπως έχω ξαναπεί σε άλλο νήμα, το φαί μου το μοιράζομαι
    τον γκόμενό μου όχι!  

    Καλύτερα με ξένους λοιπόν να ξέρεις και που βαδίζεις
     
  5. jimboy

    jimboy Regular Member

    Απάντηση: Θα συμφωνούσατε ποτέ για τρίο αν σας το ζητούσε φίλος-η?

    δε ξερω γιατι αλλα με ενα φιλο ποτε δε θαθελα να δοκιμασω κατι τετοιο ενω με καποιο αγνωστο θα το εκανα ευχαριστως(να ενα θεμα για ψυχαναλυση!).με γυναικες φιλες αλλαζει υπαρχουν φιλες μου που πολυ ευχαριστως θα πηγαινα μαζι τους ποσο μαλλον και μαζι τους.απ την αλλη επιφυλασομαι κατα ποσο η φιλια μετα απο κατι τετοιο θα πηγαινε κατα διαβολου.αν λαβουμε υποψην οτι οι γυναικες παντα σκεπτομενες πιο ωριμα και καθολου παρορμητικα αντιθετα απ τους αντρες(ετσι πιστευω) μαλλον θα το απεφευγαν εστω κιαν ειναι πασιγνωστες οι σεξουαλικες μου επιδοσεις!
     
  6. koralenia

    koralenia Regular Member

    Re: Απάντηση: Θα συμφωνούσατε ποτέ για τρίο αν σας το ζητούσε φίλος-η?

    :O ελεύθερος?  
     
  7. Απάντηση: Θα συμφωνούσατε ποτέ για τρίο αν σας το ζητούσε φίλος-η?

    ειμαι μοναχοφαης,αντε να φιλησεις μετα αυτην που μολις εχυσε στην μαπα ο αλλος 
     
  8. whipmarks

    whipmarks Regular Member

    μακρια απο φιλους. φιλος-φιλι-και φιδη ολα με ι γραφωνται.
     
  9. gaby

    gaby Guest

    Θα συμφωνούσα ή και θα πρότεινα, αναλόγως με τους φίλους, αν ήξερα ότι έχουμε κοινά γούστα και μας διεγείρουν τα ίδια ή παρόμοια πράγματα, αν ήταν για φίλους από τη δουλειά ή που συνήθως πηγαίνουμε μαζί κανένα σινεμά, θα έκανα την κινέζα   μέχρι νεωτέρας, μέχρι δηλαδή να ζεστάνει η φιλία, να νιώσω ότι θα περάσουμε καλά και να σιγουρευτώ ότι μπορώ να τους εμπιστευτώ.

    Θέμα ηθικής δεν βλέπω να υπάρχει πουθενά σε κάθε περίπτωση.

    Με αγνώστους δεν θα προτιμούσα να κάνω κάτι που δεν έχω κάνει ήδη με φίλους, θα ήταν σα να αφήνομαι στην κρίση των αγνώστων για το τί θα γίνει και πώς, αισθάνομαι ότι έτσι θα ρισκάριζα την όλη εμπειρία και στο κάτω κάτω, την άποψη που θα διαμόρφωνα για τα τρια.
     
  10. jimboy

    jimboy Regular Member

    Απάντηση: Re: Απάντηση: Θα συμφωνούσατε ποτέ για τρίο αν σας το ζητούσε φίλος-η?

    o γιες
     
  11. physio

    physio Regular Member

    Απάντηση: Θα συμφωνούσατε ποτέ για τρίο αν σας το ζητούσε φίλος-η?

    Έλεος είναι και χειμώνας!!!
    Εννοείται στο τρίο όλα μοιάζουν πιο ζετσά!!
    Στο κουαρτέτο ακόμη περισσότερο και παεο λέγοντας
    Για όριο μη ρωτάτε εμένα, πιστεύω πως όσο πιο πολλοί τόσο το καλύτερο!!!
    Όπως και να έχει θα συμφωνούσα και το κατάλληλο άτομο πάντα βρίσκεται μετά!!
     
  12. jimboy

    jimboy Regular Member

    Απάντηση: Θα συμφωνούσατε ποτέ για τρίο αν σας το ζητούσε φίλος-η?

    καμια φορα μπορει να πουμε ναι συμφωνω ή διαφωνώ θακανα ετσι ή αλλιως κιαν ερθει η ωρα να πραξουμε διαφορετικα. απ τη μικρη μου εμπειρια σαυτον τον τομεα , επιτυχια -μαλλον-εχει κατι οταν συμβει απροοπτα και συνηθως κατοπιν πρωτοβουλιας του ενος εν των συνδετημονων.