Απόκρυψη ανακοίνωσης

Καλώς ήρθατε στην Ελληνική BDSM Κοινότητα.
Βλέπετε το site μας σαν επισκέπτης και δεν έχετε πρόσβαση σε όλες τις υπηρεσίες που είναι διαθέσιμες για τα μέλη μας!

Η εγγραφή σας στην Online Κοινότητά μας θα σας επιτρέψει να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα στο forum, να στείλετε προσωπικά μηνύματα σε άλλους χρήστες, να δημιουργήσετε το προσωπικό σας profile και photo albums και πολλά άλλα.

Η εγγραφή σας είναι γρήγορη, εύκολη και δωρεάν.
Γίνετε μέλος στην Online Κοινότητα.


Αν συναντήσετε οποιοδήποτε πρόβλημα κατά την εγγραφή σας, παρακαλώ επικοινωνήστε μαζί μας.

Θελει να Τον γαμησω..Τον κανει αυτο λιγοτερο Αφεντη?

Συζήτηση στο φόρουμ 'Κυριαρχία - υποταγή D/s' που ξεκίνησε από το μέλος crystal angel, στις 4 Φεβρουαρίου 2007.

  1. crystal angel

    crystal angel Contributor

    Είμαι υποτακτική σε μια σχέση D/s.
    Ο Αφέντης μου ζητάει κάτι που του δίνει μεγάλη απόλαυση.
    Θέλει κατά την διάρκεια της ερωτικής πράξης να Τον γαμήσω,
    Να φορέσω strapon ή να πάρω έναν δονητή .
    Πως το βλέπετε αυτό τι σκέψεις περνάνε από το μυαλό σας?
     
  2. skia

    skia Contributor

    θα έφευγα με τη μία!!!
    δε το κατηγορώ. απλά για μένα Κυρίαρχος και να Του αρέσει να Τον παίρνουν ,λίγο κάπως μου φαίνεται.βέβαια , θα μου πεις στο σεξ όλα επιτρέπονται και δε χωράνε ταμπού αλλά και πάλι είναι καθαρά υποκειμενικό.
    από την άλλη,πως μπορεί,μία υποτακτική να συνεχίσει να σέβεται τον Αφέντη της μετά?
    μήπως είμαι συντηρητική???
     
  3. Elysium

    Elysium Contributor

    Διψάω για τις απαντήσεις των Masters...

    Ωραίο topic soft_crystal  
     
  4. crystal angel

    crystal angel Contributor

    Απάντηση: Θελει να Τον γαμησω..Τον κανει αυτο λιγοτερο Αφεντη?

    Εξαρτάται από τον βαθμό της υποταγής και πίστης ίσως σε Εκείνον?
     
  5. SadalMelik

    SadalMelik Regular Member

    Καλά κάνει και το θέλει. Απλά να προσέχει μην τον πάρει χαμπάρι η αστυνομία του forum.  
     
  6. skia

    skia Contributor

    ίσως.....
    μίλησα για μένα.
     
  7. crystal angel

    crystal angel Contributor

    Απάντηση: Re: Θελει να Τον γαμησω..Τον κανει αυτο λιγοτερο Αφεντη?

    έχει το forum αστυνομία? 
     
  8. skia

    skia Contributor

    .....αν Του αρέσει πολύ όμως και το ζητάει συνέχεια μετά?
    φαντάζεσαι από υποτακτική να καταντήσεις Aφέντρα?
    ούτε να το σκέφτομαι δε θέλω. κουράστηκα κιόλας!      
     
  9. crystal angel

    crystal angel Contributor

    Απάντηση: Θελει να Τον γαμησω..Τον κανει αυτο λιγοτερο Αφεντη?

    Εκεί φαίνεται ο Αφέντης στο ποιος έχει το φαλλό? Η στην Κυριαρχία βασικά του μυαλού?
     
  10. skia

    skia Contributor

    όχι δε φαίνεται από εκεί. φαίνεται από το παιχνίδι του μυαλού και από το πόσο υποταγή σε κάνει να νιώθεις.από το πόση εξουσία ασκεί πάνω σου με ένα βλέμμα μόνο' χωρίς κουβέντα. απλά, μίλησα για μένα καθαρά.
    δε μπορώ να σεβαστώ έναν Αφέντη μετά από κάτι τέτοιο. δε ξέρω πως το έχω συνδυάσει έτσι.αλλά δε μπορώ ξαφνικά ένα άνθρωπο που σέβομαι, Του ανήκω, να τον πάρω από τον κώλο.θα έπεφτε από το βάθρο Του.μου λέει κατά βαθος ότι θέλει να υποταχτεί αυτός.εκτός αν μιλάμε για switch καταστάσεις.
     
  11. sapfw

    sapfw Hard to handle Contributor

    Απάντηση: Θελει να Τον γαμησω..Τον κανει αυτο λιγοτερο Αφεντη?

    Θέλει να Του κάνω μασάζ...
    Θέλει να Τον λούσω...
    Θέλει να Τον μαστιγώσω...
    Θέλει να Του πλύνω τα πόδια...
    Θέλει να Τον γαμήσω...

    ...και χίλια άλλα "θέλω" που ενδεχομένως Εκφράσει... το θέμα είναι τα στερεότυπα που έχουμε στο μυαλό μας και κατά πόσο ένα θέλω Του, διακυβεύει την εικόνα που έχουμε γι' Αυτόν.

    Έχω την εντύπωση πως μία σχέση, πρωτίστως δημιουργείται για αλληλοκάλυψη αναγκών και αλληλοσυμπλήρωση. Αν ένα δικό Του θέλω είναι εκ διαμέτρου αντίθετο με ένα δικό μας, ή μια ανάγκη Του είναι συγγενής με μία δική μας, τότε ενώ λόγω θέσης θα προσπαθήσουμε να το εκπληρώσουμε (ενδεχομένως να μας έχει πείσει πως είναι και δικό μας θέλω -!-), το αποτέλεσμα πιθανόν να είναι καταστροφικό.
     
  12. crystal angel

    crystal angel Contributor

    Απάντηση: Re: Θελει να Τον γαμησω..Τον κανει αυτο λιγοτερο Αφεντη?

    Το βάθρο του είναι το καυλί του στην προκειμένη περίπτωση και μάλλον Ίδη κάθετε πάνω σε αυτό.
    Στα δύσκολα και στα ακραία φαίνεται η Κυριαρχία στα εύκολα όλοι Κυρίαρχοι είμαστε.
    Όπως και αντίστοιχα για τις σκλάβες υποτακτικές.