Απόκρυψη ανακοίνωσης

Καλώς ήρθατε στην Ελληνική BDSM Κοινότητα.
Βλέπετε το site μας σαν επισκέπτης και δεν έχετε πρόσβαση σε όλες τις υπηρεσίες που είναι διαθέσιμες για τα μέλη μας!

Η εγγραφή σας στην Online Κοινότητά μας θα σας επιτρέψει να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα στο forum, να στείλετε προσωπικά μηνύματα σε άλλους χρήστες, να δημιουργήσετε το προσωπικό σας profile και photo albums και πολλά άλλα.

Η εγγραφή σας είναι γρήγορη, εύκολη και δωρεάν.
Γίνετε μέλος στην Online Κοινότητα.


Αν συναντήσετε οποιοδήποτε πρόβλημα κατά την εγγραφή σας, παρακαλώ επικοινωνήστε μαζί μας.

Θεραπευτκο Μαστιγωμα

Συζήτηση στο φόρουμ 'Σαδομαζοχισμός' που ξεκίνησε από το μέλος DeSade, στις 12 Οκτωβρίου 2005.

  1. Konstantinos

    Konstantinos Staff Member

    RE: RE: Θεραπευτκο Μαστιγωμα

    το μαστίγωμα δεν γίνεται μόνο στην πλάτη carissa[L_T]  
     
  2. lara

    lara Αυτοδεσποζόμενη Contributor

    Πολύ καλό άρθρο, ευχαριστώ DeSade και GreekMistress.

    Ένας πολύ καλός μου φίλος, πρώην αλκοολικός, μετά από σειρά αποτυχεμένων προσπαθειών εδώ για θεραπία, πήγε Ρωσία όπου ανάμεσα σε άλλα, μια μέθοδος ήταν η πρόκληση απίστευτου σωματικού πόνου με την χορήγηση κάποιο φαρμάκου, ο οποίος διήρκησε 48 ώρες. Κι ενώ ήταν μέσα σ΄αυτή τη φρίκη γινόταν και επαναπρογραμματισμός μέσο υποβολής.
    Πάνε 4 χρόνια να βάλει ποτό στο στόμα του.

    Για μένα προσωπικά, όταν νιώθω να "πέφτω", λόγω εμπειρίας με κατάθλιψη στο παρελθόν έμαθα να το αναγνωρίζω, αποζητώ το μαστίγωμα και αμέσως μετά νιώθω να επιστρέφει η επιθυμία να συνεχίσω, αν και δυσκολεύτηκα πολύ να αναγνωρίσω αυτή την ανάγκη αρχικά. Ίσως αν είχα διαβάσει το συγκεκριμένο άρθρο προηγουμένως να είχα κερδίσει κάποιο χρόνο  
     
  3. Kapritsio

    Kapritsio New Member

    Ετσι μπραβο !!! Αυτες και αν ειναι καλες ειδησεις ! Οποτε τι καθομαστε εμεις οι Αφεντρες ? Τα μαστιγια στο χερι λοιπον, οχι μονο για λογους καθαρα ηδονης, αλλα και για λογους θεραπευτικους του slave μας  
     
  4. carissa[L_T]

    carissa[L_T] Contributor

    Konstantinos αυτό το ξέρω... αλλά μου κάνει εντύπωση πως γίνεται να εστιάζεις τα μάτια σου την συγκεκριμένη στιγμή... θα μου άρεσε νομίζω αλλά το βρίσκω δύσκολο ακόμα και αν μου το επέτρεπε.  
     
  5. hugger

    hugger Regular Member

    Καλο αρθρο, μου δινει την τελεια δικαιολογια και εξηγηση που δε ξερω τι να προτιμαω, να μαστιγωνω η να μαστιγωνομαι.Επισης και εκεινο για το αντιθετο φυλλο. Τελικα, ισως ολα ειναι οπως το μασσαζ. Μ αρεσει να το κανω γιατι το απολαμβανω οταν μου το κανουν.
    Αληθεια, τωρα γουσταρω να σπουδασω ιατρικη και να παρω ειδικοτητα στη θεραπευτικη του φιλου μας του Ρωσσου.
     
  6. lara

    lara Αυτοδεσποζόμενη Contributor

    RE: RE: Θεραπευτκο Μαστιγωμα

    Πολλές φορές αναρωτήθηκα αν μπορεί να υπάρξει αγάπη προς τον πόνο απόλυτα μόνο απ΄τη μιά πλευρά.

    Αν και ο Σαδισμός και ο μαζοχισμός πάνε μαζί στο ίδιο άτομο, απλά το ένα σε κάποιο μεγαλύτερο βαθμό απ΄το άλλο...

    Ακόμη αναρωτιέμαι..  
     
  7. carissa[L_T]

    carissa[L_T] Contributor

    Συζήτησα το θέμα αυτό με έναν φίλο Dom και σαδιστή με πολλά χρόνια στον χώρο στο εξωτερικό και παραθέτω εδώ τον προβληματισμό του. "μου ακούγεται σαν να παρέχεις μεγάλες δόσεις φαρμάκου για να λύσεις ένα πρόβλημς πχ μορφίνη, σταματάς τον πόνο με τις γνωστές ή άγνωστες συνέπειες αλλά το ερώτημα είναι εάν λύνεις το πρόβλημα από την ρίζα του."
    Η υπερέκριση μιας ορμόνης είναι άραγε καλύτερη από το προζάκ?
     
  8. georgewhip

    georgewhip New Member

    Συμφωνώ με τον john_slave96. Δεν είσαι καθόλου υπερβολικός.
     
  9. slv_hana

    slv_hana Regular Member

    Δε ξερω κατα ποσο ειναι θεραπευτικο το μαστιγωμα για τους αλλους..Παντως οταν ο Κυριος μου με μαστιγωνει για τιμωρια επειδη πχ δεν υπακουσα σε καποια εντολη Του,μετα νοιωθω σα να εχει φυγει ενα βαρος απο πανω μου,σα να εχω καθαρισει απο ολα τα σφαλματα μου απεναντι Του,πραγμα που δε συμβαινει με αλλου ειδους τιμωριες!
     
  10. subboy27

    subboy27 New Member

    ...καλησπέρα...ενδιαφέρον άρθρο...τώρα σε ότι αφορά στο πως ο john_slave96 μπορεί και βλέπει το χέρι της Κυρίας του είναι ίσως, απλό, κοιτάει προς τα πίσω ή μαστιγώνεται σε χώρο που υπάρχει καθρέπτης...!
     
  11. Ποιά είναι τα αγπημένα σημεία που σας αρέσει να μαστιγώνετε η να μαστιγώνεστε και γιατί;
     
  12. Maley

    Maley Contributor

    Μου αρεσει και με εξιταρει να μαστιγώνω τα κολομερια και την πλατη της σκλαβας..χωρις δεσιματα και τετοια..θέλω να το θέλει...