Απόκρυψη ανακοίνωσης

Καλώς ήρθατε στην Ελληνική BDSM Κοινότητα.
Βλέπετε το site μας σαν επισκέπτης και δεν έχετε πρόσβαση σε όλες τις υπηρεσίες που είναι διαθέσιμες για τα μέλη μας!

Η εγγραφή σας στην Online Κοινότητά μας θα σας επιτρέψει να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα στο forum, να στείλετε προσωπικά μηνύματα σε άλλους χρήστες, να δημιουργήσετε το προσωπικό σας profile και photo albums και πολλά άλλα.

Η εγγραφή σας είναι γρήγορη, εύκολη και δωρεάν.
Γίνετε μέλος στην Online Κοινότητα.


Αν συναντήσετε οποιοδήποτε πρόβλημα κατά την εγγραφή σας, παρακαλώ επικοινωνήστε μαζί μας.

Θηλυκός Οργασμός

Συζήτηση στο φόρουμ 'Σεξ και Σχέσεις' που ξεκίνησε από το μέλος dora_salonica, στις 30 Δεκεμβρίου 2010.

  1. Απάντηση: Re: "Περισσεύει" εκτίμηση & σεβασμός γιά τις Υυποτακτικές ?

    Χα χα χα!

    Πάνω που ετοιμαζόμουν να στείλω ρεπς αρχικά για όσα είπες, κι έπειτα για την Τέχνη! Ζωγράφισες, αγαπητέ, κι ας μην έχεις πινέλα!  

    Σ' ευχαριστώ πολύ, επιφυλάσσομαι ν' ανταποδώσω...

    'Αντε, και Happy New Fear για όλους μας!
     
  2. Απάντηση: Re: "Περισσεύει" εκτίμηση & σεβασμός γιά τις Υποτακτικές ?

    Γιατί είναι αυνανισμός!

    Γιατί πετυχαίνει!

    Ανέκαθεν το είχα εύκολο...  
     
  3. Arioch

    Arioch Μαϊμουτζαχεντίν Premium Member Contributor

    Απάντηση: Re: "Περισσεύει" εκτίμηση & σεβασμός γιά τις Υποτακτικές ?

    ...και ?
    ...και ?
    Έλα ντε... γιατί άραγε;
    Από εμάς; Εσύ έκανες ένα ισχυρισμό, σε σένα πέφτει το βάρος της απόδειξης. ΜΕ ΣΤΟΙΧΕΙΑ.
     
    Last edited: 1 Ιανουαρίου 2011
  4. Uther

    Uther Contributor

    Απάντηση: "Περισσεύει" εκτίμηση & σεβασμός γιά τις Υποτακτικές ?

    @dora

    Αδυνατώ να καταλάβω για ποιό λόγο στοιχεία που παρουσιάζονται και σε άντρες και σε γυναίκες πρέπει σώνει και ντε να τα ονομάσουμε αντρικά ή γυναικεία και όταν συναντούνται στο άλλο φύλο να τα ονομάσουμε (απο)μιμίσεις, και γιατί δεν μπορούμε απλά να δεχτούμε ότι κάποια πράγματα είναι κοινά γνωρίσματα και των 2 φύλων ή ότι κάποια πράγματα είναι γνωρίσματα ορισμένων ανθρώπων ανεξάρτητα από το φύλο τους.
     
  5. Απάντηση: Θηλυκός Οργασμός


    Νομίζω το λες κι εσύ κάπου. Ο γυναικείος οργασμός είναι βιολογικά εντελώς άχρηστος. Επίσης, το αντρικό γεννητικό σύστημα είναι κατασκευασμένο έτσι ώστε να παρέχει, στον φέροντα αυτό, άπειρη (θεωρητικά φυσικά) δυνατότητα διαιώνισης του DNA του. Αυτό εξηγεί θαυμάσια το παραπάνω που αναφέρεις. Επίσης εξηγεί γιατί υπάρχουν πάρα πολλές ανοργασμικές γυναίκες σε αντίθεση με τους άντρες.Επίσης εξηγεί γιατί στους άντρες ο οργασμός είναι (πάνω κάτω) συνυφασμένος με την εκσπερμάτιση.


    Δεν έχω υπ'όψιν μου κάτι τέτοιο (εντάξει - όταν πήγα σχολείο το γυμνάσιο ήταν τριτάξιο και ακολουθείτο από τριτάξιο λύκειο!!   - ίσως να φταίει αυτό), ούτε μπορώ να καταλάβω που το στηρίζεις. Η περιπλοκότητα δεν αποτελεί σε καμία περίπτωση ένδειξη (βιολογικής τουλάχιστον) ανωτερότητας. Η προσαρμοστικότητα, ναι.

    Δεν είδαμε πολλές απόψεις γυναικών αλλά η άποψή μου βρίσκεται πιο κοντά στης Beatrix.
    Νομίζω ότι πρέπει να αφήσεις εμάς τους άντρες να έχουμε σφαιρικότερη άποψη για το γυναικείο οργασμό, από ότι εσείς οι (straight) γυναίκες. Η δική μου εμπειρία λέει ότι υπάρχουν πολλοί διαφορετικοί τύποι γυναικείου οργασμού. Ξεκινώντας από τις ανοργασμικές (που άλλες φορές το ξέρουν και άλλες φορές όχι - ωω, τι απόλαυση είναι να παρέχεις σε μια έμπειρη γυναίκα τον πρώτο της οργασμό... BDSM βοηθούντως - για να μη πει κανείς ότι το παίζω μέγας γαμιάς... ), τις καθαρά εγκεφαλικές, τις κλειτοριδικές, τις κολπικές, τις αμφοτέρως οργασμικές, τις πολυοργασμικές (με τη μικρότερη συνήθως ένταση των οργασμών τους), τις σαρκικές (αυτές όπως η Beatrix που χύνουν με το σώμα τους - τι ωραίο είδος αλήθεια! - από τις καλύτερες γυναίκες στο σεξ ).
    Νομίζω λοιπόν Ντόρα, ότι είναι αδύνατον να εξηγήσεις το γυναικείο οργασμό μέσα από τα δικά σου μάτια μόνο. Νομίζω ότι θα σου έκανε μεγάλη εντύπωση το γεγονός, που ίσως δε γνωρίζεις, ότι υπάρχουν γυναίκες που δεν αυνανίζονται ποτέ. Προσπαθείς να γενικεύσεις, έχοντας μόνο τη δική σου εμπειρία (και μερικών άλλων - εξ' αποστάσεως - ΟΚ - μερικές φορές μικρής ).

    Καλή Χρονιά σε όλους!
     
  6. heeler

    heeler Regular Member

    Απάντηση: Θηλυκός Οργασμός

    Νομίζω ότι είσαι απόλυτη Δώρα. Αυτό που λες ισχύει και στα δύο φύλα. Υπάρχουν άντρες που φαντασιώνονται και χύνουν, αλλά και απλοί "εκτελεστές" Το ίδιο υπάρχουν και γυναίκες με τα ίδια χαρακτηριστικά.
    Μπορεί ακόμα το ίδιο άτομο να λειτουργήσει διαφορετικά σε κάθε περίπτωση. Όπως και να το κάνεις υπάρχουν και οι δυο τρόποι. Μπορεί να "εκτελεί" 80% και να φαντασιώνεται 20% ή και το ανάποδο ή και με διαφορετικό balance % κάθε φορά.

    Καλή χρονιά να έχουμε.
     
  7. James_Bondage

    James_Bondage Regular Member

    Re: Απάντηση: "Περισσεύει" εκτίμηση & σεβασμός γιά τις Υποτακτικές ?

    Αυτό δε σημαινει αυτόματα οτι ο αντρας μπορει να απολαμβάνει εναν οργασμό ακόμα και σε κώμα; Δεν ειναι προτερημα αυτό;

    Αλλωστε δε σημαινει οτι οι αντρες ειναι κατώτεροι απ τς γυναικες επειδή οι περισσότεροι οταν προσπαθουν να κανουν trolling δε χρησιμοποιούν μικρόψυχα επιχειρήματα προφασιζόμενοι επιστημονικες αληθειες...
     
  8. elfcat

    elfcat . Contributor

    Απάντηση: Θηλυκός Οργασμός

    Μάλλον έχω σοβαρό πρόβλημα οργασμού. Τόσα χρόνια οργαζόμουν με το σώμα. Τώρα μαθαίνω ότι δεν είχα οργασμούς. Όσο ενθυμούμαι, φαντασιωνόμουν, όταν βρισκόμουν με εραστή, όταν δεν μου έκανε και έπρεπε να αναπληρώσω κάπως. Γαμώ το, όλα λάθος τα έκανα.
     
  9. tyfeas

    tyfeas In Loving Memory

    Απάντηση: Θηλυκός Οργασμός

    Δεν γνωριζω τι ακριβως συμβαινει και επερχεται ο γυναικειος οργασμος,ουτε με καιει να μαθω,μου αρκει ν'απολαμβανω το σπαρταρισμα της 
     
  10. vautrin

    vautrin Contributor

    Re: Απάντηση: Θηλυκός Οργασμός

    Μπα, το αποτέλεσμα μετράει. 

    Θα παρακαλούσα όμως για μια διευκρίνηση: Όταν αυνανίζεσαι, φαντασιώνεσαι πρόσωπα και καταστάσεις ή απλώς τρίβεις το πιπέρι; 

    Όσο για το σεξ, πιστεύω, όπως ήδη είπα, πως ακριβώς το ίδιο κάνουν κι οι άντρες, αλλά όχι μόνο όταν η ερωμένη δεν μας ικανοποιεί πλήρως. Τα βίτσια, οι διαστροφές, οι ποικίλες ερωτικές στάσεις και τεχνικές, δεν αποτελούν υλοποιήσεις φαντασιώσεων που είτε προϋπάρχουν είτε δημιουργούνται κατά τη διάρκεια της συνουσίας;
     
  11. Απάντηση: Θηλυκός Οργασμός

    Θα ήθελα να θέσω επίσης την ακόλουθη άποψή μου, προς συζήτηση, αν και αφορά στον ανδρικό οργασμό :
    1. Όσο πιο πολύ του πνεύματος είναι ο άντρας (καλλιεργημένος, μορφωμένος, με έντονες εσωτερικές ανησυχίες ή και οτιδήποτε άλλο)
    2. Όσο περισσότερες εμπειρίες έχει (άρα πιθανόν και λιγότερες ανασφάλειες σε ότι αφορά στην απόδειξη της αποτελεσματικότητάς του ως επιβήτορα)

    τόσο πιο εγκεφαλικά λειτουργεί στο σεξ.

    Και 2 ερωτήσεις επί της ανωτέρω άποψης, που απευθύνονται κυρίως στις γυναίκες !

    1. Όσο πιο εγκεφαλικά λειτουργεί ο άντρας, τόσο χειρότερος είναι στις σεξουαλικές του επιδόσεις?
    2. Στη γυναίκα, ισχύει το παραπάνω?
     
  12. cadpmpc

    cadpmpc Contributor

    Απάντηση: Re: Απάντηση: "Περισσεύει" εκτίμηση & σεβασμός γιά τις Υποτακτικές ?

    Καλή χρονιά και καλά να μας μπει...
    Ο΄σο για τα υποδέλοιπα δεν μπορώ βρε συ να τα πώ εδώ μέσα λόγω όγκου...
    Και όχι μόνον... είναι πάρα πολλά...
    Ακριβώς γιατί δεν κάνω συζήτηση κομμωτηρίου και το ξέρεις...
    Αν βρω καιρό θα σου στείλω βιβλιογραφια...