Απόκρυψη ανακοίνωσης

Καλώς ήρθατε στην Ελληνική BDSM Κοινότητα.
Βλέπετε το site μας σαν επισκέπτης και δεν έχετε πρόσβαση σε όλες τις υπηρεσίες που είναι διαθέσιμες για τα μέλη μας!

Η εγγραφή σας στην Online Κοινότητά μας θα σας επιτρέψει να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα στο forum, να στείλετε προσωπικά μηνύματα σε άλλους χρήστες, να δημιουργήσετε το προσωπικό σας profile και photo albums και πολλά άλλα.

Η εγγραφή σας είναι γρήγορη, εύκολη και δωρεάν.
Γίνετε μέλος στην Online Κοινότητα.


Αν συναντήσετε οποιοδήποτε πρόβλημα κατά την εγγραφή σας, παρακαλώ επικοινωνήστε μαζί μας.

Ιδανικές/υπερβολικές καταστάσεις;

Συζήτηση στο φόρουμ 'BDSM Discussion' που ξεκίνησε από το μέλος Incomplete_, στις 24 Δεκεμβρίου 2008.

  1. Incomplete_

    Incomplete_ Contributor

    Μέσα από συζητήσεις μου με διάφορα μέλη της "κοινότητας" και μη,έχω διαπιστώσει πως υπάρχει μία επιφύλαξη αναφορικά με τους τίτλους Master και slave και πως οι καταστάσεις που γράφονται εδώ μέσα μπορεί να είναι υπερβολικές ή και ιδανικές.Χωρίς να κατανομάσετε μέλη ή να σκιαγραφήσετε συγκεκριμένες αναφορές,θεωρείτε πως υπάρχουν κείμενα που διακρίνετε κάποια υπερβολή ή ιδανικές καταστάσεις που απλά θέλουν να προσδώσουν το οτιδήποτε στο συγγραφέα ή κείμενα που γράφονται μόνο για εντυπωσιασμό;
    Γενικά τι σας προκαλεί εντύπωση στο φόρουμ σχετικά με το BDSM;
    Αν έπειτα το γενικεύσω λίγο.Το BDSM όπως αναφέρεται και περιγράφεται μέσα από ιστορίες και συζητήσεις ,πιστεέτε πως είναι αυτό που βιώνεται στην πραγματικότητα;
     
    Last edited: 25 Δεκεμβρίου 2008
  2. Αναφέρεσαι αρχικά μόνο στα status Master και slave;
    Γενικά, πιστεύω ότι τα περισσότερα μέλη το βιώνουν όπως το περιγράφουν, χωρίς να λείπουν και οι λίγοι (θέλω να ελπίζω) που γράφουν ό,τι γράφουν για να εντυπωσιάσουν.

    ΥΓ: Πάντα επίκαιρος   (για την υπογραφή λέω!)
     
  3. Georgia

    Georgia Owned Contributor

    ας πεταχτώ και εγώ και ας πω οτι μπορεί κάποιος να γράφει κάτι που δεν ζει,οχι επειδή θέλει να εντυπωσιάσει ή να το παίξει γνώστης, αλλά επειδή απλούστατα του βγαίνει να το γράψει..λογοτεχνική φλέβα 

    για τα υπόλοιπα,θα επανέλθω 
     
  4. john_slave96

    john_slave96 Contributor

    Με όλο το σεβασμό, αν μου επιτρέπεις να πω ακριβώς το αντίθετο. Πολλές καταστάσεις είναι υπερβολικές. Αν πιστέψουμε τα όσα γράφονται, τότε δεν είμαστε κάτι σαν την Ολλανδία (ή τη Γερμανία ή την Αγγλία), αλλά πολύ πιο πάνω. Η πραγματικότητα όμως φευ, άλλα λέει. Η υπερβολή είναι μέσα στο αίμα μας. Και μας αρέσει γιατί φτιάχνει μια αφήγηση, η οποία μας φτιάχνει, αμοιβαία. Όμως, στο ζητούμενο μακριά απέχουμε από το να έχουμε ένα bdsm που να είναι τέτοιο και να βιώνεται (όπως σωστά το τονίζει ο Ίνκο) σαν τέτοιο. Και εγώ είμαι ο πρώτος.
     
  5. Απάντηση: Re: Ιδανικές/υπερβολικές καταστάσεις;

    Σίγουρα! Δεν αντιλέγω... Αλλά μπορούμε να ειμαστε σίγουροι για όσα γράφει ο καθένας ότι είναι αληθινά;
     
  6. jimboy

    jimboy Regular Member

    Απάντηση: Ιδανικές/υπερβολικές καταστάσεις;


    θα στο ξαναπώ you are anbilievable!!!




    ΟΧΙ
     
  7. MasteR_PieR

    MasteR_PieR Regular Member

    Απάντηση: Ιδανικές/υπερβολικές καταστάσεις;

      Εχμμμ πολύ κάλο θέμα. Όμως μια παροιμία λέει οπού ακούς πολλά κεράσια πάρε μικρο καλάθι  
     
  8. female

    female Contributor




    Κάλλιστα μπορεί και όχι. Αλλά τι σημασία έχει τελικά, να κάνεις τον Πουαρώ για να ασχοληθείς με το τι είναι "αλήθεια" και τι όχι; Για να συγκρίνεις ποιανού είναι πιο αληθινό, το δικό σου ή του άλλου; Και μήπως δεν υπάρχουν άνθρωποι που σιωπούν ενώ έχουν μια πλήρη ζωή; Άλλοι που είναι υπερβολικοί στην έκφραση από ορμή και πάθος; Κάποιοι μήπως ψευδόμαστε στον ίδιο τον εαυτό μας πρώτα-πρώτα; Πόσες φορές τα φαινόμενα απατούν;

    Τελικά θεωρώ "αληθινό" ακόμα και το μη πραγματοποιημένο. Και τα ψέματα έχουν τη δική τους αλήθεια μέσα. Δεν βρίσκω νόημα να κάνω τον Πουαρώ σε κάτι τόσο προσωπικό - και άρα τόσο δύσκολο να βιώσω με τον ιδιαίτερο προσωπικό τρόπο που το νοιώθει ο καθένας. Η αλήθεια στα "ψέματα"...



     
  9. jimboy

    jimboy Regular Member

    Απάντηση: Ιδανικές/υπερβολικές καταστάσεις;

    Ναι





    Όχι







    Αλλά υπάρχει όλο αυτό σαν φαντασίωση σαν αναζήτηση σαν προοπτική και προσδοκία!
    Και είναι οκ
     
  10. master00dragon

    master00dragon Regular Member

    αγαπητε φιλε
    μακρινε ξαδερφε του αρτεμη ματσα
    με την σατανικη εμφανιση του πολ νιουμαν
    σου ευχομαι δημοσιως και κατ ιδιαν
    καθε επιτυχια
    καθε ευτυχια
    καθε δημαρχεια
    στο παλατι του ΣΜ
    σε χαιρετω μιας και εχουμε καιρο να τα πουμε
    αλλα ειμαι σιγουρος πως εδω θα παρεις το μηνυμα
    ενας πετυχο-αποτυχημενος masterovios
    angelos:xyxwave:  
     
  11. Απάντηση: Re: Ιδανικές/υπερβολικές καταστάσεις;


    Αααα μη μου το χαλάς.. Κέβιν Κόστνερ είπαμε...
    Χρόνια πολλά!
     
  12. master00dragon

    master00dragon Regular Member

    Re: Απάντηση: Re: Ιδανικές/υπερβολικές καταστάσεις;

    sorriso
    κανοντας αρμενικη βιζιτα
    στο νημα του κεβιν
    αδραττω της ευκαιριας δημοσιως να ευχηθω σε σενα
    (εκμεταλευομενος την ανοχη του οικοδεσποτη που του γαμησα το νημα)
    χρονια πολλα και τις ευχες να σε συναντησω καποια στιγμη
    μιας και για καποιο ανεξηγητο λογο το προσωπο σου μου προκαλει συμπαθεια
    σαδομαζοχιστικα φιλια
    αγγελος