Απόκρυψη ανακοίνωσης

Καλώς ήρθατε στην Ελληνική BDSM Κοινότητα.
Βλέπετε το site μας σαν επισκέπτης και δεν έχετε πρόσβαση σε όλες τις υπηρεσίες που είναι διαθέσιμες για τα μέλη μας!

Η εγγραφή σας στην Online Κοινότητά μας θα σας επιτρέψει να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα στο forum, να στείλετε προσωπικά μηνύματα σε άλλους χρήστες, να δημιουργήσετε το προσωπικό σας profile και photo albums και πολλά άλλα.

Η εγγραφή σας είναι γρήγορη, εύκολη και δωρεάν.
Γίνετε μέλος στην Online Κοινότητα.


Αν συναντήσετε οποιοδήποτε πρόβλημα κατά την εγγραφή σας, παρακαλώ επικοινωνήστε μαζί μας.

Ιεράρχηση των υ και σ

Συζήτηση στο φόρουμ 'BDSM & Πολυγαμία' που ξεκίνησε από το μέλος subwhat, στις 27 Απριλίου 2017.

  1. tithon

    tithon Contributor

    έγραψα ήδη πως αν δεν οδηγηθεί από εξιδανίκευση, καθήκον ή άλλη εξωγενή ανάγκη δεν ιεραρχεί γιατί δεν έχει λόγο να το κάνει, ούτε νόημα αν το κάνει.

    «μέσα του» δεν υπάρχει κανένα νόημα στο να το κάνει. ανταποκρινόμενος σε «έξω του» δεν μπορεί να αποκλειστεί οτι το κάνει. αν «μέσα του» κάνει επιλογές απομακρύνει οτι δεν τον ικανοποιεί. αυτό νομίζω.

    κάθε ένας έχει τα χαρακτηριστικά του, κάθε υ επίσης. όσο είναι απολαυστικά τα χαρακτηριστικά του υ και το υ δεν προκύπτει ανάγκη «ιεράρχησης». αν δεν είναι απολαυστικά, πάλι δεν προκύπτει ανάγκη «ιεράρχησης». την ιεράρχηση την αντιλαμβάνομαι σαν παιδικό παιγνίδι, «ποιό χρώμα σ αρέσει περισσότερο;»
     
  2. Alice in wonderland

    Alice in wonderland sui generis Contributor

    Την ιεραρχία σε μια D/s η M/s σχέση την έχει ο/η Κ-Α.
    Ανάμεσα στις/στους υ/σ αν μπει ο ανταγωνισμός της "πρωτιας" (γιατι εγω μόνο ετσι το αντιλαμβάνομαι) το γλυκό δεν θα δέσει.
    Σκοπός των υ/σ είναι άλλος και όχι να ανταγωνίζονται για πρωτιές και ιεραρχίες.
    Στα μάτια του/της Κ-Α είναι ισαξιες/οι.
     
  3. lizard_

    lizard_ his only purpose is A's pleasure

    αυτό πάλι απο που προκύπτει?
     
  4. Alice in wonderland

    Alice in wonderland sui generis Contributor

    Πιο ακριβως; γιατί δεν μπορώ να ξέρω τι ακριβώς κατάλαβες από αυτό που γράφω
     
  5. Arioch

    Arioch Μαϊμουτζαχεντίν Premium Member Contributor

    Από που προκύπτει η βεβαιότητα ότι στα μάτια του/της Κ τους είναι ισάξιες/οι ;
     
  6. Alice in wonderland

    Alice in wonderland sui generis Contributor

    Από τις εμπειρίες μου.
    Πέραν αυτού όμως θεωρώ ότι δεν είναι λειτουργικό το να υπάρχουν διαχωρισμοί "καλύτερου και χειρότερου " Η "παλιού και νεου" η οτιδήποτε άλλο μεταξύ των υ/σ από τον/την Κ.
     
  7. Arioch

    Arioch Μαϊμουτζαχεντίν Premium Member Contributor

    Δεν μπορείς να γενικεύεις με βάση και μόνο τις εμπειρίες σου.

    Το τι θεωρεί ή όχι ο Κ είναι άλλου παπά ευαγγέλιο και οι όροι δεν μπαίνουν από το "υ", από το "Κ" μπαίνουν.
     
  8. Alice in wonderland

    Alice in wonderland sui generis Contributor

    Διαστρεβλώνεις τα λεγόμενα μου. Δεν είπα πουθενά ότι το υ βάζει όρους!
     
  9. Arioch

    Arioch Μαϊμουτζαχεντίν Premium Member Contributor

    Σου μεταφράζω τι είπες: Δεν θα μπω σε μια τέτοια σχέση ή αν μου προκύψει θα βγω.

    Λαμπρά και πολύ καλά θα κάνεις.

    Η απόφαση είναι άλλου, η δική σου είναι αν θα "αγοράσεις" ή όχι.
     
  10. Alice in wonderland

    Alice in wonderland sui generis Contributor

    Μου μετέφρασες τι κατάλαβες εσύ από αυτα που έγραψα.
    Παρόλα αυτά είναι η δική σου μετάφραση.
      Όχι δική μου
     
  11. Arioch

    Arioch Μαϊμουτζαχεντίν Premium Member Contributor

    Ναι, είναι. Υπάρχει και άλλη;
    "Θεωρώ πως" κλπ. κλπ για κάτι το οποίο ΔΕΝ είσαι (Κ)

    Είτε μιλάς ως Κ για τον εαυτό σου, συνεπώς δεν μπορείς να γενικεύσεις, είτε ως κάποιος τρίτος για το πως τα βλέπει αυτός, το οποίο σημαίνει ότι και πάλι δεν μπορείς να γενικεύσεις.

    Θα έμπαινες σε τέτοια σχέση αφού δε τη θεωρείς λειτουργική;
     
    Last edited: 25 Απριλίου 2019
  12. Alice in wonderland

    Alice in wonderland sui generis Contributor

    Δεν ειμαι ουτε υ. Αυτο σημαινει οτι δεν πρεπει να εχω αποψη;
    Ας αποσυρθω λοιπόν.
    Καλή συνέχεια