Απόκρυψη ανακοίνωσης

Καλώς ήρθατε στην Ελληνική BDSM Κοινότητα.
Βλέπετε το site μας σαν επισκέπτης και δεν έχετε πρόσβαση σε όλες τις υπηρεσίες που είναι διαθέσιμες για τα μέλη μας!

Η εγγραφή σας στην Online Κοινότητά μας θα σας επιτρέψει να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα στο forum, να στείλετε προσωπικά μηνύματα σε άλλους χρήστες, να δημιουργήσετε το προσωπικό σας profile και photo albums και πολλά άλλα.

Η εγγραφή σας είναι γρήγορη, εύκολη και δωρεάν.
Γίνετε μέλος στην Online Κοινότητα.


Αν συναντήσετε οποιοδήποτε πρόβλημα κατά την εγγραφή σας, παρακαλώ επικοινωνήστε μαζί μας.

Ικανοποίηση μέσω της πράξης της διαμόρφωσης

Συζήτηση στο φόρουμ 'Κυριαρχία - υποταγή D/s' που ξεκίνησε από το μέλος Ηλίας, στις 29 Μαρτίου 2007.

  1. Ηλίας

    Ηλίας Guest

    Κατά την διαμόρφωση ενός υποτακτικού από έναν κυρίαρχο , ο δεύτερος αντλεί και ευχαρίστηση μέσω της πράξης ; Και δεν εννοώ την ικανοποίηση που θα πάρει , από την επιθυμητή κατάληξη του διαμορφωτικού του στόχου .
     
  2. amira

    amira Regular Member

    Διαμορφώναντας το υποτακτικό για την προσωπική Του ικανοποιίσει είναι ένα όμορφο ταξίδι...
    Ανακαλύπτεις πτυχές του υποτακτικού σου και τις φτιάχνεις όπως Εσύ επιθυμείς, νομίζω οτι σε κάνει να νιώθεις σαν ζωγράφος πάνω σε καινούργιο καμβά... Έχεις μπροστά σου, το χαρτί και τα χρώματα και πρέπει να πετύχεις την τελειότητα μόνο και μόνο για Σένα...
    Άρα το ταξίδι πρόσ τον στόχο Σου, πρέπει να είναι μοναδικό...
     
  3. hermis

    hermis Regular Member

    Απάντηση: Ικανοποίηση μέσω της πράξης της διαμόρφωσης

    Ανάλογη ικανοποίηση λαμβάνει ανάλογα με το σκοπό του διαμορφωτή..
    Από ποία σκοπιά βλέπει το άτομο…

    Αν θέλεις δώσε μας παραδείγματα σκοπιάς και βάσεις αναφοράς..

    hermis
     
  4. Ηλίας

    Ηλίας Guest

    Η εξέλιξη σου χαρά μου με αφήνει άφωνο . Μπράβο !
     
  5. Ηλίας

    Ηλίας Guest

    Re: Απάντηση: Ικανοποίηση μέσω της πράξης της διαμόρφωσης

    Από την σκοπιά του διαμορφωτή όμορφε . Με ενδιαφέρει να μάθω αν λαμβάνει ικανοποίηση από την πράξη , ανεξάρτητα από το όραμα του επιθυμητού στόχου .
     
  6. amira

    amira Regular Member

    Η εξέλιξη έρχεται μετά απο πολύ πόνο, καταστροφή και στεναχώρια. Όμως αν πραγματικά αγαπάς αυτό που κάνεις και το υποστηριζείς τότε ίσως έρθει και η εξέλιξη...

    Σε ευχαρίστω πάντως.
     
  7. hermis

    hermis Regular Member

    Απάντηση: Ικανοποίηση μέσω της πράξης της διαμόρφωσης

     
    Ηλία μου και βέβαια απολαμβάνει...
    και βέβαια φίλε μου, αλλιώς δεν θα επιλεγόντουσαν τα δύο τους να αρχίσουν το θέμα..
    Για να εξελίξω το θέλω και δεν κάνω χάρη, για να εξελιχθώ το έχω καλά κατανοήσει και ακολουθώ.

    Πιστεύω πως ανακαλύπτοντας ο ένας τον άλλο και ειδικά το κυριαρχικό άτομο βρίσκει χαρές αλλά και λύπες... και οι χαρές μάλλον είναι πολλές όταν μιλάμε για συνειδητοποιημένα άτομα...

    Είναι ωραία κατάσταση…

    Αρκεί να πλημμυρίζει ειλικρίνεια σε εταίρους…
    Τίποτα λιγότερο..

    hermis
     
  8. Syrah

    Syrah Contributor

    Επειδή προτιμώ τη λέξη εκπαίδευση από τη λέξη διαμόρφωση, θα μπορούσαμε να κάνουμε λόγο για εκπαίδευση και πώς ο υποτακτικός μέσα από αυτήν μπορεί να εισπράττει ευχαρίστηση? Αν ναι, η εκπαίδευση με τις κατάλληλες τεχνικές μπορεί να είναι ευχάριστη για τον υποτακτικό, αλλά αυτό αφορά περισσότερο στα Training Techniques.

    Κάτι τέτοιο έχεις στο μυαλό σου ή δεν σκέπτομαι προς τη σωστή κατεύθυνση? Αν ισχύει το δεύτερο, γίνεται να επαναδιατυπώσεις τις ερωτήσεις σου?
     
  9. hermis

    hermis Regular Member

    Απάντηση: Re: Ικανοποίηση μέσω της πράξης της διαμόρφωσης

    Μήπως με το να εκπαιδεύεις χάνεις την χαρά διότι απλά κάνεις κάτι τεχνικά?
    Μήπως το άτομο το οποίο πάς να διαμορφώσεις απλά σου κάνει μέσες άκρες και έτσι απολαμβάνεις το όλο concept επειδή ήδη απολαμβάνεις και το άτομο από μόνο του??

    Νομίζω πως σκόπιμα έβαλε την λέξη διαμόρφωση ο Ηλίας εδώ..
     
  10. zinnia

    zinnia Contributor

    Re: Απάντηση: Ικανοποίηση μέσω της πράξης της διαμόρφωσης


    Δεν ειναι αυτονοητο πως παιρνει ικανοποιηση? Αλλοιως γιατι να το κανει?

    καταναγκαστικα?

    του βαλε κανεις το πιστολι στον κροταφο?

    ακουσε φωνες στον υπνο του και δεν μπορει να κανει αλλοιως?



    ΥΓ. Βεβαια εχω σοβαρες διαφωνιες με το ρημα "διαμορφωνω" .. Μου ακουγεται πολυ επηρμενο.. Θα προτιμουσα το εξελισσω και συναμα εξελισσομαι...
     
  11. blindfold

    blindfold Contributor

    είναι σαν να κάνεις ένα καινούργιο ξεκίνημα ,κάτι με έντονη δόση φρεσκάδας ,αυτό από την μερία του υποτακτικού

    Η Syrah που ανάφερε "εκπαίδευση" το προσδιόρισε πολύ συγκεκριμένα και έχει να κάνει με την στιγμή της απόλαυσης , Ο Ηλίας μιλά μιλά πιο γενικά στη καθημερινότητα στο τρόπο σκέψης ,το να το δεχτεί αυτός ένας άνδρας είναι πραγματικά μεγάλη υποχώρηση, αν το κάνει αναγκαστικά είναι απλά μεγάλο βασανηστίριο και ανούσιο βασανηστίριο θα έλεγα .
     
  12. Ηλίας

    Ηλίας Guest

    Διαμόρφωση , εκπαίδευση , διάπλαση , πείτε το όπως θέλετε , από την σκοπιά που το βλέπετε . Το ερώτημα του νήματος μου αφορά και μόνο την ικανοποίηση που απορρέει από την πράξη μόνο και ποια θα μπορούσε να είναι αυτή .