Απόκρυψη ανακοίνωσης

Καλώς ήρθατε στην Ελληνική BDSM Κοινότητα.
Βλέπετε το site μας σαν επισκέπτης και δεν έχετε πρόσβαση σε όλες τις υπηρεσίες που είναι διαθέσιμες για τα μέλη μας!

Η εγγραφή σας στην Online Κοινότητά μας θα σας επιτρέψει να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα στο forum, να στείλετε προσωπικά μηνύματα σε άλλους χρήστες, να δημιουργήσετε το προσωπικό σας profile και photo albums και πολλά άλλα.

Η εγγραφή σας είναι γρήγορη, εύκολη και δωρεάν.
Γίνετε μέλος στην Online Κοινότητα.


Αν συναντήσετε οποιοδήποτε πρόβλημα κατά την εγγραφή σας, παρακαλώ επικοινωνήστε μαζί μας.

ΚΑΠΟΙΕΣ ΣΥΜΒΟΥΛΕΣ ΓΙΑ ΤΗΝ ΠΡΩΤΗ ΦΟΡΑ;

Συζήτηση στο φόρουμ 'BDSM Τεχνικές' που ξεκίνησε από το μέλος virus99, στις 28 Μαϊου 2008.

  1. virus99

    virus99 New Member

    Πρόσφατα γνώρισα μια αφέντρα μέσω του διαδυκτίου.Είναι η πρώτη μου φορά και θα ήθελα κάποιες συμβουλές η μάλλον γνώμες για το πως θα πρέπει να συμπεριφερθώ την πρώτη φορά που θα συναντηθούμε.Ξερω καποια βασικά πράγματα που πρέπει να κανω, όπως π.χ. να μην την κοιτάω στα μάτια παρά μόνο αν μου πει.Πρέπει να μιλάω η όχι; Θα μπορούσα ισως να της κάνω κάποιες ερωτήσεις; Και αν ναι, γύρω απο ποιά θέματα θα πρέπει να κινούνται αυτές; Έχω αγχος να δέιξω μια καλή εικόνα και να ικανοποιήσω την αφέντρα μου. Οποιαδήποτε σκέψη, οτιδηποτε έχετε να μου πείτε είναι καλοδεχούμενο.
    Ευχαριστώ εκ των προτέρων.
     
  2. Guest05

    Guest05 Guest

    Ποιος τζιέρι μου σου είπε πως αυτά είναι βασικά πράγματα που δεν πρέπει να κάνεις;
     
  3. Apollyon

    Apollyon God's Demon Contributor

    Συνηθως αυτες ειναι οι τακτικες που απαιτουν οι "Κυριαρχοι/ες" απο ατομα που δεν εχουν γνωση.virus99 το οτι εισαι υποτακτικης ψυχολογιας ατομο δεν σου "κοβει" δικαιωματα.Πριν λοιπον κανεις οτιδηποτε με την Κυρια αυτη θα σε συμβουλευα να εισαι απολυτα σιγουρος οτι εισαι ασφαλης,οτι θελεις να κανεις πραγματικα αυτο που προκειται να γινει και οτι θα συμφωνει και η Κυρια σε αυτα.
    Προσωπικη μου γνωμη ειναι λοιπον οτι οσο σεβεσαι εσυ την οποιαδηποτε Κυρια οφειλει και η Κυρια να σεβεται τον ανθρωπο που εχει απεναντι της.
     
  4. chemical23

    chemical23 Regular Member

    Εγώ λέω να στείλεις ένα computer αντί για εσένα και να το προγραμματίσεις έτσι ώστε να να μην εξωκείλει καθόλου. Εφόσον πας με επιταγές καθωσπρεπικής συμπεριφοράς και πρακτικών που δεν συνάδουν σε τίποτα με την πρωτοβουλία και την σκέψη, τότε μην πας καθόλου. Δεν είσαι απαραίτητος δηλαδή για την συνάντηση αυτή. Δεν υπάρχουν πρακτικές, ούτε κώδικες συμπεριφοράς (κατά τη δική μου άποψη πάντα) απλά αυθορμητισμός. Και δεν κατάλαβα επίσης, αν δεν την κοιτάξεις στα μάτια, πώς θα μιλήσουν τα βλέμματα σας? Με σήματα Μορς?
     
  5. Dolmance

    Dolmance Contributor In Loving Memory

    Απάντηση: ΚΑΠΟΙΕΣ ΣΥΜΒΟΥΛΕΣ ΓΙΑ ΤΗΝ ΠΡΩΤΗ ΦΟΡΑ;

    Συμβουλές για την πρώτη φορά; Να ξεκινήσετε απευθείας από τη δεύτερη.
     
    Last edited: 29 Μαϊου 2008
  6. Tropical_Storm

    Tropical_Storm Regular Member

    Συμφωνω με οσα ειπαν οι αποπανω μου.

    Και οι συμβουλες μου:

    1) Ασφαλεια. Εχεις παρει μετρα για να εισαι ασφαλης? Εχεις μιλησει μαζι της εστο στο τηλεφωνο? Ξερεις σιγουρα π.χ. πως ειναι οντως γυναικα? Εχεις κανονησει για safe call? Εχεις κανονησει να βρεθειτε καπου σε δημοσιο χωρο, και μονο για καφε, ωστε να μπορεις να την κανεις με ελαφρια πηδηματακια αν δεν σου αρεσει καθολου αυτη η γυναικα?

    2) Ευγενια. Να της φερθεις οπως θα φεροσουν σε οποιοδηποτε ατομο που εκτιμας και σεβεσαι. Ουτε περισσοτερο, ουτε λιγοτερο. Και στα ματια θα την κοιτας, και θα της κανεις ερωτησεις, και θα απαντησεις στης δικες της.

    3) Ειληκρινια. Μην λες ψεμματα, και μην λες πραγματα που δεν τα πιστευεις απλως για να κανεις καλη εντυπωση. Να εισαι ο εαυτος σου, και οχι καποιος ρολος. Αν δεν υπαρχει εποικηνωνια, δεν προκειται να υπαρξη και σχεση.

    Παρε μερικες βαθιες αναπνοες, ηρεμησε, και πηγαινε στο ραντεβου σου, οπως θα πηγαινες σε οποιο αλλο ραντεβου. Και μετα, βλεπωντας και κανωντας.
     
  7. Να την κοιτας παντα στα ματια
    Να μιλας και να λες τη γνωμη σου
    Να κανεις οσες ερωτησεις θες.
    Πολλοι εχετε παρεξηγησει τις κυριαρχικες γυναικες.
    Το οτι καποια ειναι κυριαρχικης ψυχολογιας δεν σημαινει οτι δεν ειναι γυναικα
    και σε καμια γυναικα φιλε μου δεν αρεσουν οι μαλακες
    Η συμβουλη μου γενικα ειναι οτι στο πρωτο διερευνητικο ραντεβου να μην παρεις
    μαζι το στατους σου και να μην επιτρεψεις να εχει κι αυτη το δικο της.
    Τις ελαχιστες
    φορες που βρεθηκα σε παρομoια κατασταση και εκεινη κουβαλουσε το στατους της
    την "φορα" την εκοψα σε χρονο dt. Πιστευω οτι καλα εκανα και γι' αυτο σου λεω
    να κανεις και εσυ το ιδιο.  
     
  8. Geisha

    Geisha Regular Member

    Απάντηση: ΚΑΠΟΙΕΣ ΣΥΜΒΟΥΛΕΣ ΓΙΑ ΤΗΝ ΠΡΩΤΗ ΦΟΡΑ;

    [...]Εν τούτοις, όταν εξεπεζεύσαμεν προ της οικίας του παππού, είχε παρέλθει και η μεσημβρία. Ο Θύμιος, χωρίς να προφέρη λέξιν, διηυθύνθη προς τους σταύλους διά να περιποιηθή τον αποκάμοντα ίππον. Εγώ εισήλθον εις το πλακόστρωτον κατώγειον, ανοίξας αθορύβως την θύραν. Βαθεία σιωπή επεκράτει ανά την οικίαν. Αλλά τα πάντα περί εμέ ήσαν αμετάβλητα. η αυτή, ως και άλλοτε, καθαριότης παντού, η αυτή τάξις, η αυτή ακρίβεια περί την τοποθέτησιν ενός εκάστου οικιακού σκεύους, μέχρι και αυτού του διά ποικιλοχρόων τσοχίνων λωρίδων κεκοσμημένου σαρώθρου. Μόνον τα υποδήματα του παππού, τα πάντοτε ξεσκονισμένα και 'γλαμπερά', μόνον αυτά δεν ευρίσκοντο με τας μύτας αυτών εστραμμένας προς την έξοδον, προ της θύρας του δωματίου, εν ω συνήθως διημέρευεν ο γέρων. Η έλλειψις αύτη έκαμε την οικίαν να φανή εις τους οφθαλμούς μου κενή, έρημος, εγκαταλελειμένη. Ο παππούς έλειπεν! Και επειδή δεν ηδυνάμην να υποθέσω, ότι έλειπον εις κανέν ταξείδιον, θλιβερόν προαίσθημα ανεβίβασε τα δάκρυα εις τους οφθαλμούς μου...

    Έξαφνα εκ του βάθους του κατωγείου προς τα δεξιά, όπου ήτον η θύρα του κελλαρίου ανοικτή, ήκουσα γογγίζουσαν την φωνήν της γιαγιάς μου. Παρέλαβον το ους και ηκροάσθην. Η γιαγιά εγόγγιζεν, ως συνήθως, καλοθέτουσα τα σκεύη και μαλόνουσα εν τω μεταξύ προς τινά.

    "Ε; Θέλεις να σε θρέφω; Θέλεις να θρέφω 'μούχτη', μωρέ 'τεμπέλη'; Αμ' τα κουλά σου γιατί σε τάδωσ' ο Θεός; Για να λογυρνάς καταπόδι μου; 'Aιντε, πάνε να δουλέψης 'χαϋμανά', γιατί τώρα σε τινάζω την γούνα σου α!-"

    ~~

    Ηθικόν δίδαγμα:
    Να διαβάζεις μόνον τα bold και να ακούς τη γιαγιά.
     
  9. Elysium

    Elysium Contributor

    Μήπως έκανες λάθος και κανόνισες ραντεβού με το Δαλάι Λάμα;
     
  10. john_slave96

    john_slave96 Contributor

    δεν ξέρω αν είναι ο Δαλαϊ, αλλά κάποια λάμα είναι  

    Αυτά είναι bdsm θέμα lost, και μάλιστα σοβαρά, χωρίς πλάκα.

    Πολύ καλό!!!!!!!! Αλλά από που είναι το απόσπασμα; Μήπως του Βυζυηνού;
     
    Last edited: 28 Μαϊου 2008
  11. Afentis_Epi8ymiwn

    Afentis_Epi8ymiwn Regular Member

    Απάντηση: ΚΑΠΟΙΕΣ ΣΥΜΒΟΥΛΕΣ ΓΙΑ ΤΗΝ ΠΡΩΤΗ ΦΟΡΑ;

    Πρώτο ραντεβού, "κανόνες" δεν υπάρχουν.
    Γνωριστείτε και οι "κανόνες" θα δημιουργηθούν στην πορεία και από τους δυο σας.

    "Κάτι" θα κάνει, "κάπως" θα αντιδράσεις, "κάτι" θα σου διορθώσει, "κάτι" θα προσθέσεις, "κάποια" χειρονομία από μέρους της, ένα χαμόγελο (αποδοχής) και από τους δυο, και να 'τος ο πρώτος "Κανόνας".

    Αλλιώς, δεν θα είναι ραντεβού, αλλά session 
     
  12. blindfold

    blindfold Contributor

    1η φορά ...

    χμχμχμ
    όπως θα συμπεριφερθόσουν με μία γυναικά να πράξεις ,εκτός και αν έχει προαπαιτήσει η Κύρια κάτι από εσένα ...


    anyway καλή τύχη στο ραντεβού σου