Απόκρυψη ανακοίνωσης

Καλώς ήρθατε στην Ελληνική BDSM Κοινότητα.
Βλέπετε το site μας σαν επισκέπτης και δεν έχετε πρόσβαση σε όλες τις υπηρεσίες που είναι διαθέσιμες για τα μέλη μας!

Η εγγραφή σας στην Online Κοινότητά μας θα σας επιτρέψει να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα στο forum, να στείλετε προσωπικά μηνύματα σε άλλους χρήστες, να δημιουργήσετε το προσωπικό σας profile και photo albums και πολλά άλλα.

Η εγγραφή σας είναι γρήγορη, εύκολη και δωρεάν.
Γίνετε μέλος στην Online Κοινότητα.


Αν συναντήσετε οποιοδήποτε πρόβλημα κατά την εγγραφή σας, παρακαλώ επικοινωνήστε μαζί μας.

Κάνετε εκπτώσεις... στα "θελω" σας και τον Σαδισμό σας;

Συζήτηση στο φόρουμ 'Σαδομαζοχισμός' που ξεκίνησε από το μέλος MasterPerris, στις 23 Μαϊου 2009.

  1. anemelos

    anemelos Guest

    Απάντηση: Κάνετε εκπτώσεις... στα "θελω" σας και τον Σαδισμό σας;

    Για μένα όποιος στη ζωή του δεν κάνει εκπτώσεις ή δεν "αγοράζει" τίποτα ή η τιμή του είναι τόσο χαμηλή που είναι σαν να έχει ήδη εκπτώσεις! Και επειδή εγώ θέλω και να αγοράσω και η αρχική τιμή δεν είναι καθόλου ευκαταφρόνητη ναι κάνω εκπτώσεις και προφανώς αυτές περιλαμβάνουν και την υποτακτικότητα μου... Το μόνο σίγουρο είναι ότι εάν υπάρχει καλή διάθεση και από τα δύο μέρη, όπως έχει δέιξει η ζωή μου, οι εκπτώσεις κρατάνε μόνο την περίοδο των εκπτώσεων, και στη συνέχεια της σχέσης έχεις αυτό που πάντα ζητούσες!!
     
  2. Tenebra_Silente

    Tenebra_Silente Contributor

    Εξαρτάται, πρώτα απ' την ένταση/δυσκολία των θέλω μας, όσο πιο "ακραία" τόσο μεγαλύτερη η πιθανότητα εκπτώσεων.
    Π.χ. κάποιες σπάνιες φορές δεν θα με χάλαγε ν' αφήσω κάποια με χοντρά κουσούρια, αλλά αν είναι να βρεθώ πίσω απ' τα σίδερα ( γιατί εκείνη την κατάληξη θα είχα ), ευχαριστώ αλλά προτιμώ να κάνω έκπτωση.
    Δεύτερο - και που θα ήταν αρκετά σχετικά με το πρώτο -, εξαρτάται απ' το βάρος που θα είχαν για μας κάποια θέλω μας.
    Τρίτο - κι εξίσου σημαντικό με τ' άλλα δυο - τα θέλω μας να ταιριάζουν αρκετά με κείνα του/της παρτενέρ μας.
    Ή να υπάρχουν περιθώρια, αν όχι να τα πιάσουμε, τουλάχιστον να τα πλησιάσουμε αρκετά.
    Τουτέστιν, αν σαδιστικά ομιλώντας εγώ θέλω 10 και με κάποια δεν θα μπορούσα να ξεπεράσω τ' όριο των 6 βια 7.
    Θα την έκανα Αλέκος, γιατί σε κείνη την περίπτωση δεν θα μιλούσα καν για εκπτώσεις αλλά για ξεπούλημα.
    Βέβαια αν κάποια πραγματάκια για μένα πολύ σημαντικά καλύπτονταν ( πέραν του όποιου σαδισμού ).
    Κάποια μικρή "υποχώρηση" στα σαδιστικά μου θέλω, δεν θα ζοριζόμουν, να την κάνω. Ή καλύτερα, ν' αποφάσιζα εγώ να την κάνω.
    Τέσπα, σ' αυτό το νήμα έγραψα τελείως υπό το πρίσμα του σαδιστή και όχι του σαδιστή Κ.
    Τώρα αν για κάποιους/ες ο σαδισμός που θα είχε κάπου φρένο, θα ήταν γιαλαντζί, είναι άποψη τους, σεβαστή, αλλά που δεν με βρίσκει κοινωνό της.

    Επαναφορά λοιπόν... 
     
  3. daniela100

    daniela100 FREE-DOM

    Εξαρτάται τι θες.. πότε το θες και πόσο το θες...
    εξαρτάται τι σε καλύπτει....
    Υπάρχουν φορές που ναι..κάνω εκπτώσεις. Υπάρχουν και άλλες που δεν δεχομαι όμως καμία έκπτωση. Η έκπτωση έχει να κάνει με το πόσο δυνατό είναι το θέλω μου και τι αποκομίζω εγώ από αυτό.
     
  4. Siren_Peisinoe

    Siren_Peisinoe Ανενεργή επί του παρόντος.

    Αυτό ακριβώς θα έλεγα κι εγώ
     
  5. Δεν παραχωρείς κάτι που θεωρείς σημαντικό, παρά μόνο για να αποκομίσεις κάτι πιο σημαντικό.
    Δεν είναι "έκπτωση", αλλά "ανταλλαγή".
     
  6. Come what may

    Come what may New Member

    Φαίνεται σαν win-win situation . Αλλα δεν ειναι ετσι συνήθως, νομιζω . Γιατι οταν το πάνω χέρι θέτει τα θελω και το κάτω χέρι απρόθυμα τα ακολουθεί ειναι για να διατηρήσει τη σχέση και οχι να κερδίσει κατι επιπλέον. Ταναπαλιν, οταν ο σαδιστής υποχωρεί μη ικανοποιώντας κάποια επιθυμία του, στερειται της απόλαυσης της στιγμής σεβόμενος το θελω του /της παρτενέρ .
    Γενικώς, ο,τι μπορει ας απολαμβάνει ο καθένας ζητώντας το ή κερδίζοντας το και οχι απαιτώντας το (το αυτο αφορά και το σαδιστή και την άλλη πλευρά )
     
  7. Soraya

    Soraya Guest

    1.αν είστε Κυρίαρχος/η Σαδιστής/ρια και το "υ" σας δέν μπορεί να φτάσει επί ουδενί τρόπο τον πήχυ των ορίων εκεί που θέλετε εσείς.

    Ως Κ απαντώ: δεν θα κάτσω να σκάσω κιόλας... το να μου προσφέρει την υποταγή της-του αξίζει πολλά περισσότερα...
    Ως υ απαντώ: θα ήθελα να έχει την ίδια κατανόηση... αν και δεν έχω ιδιαίτερο θέμα με τον πόνο.. (μαζόχα)

    2. Φεύγετε από την σχέση σας, ή την απλή εκπαίδευση και τα session που κάνετε με κάποιον/αν χωρίς να υπάρχει σχέση.

    Ως Κ: θα επιτρέψω στο υ να φύγει για οποιονδήποτε λόγο.... θα το διώξω όμως για πολλά περισσότερα και όχι επειδή δεν άντεχε πόνο... (λολ)
    Ως υ: σε περίπτωση πίσματως μικρού παιδιού από μέρος του Κ τότε ναι θα έφευγα... Γενικά οι "ανώριμες συμπεριφορές" μου την σπάνε...

    3.Υπομένετε τα πάντα εσείς τα "υ" σαν άγιοι/ες...μάρτυρες του bdsm μέχρι να παραδώσετε την ψυχή σας... στον Mastrer σας ή στην Mistress σας;...

    Ως Κ και ως υ πλέον δεν θεωρώ συμβιβασμό ούτε υποχώρηση την κατανόηση. Άν έχω δίπλα μου έναν άνθρωπο που δεν τον ενδιαφέρει το σ/μ αλλά μου προσφέρει πολλά περισσότερα τότε θα μείνω μαζί του...
    Απο την πλευρά του Κ μπορώ να βρω ένα μαζοχάκι και να βγάζω τα γούστα μου αν είναι τόσο ασίγαστα
    Σε περίπτωση υ που ο Κ δεν είναι σαδιστής.... (διότι για εμένα αυτό είναι το ζόρι) ε... θα προσπαθήσω να του αλλάξω γνώμη για το σ/μ και να τον κάνω να με κοπανάει