Απόκρυψη ανακοίνωσης

Καλώς ήρθατε στην Ελληνική BDSM Κοινότητα.
Βλέπετε το site μας σαν επισκέπτης και δεν έχετε πρόσβαση σε όλες τις υπηρεσίες που είναι διαθέσιμες για τα μέλη μας!

Η εγγραφή σας στην Online Κοινότητά μας θα σας επιτρέψει να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα στο forum, να στείλετε προσωπικά μηνύματα σε άλλους χρήστες, να δημιουργήσετε το προσωπικό σας profile και photo albums και πολλά άλλα.

Η εγγραφή σας είναι γρήγορη, εύκολη και δωρεάν.
Γίνετε μέλος στην Online Κοινότητα.


Αν συναντήσετε οποιοδήποτε πρόβλημα κατά την εγγραφή σας, παρακαλώ επικοινωνήστε μαζί μας.

Κίνητρα για τον εξευτελισμό

Συζήτηση στο φόρουμ 'BDSM Discussion' που ξεκίνησε από το μέλος female, στις 13 Ιανουαρίου 2009.

  1. Switcher

    Switcher Regular Member


    Αυτό ακριβώς. Είναι μια ολόκληρη φιλοσοφία που θέλει πολύ αλκοόλ και άραγμα για ανάλυση. 
     
  2. elfcat

    elfcat . Contributor

    Απάντηση: Re: Κίνητρα για τον εξευτελισμό


    Δε νομίζω. Σε μια bdsm σχέση, έχει ήδη θεμελιωθεί η εμπιστοσύνη, τα μέρη έχουν ή παραμερίσει εν μέρει ή εν πολλοίς τους εγωισμούς τους πριν προχωρήσουν σε παιχνιδια εξευτελισμού... Προϋποθέτει οικειότητα, εκμυστήρευση, κατανόηση ... 
     
  3. Syrah

    Syrah Contributor

    Πλησιάζεις το σχήμα "τα εντός, εκτός".  
     
  4. Kits

    Kits Contributor

    Απάντηση: Re: Κίνητρα για τον εξευτελισμό

    αθωότητα και ''τρελλα''....
     
  5. Durcet

    Durcet In Loving Memory

    Ο εξευτελισμός, κατά μία έννοια, δεν είναι τίποτα άλλο παρά το χτύπημα στο Εγώ κάποιου. Το ποια θα είναι τα αποτελέσματα αυτού του χτυπήματος εξαρτάται τόσο από αυτόν που ασκεί τον εξευτελισμό όσο και από αυτόν που το δέχεται.

    Παρ' όλα αυτά, στα πλαίσια μίας κατάστασης της μίας νύχτας, ή πόσο μάλλον μιας σχέσης, μπορούμε όντως να μιλάμε για πραγματικό εξευτελισμό ή μήπως αυτό που ορίζεται ως "εξευτελισμός" δεν είναι τίποτα παραπάνω από μία πλήρως ελεγχόμενη, ίσως φαντασιακή κατάσταση, όπου και τα δύο μέρη αντλούν ικανοποίηση μέσα από ένα θεατρικό παιχνίδι, όπου ο μεν νομίζει πως εξευτελίζει και ο δε πως εξευτελίζεται; Στα πλαίσια αυτού του παιχνιδιού μπορεί να ειπωθούν πολλά, χωρίς αυτό να σημαίνει πως κάποιο από τα μέρη ενστερνίζεται τα όσα λέγονται. Επομένως, το πραγματικό Εγώ όχι μόνο δε χτυπιέται αλλά ούτε ακουμπιέται κατ' ελάχιστο.
     
  6. Απάντηση: Re: Κίνητρα για τον εξευτελισμό

    ιδιαίτερη και θετική προσέγγιση. μου άρεσε.  
     
  7. soutzoukakia

    soutzoukakia His precious

    Απάντηση: Κίνητρα για τον εξευτελισμό

    Η υποταγη ειναι μια διαρκης ταπεινωση. (τελεία) και __________________ (<-- αυτο ειναι παυλα, δεν ειναι το εγκεφαλογραφημα μου  )
     
  8. sw

    sw

    ...μπορω να σε νοιωσω σε ενα πολυ μεγαλο βαθμο!!!  


    Γι ργος
     
  9. underherfeet

    underherfeet πέρα βρέχει Contributor


    εξοχη προσεγγιση,αρκει να μην υπερβαινονται τα εσκαμμενα,γιατι τοτε χτυπιεται το "πραγματικο Εγω" και οι επιπτωσεις μπορει να ειναι μη ελεγχομενες.
     
  10. sw

    sw

    Re: Απάντηση: Κίνητρα για τον εξευτελισμό

    ...σ'αυτα τα "ευρυτερα πλαισια", "μουα", σα μοναδικο λογο βρισκω το ΚΟΜΠΛΕΞ του ατομου που εξευτελιζει (τη χαμηλη αυτοεκτιμηση του δηλ.) . Αυτος εχει απειρες συνιστωσες.


    Γι ργος

    ...αμφιβαλλω για το αν η φιλοσοφια και το πολυ αλκοολ, "χωρανε" στο ιδιο ατομο .  



     


    Γι ργος
     
    Last edited: 15 Ιανουαρίου 2009
  11. Elysium

    Elysium Contributor

    Re: Απάντηση: Κίνητρα για τον εξευτελισμό

    Αυτό κάποιοι θα κάνουν πως δεν το διάβασαν.

    Χαχααχαχαχα
     
  12. master Thanassis

    master Thanassis Regular Member

    Απάντηση: Re: Κίνητρα για τον εξευτελισμό

    o βασανισμος σε αυτην την περιπτωση χωριζεται σε 2 μερη μπορουμε να πουμε στον βασανισμο για την αποκτηση της πληροφοριας που ασκηται απο καλα εκπαιδευμενους ανακριτες αιχμαλωτων ας πουμε
    με παρουσια γιατρου και μπορει να ειναι σωματικος ψυχολογικος και τα 2 μαζι κλπ και αφου εχει τελειωσει αυτο για το σπασιμο τελειως του βασανισθεντα που κατ εμε δεν εχει και αξια
    αυτα τα λιγα