Απόκρυψη ανακοίνωσης

Καλώς ήρθατε στην Ελληνική BDSM Κοινότητα.
Βλέπετε το site μας σαν επισκέπτης και δεν έχετε πρόσβαση σε όλες τις υπηρεσίες που είναι διαθέσιμες για τα μέλη μας!

Η εγγραφή σας στην Online Κοινότητά μας θα σας επιτρέψει να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα στο forum, να στείλετε προσωπικά μηνύματα σε άλλους χρήστες, να δημιουργήσετε το προσωπικό σας profile και photo albums και πολλά άλλα.

Η εγγραφή σας είναι γρήγορη, εύκολη και δωρεάν.
Γίνετε μέλος στην Online Κοινότητα.


Αν συναντήσετε οποιοδήποτε πρόβλημα κατά την εγγραφή σας, παρακαλώ επικοινωνήστε μαζί μας.

Καθαρισμός/απολύμανση παιχνιδιών.

Συζήτηση στο φόρουμ 'BDSM Resources and Tutorials' που ξεκίνησε από το μέλος Mr__despicable, στις 23 Φεβρουαρίου 2020.

  1. Mr__despicable

    Mr__despicable Regular Member

    Στο πλαίσιο του safe έγκειται και ο καθαρισμός/απολύμανση των παιχνιδιών μας. Ψάχνοντας στο φόρουμ δεν βρήκα ένα νήμα που να ασχολείται με αυτό το θέμα (αυθύπαρκτο εννοώ).
    Υπάρχει ένα απόσπασμα σε νήμα της SmartLady όμως είναι παλιό και δεν έχουν καταθέσει και άλλοι τις απόψεις τους.
    Θα μου άρεσε (εφόσον έχετε τη διάθεση φυσικά) να αναφέρετε εδώ τρόπους και καθαριστικά/απολυμαντικά για κάθε υλικό.
    Ευχαριστώ εκ των προτέρων.
    Υγ1: Προς τη διεύθυνση του φόρουμ. Νομίζω είμαι στο σωστό μέρος για αυτό το νήμα αλλά εάν κρίνετε διαφορετικά μεταφέρετε το όπου πιστεύετε καλύτερα.
    Υγ2: Δεν είναι νήμα τρολ κι ας είναι Κυριακή.
     
  2. Kentavros

    Kentavros Owned by Mistress Kits

    Για ολα τα toys απο οτι υλικο και αν ειναι φτιαγμενα

     
     
  3. Mr__despicable

    Mr__despicable Regular Member

    Κάνει και δέρμα - ξύλο? Λογικά για δέρμα ναι, αλλά για ξύλο (χωρίς να ξέρω πολλά) σε μικρές ποσότητες να υποθέσω;
     
  4. Kentavros

    Kentavros Owned by Mistress Kits

    Για ολα!
    Μετα το ξυλο θελει στεγνωμα με φυσικο τροπο
     
  5. Mr__despicable

    Mr__despicable Regular Member

      ευχαριστώ για τις απαντήσεις.
     
  6. mad_hatter

    mad_hatter You can always take more than nothing

    Επειδή είναι αντισηπτικό και "στεγνώνει" το δέρμα καλό είναι μετά μια επάλειψη με λιπαντικό water based
     
  7. SAP

    SAP Premium Member Contributor

    Το ντετολ δεν ειναι καλο προϊον για το περιβαλλον παντως...
     
  8. tithon

    tithon Contributor

    τα αντίστοιχα μαντηλάκια επιτρέπουν ένα πιο επιμελημένο καθάρισμα.
     
  9. Traveler

    Traveler New Member

  10. Mr__despicable

    Mr__despicable Regular Member

  11. Dark_Explorer

    Dark_Explorer Κλωθώ: ἄτρακτον στρέφειν Contributor

    Δες και το αντιβακτηριδιακό spray Lelo.
     
  12. Master Electro-pain

    Master Electro-pain Staff Member

    Συμβουλή προς Όλους/ες (ανεξαρτήτως μεθόδου καθαρισμού): "Οι διαταγές πρέπει να είναι σαφείς και... ΟΛΟΚΛΗΡΩΜΕΝΕΣ"

    Πολλά πολλά χρόνια πίσω. Σκλαβί (σε θέση εξ αποστάσεως) με επισκέπτεται για μερικές ημέρες. Μετά την βραδινή περιποίηση, δίδεται -μεταξύ άλλων- η εξής εντολή: "Το πρωί που θα έχω ξυπνήσει να είναι όλα τα σύνεργα καθαρισμένα".

    Ξυπνάω και βλέπω στο μπαλκόνι, σε κοινή θέα, την μπουγάδα της... σκλάβας! Στα μανταλάκια crops, floggers, cuffs, leather harnesses, gags, masks κλπ. Και αν δεν είχε καταλάβει, τότε, η γειτονιά τον βδσμ-ικό χαρακτήρα της οικίας μου, από το "τι έκανες εκεί, μωρή δούλα?", το κατάλαβε!

    Άσε που το νερό και ο Ήλιος τα καταστρέφουν...