Απόκρυψη ανακοίνωσης

Καλώς ήρθατε στην Ελληνική BDSM Κοινότητα.
Βλέπετε το site μας σαν επισκέπτης και δεν έχετε πρόσβαση σε όλες τις υπηρεσίες που είναι διαθέσιμες για τα μέλη μας!

Η εγγραφή σας στην Online Κοινότητά μας θα σας επιτρέψει να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα στο forum, να στείλετε προσωπικά μηνύματα σε άλλους χρήστες, να δημιουργήσετε το προσωπικό σας profile και photo albums και πολλά άλλα.

Η εγγραφή σας είναι γρήγορη, εύκολη και δωρεάν.
Γίνετε μέλος στην Online Κοινότητα.


Αν συναντήσετε οποιοδήποτε πρόβλημα κατά την εγγραφή σας, παρακαλώ επικοινωνήστε μαζί μας.

Κακή λίπανση κόλπου

Συζήτηση στο φόρουμ 'Σεξ και υγεία' που ξεκίνησε από το μέλος elfen, στις 8 Απριλίου 2019.

  1. Katemou

    Katemou Εκτός λειτουργίας

    Το εμβόλιο απο μόνο του δεν μπορεί να σε προστατεύσει 100%.
    Τα εμβόλια γενικά καλύπτουν 65-70%..για το υπόλοιπο ποσοστό θα πρέπει να κρατάμε και τα ποδαράκια μας κλειστά..ΟΧΙ με τον κάθε τυχόντα!!
     
  2. ilias1

    ilias1 https://vimeo.com/61962404 Contributor

    Δεν μπορώ να καταλάβω τη χαμένη ενέργεια, της κοροϊδίας και της απαξίωσης ενός νηματος.

    Αν κάποιος έχει να πει κάτι ουσιαστικό ας το πει. Ειδάλλως μπορεί να μην πει τιποτα.

    Το να λέει το μακρύ του και το κοντό του, πραγματικά δεν μπορώ να καταλάβω τι εσωτερικές ανάγκες του καλυπτει.
     
  3. Μέσα από τα βαθύ της ψυχής μου να ζήσεις ίσα με τα ψηλά βουνά,
     
  4. ἀστράρχη

    ἀστράρχη an asteroid ☆•○•°¤●° Contributor

    Εννοούσα φυλάκισης.
    Αλλά εντάξει, το δέχομαι και αυτό! Να σαι καλά!!!!  
     
  5. Κανένα εμβόλιο δεν είναι υποχρεωτικό στην Ελλάδα και το ποσοστό που λες μάλον μεγάλο είναι , αλλά ο συνδιασμός εμβολίου και γυναικολογικής εξέτασης περιορίζουν την πιθανότητα εμφάνισης καρκίνου στο ελάχιστο .
     
  6. blonde mermaid

    blonde mermaid Contributor

    Απ'τα μέτρα πρόληψης η προστασίας μέχρι το να κρατάμε τα ποδαράκια μας κλειστά ..
    Είναι έτη φωτός απόσταση .
     
  7. Katemou

    Katemou Εκτός λειτουργίας

    Έχει τύχει δικο μου άτομο να κάνει εμβόλιο και να νοσήσει απο τον ιο απο το οποιο είχε εμβολιαστεί.Γι αυτο το ποσοστό δεν είναι καθόλου μεγάλο!
     
  8. Katemou

    Katemou Εκτός λειτουργίας

    Οπως την βρίσκει ο καθένας. Μυαλό έχουμε..
     
  9. Δε μου κάνει καθόλου εντύπωση και στον κύκλο μου έχει συμβεί. Αλλά καλύτερα να εμφανίσεις καρκίνο αφού έχεις κάνει το εμβόλιο παρά να μην το έχεις κάνει και να σκεφτέσαι Εαν.....Βέβαι και χώρις εμβόλιο, έαν γίνεται το τεστΠΑΠ σε ετήσια βάση θα πρέπει ο καρκίνος να είναι καλπάζουσας μορφής για να μην αντιμετωπιστεί
     
  10. να υποθέσω ότι το χρησιμοποιείς μόνο σε αυτή , όπως ορίζουν οι κανόνες σωστής σεξουαλικής υγιεινής.
     
  11. blonde mermaid

    blonde mermaid Contributor

    Αυτό ακριβώς λέω ...μυαλό ....έχουμε !
     
  12. dina

    dina Σκλαβα της Brt Contributor

    Λυπάμαι που θα σε στενοχωρήσω αλλά κάποια εμβόλια είναι υποχρεωτικά.
    Τα εξής:
    Της ιλαράς, ερυθράς, παρωτίτιδας, αιμόφιλου ινφλουέντζας, φυματίωσης, τετάνου, ηπατίτιδας Α, ηπατίτιδας B, πολιομυελίτιδας, διφθερίτιδας, κοκίτη, μηνιγγίτιδας C και πνευμονιόκοκκου

    Πρόσφατα έγινε υποχρεωτικό και το εμβόλιο κατά του ιού HPV