Απόκρυψη ανακοίνωσης

Καλώς ήρθατε στην Ελληνική BDSM Κοινότητα.
Βλέπετε το site μας σαν επισκέπτης και δεν έχετε πρόσβαση σε όλες τις υπηρεσίες που είναι διαθέσιμες για τα μέλη μας!

Η εγγραφή σας στην Online Κοινότητά μας θα σας επιτρέψει να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα στο forum, να στείλετε προσωπικά μηνύματα σε άλλους χρήστες, να δημιουργήσετε το προσωπικό σας profile και photo albums και πολλά άλλα.

Η εγγραφή σας είναι γρήγορη, εύκολη και δωρεάν.
Γίνετε μέλος στην Online Κοινότητα.


Αν συναντήσετε οποιοδήποτε πρόβλημα κατά την εγγραφή σας, παρακαλώ επικοινωνήστε μαζί μας.

Καλά, ΤΙ ΣΚΕΦΤΟΣΟΥΝ?

Συζήτηση στο φόρουμ 'Σεξ και Σχέσεις' που ξεκίνησε από το μέλος sorriso solare, στις 12 Οκτωβρίου 2008.

  1. Dolmance

    Dolmance Contributor In Loving Memory

    Απάντηση: Re: Καλά, ΤΙ ΣΚΕΦΤΟΣΟΥΝ?

    Αν σκεπτόμουν την προθεσμία για το κτηματολόγιο, μπορεί να έπαιξε κάποιο ρόλο στην επιλογή;
    Και με την ευκαιρία: Αν επιθυμώ να αποφύγω τις περιπτύξεις, επειδή με πονούν τα αρθριτικά μου, είναι ευγενικότερο να δηλώσω ότι δεν θα προβώ εις βάτευσιν, επιδή φοβούμαι μην τρωθεί η αξιοπρέπεια μου; Καλύτερα να πω 'αξιοπρέπεια' ή να προτιμήσω το λατινικό 'dignitas';
    Μεγάλες σκοτούρες για ένα πήδημα, βρε αδελφέ μου!
     
  2.  
  3. Kits

    Kits Contributor

    Απάντηση: Καλά, ΤΙ ΣΚΕΦΤΟΣΟΥΝ?

    συνηθως οι παλιες μου σχεσεις με θεωρουν ντροπιαστικο σημερα


    ...αυτο με κανει Υπερηφανο!
     
  4. lacryma

    lacryma Regular Member

    Απάντηση: Καλά, ΤΙ ΣΚΕΦΤΟΣΟΥΝ?

     

    Ω ναι!!! Εξάλλου σε κάθε φάση μας παρακινούμαστε απο τις συνειδητές ή υποσυνείδητες επιθυμίες μας... Όλα είναι τόσο σχετικά και οι παράγοντες που καθορίζουν τη συμπεριφορά μας μπορούν να αναζητηθούν σε τόσους πολλούς τομείς...Η Ιθάκη, για τον καθένα από μας, βρίσκεται μέσα μας και τα "ταξίδια" μας, έστω και σε λάθους προορισμούς, έχουν πάντα να μας προσφέρουν κάτι, ακόμη και αν μας πισωγυρίζουν ή μας ρίχνουν σε τέλμα.

    Νομίζω οτι το θέμα έγκειται στη μετέπειτα διεργασία μας. Η πράξη νοήματος είναι αυτή που κάνει τη διαφορά σε κάθε περίοδο της ζωής μας.
     
  5. Mirella_trans_Domme

    Mirella_trans_Domme Contributor

    Θα γραψω μονον αυτο, δεν το εκφραζω σαν παραπονο, μου συμβαινει ομως.
    Αυτοφασκελωνομαι καθε μερα!!!!!!!!!!
    Αυτο που ζω που να το πω?????????????
    Ποιος θα το καταλαβει???????????
    Ποιος μπορει να καταλαβει οταν ειναι "εξω απο τον χορο"????????????????
    Ξεκινησε vanilla, περασε στο light bdsm, και κατεληξε στο απολυτο τιποτα!
    Δεν υπαρχει χειροτερο πραγμα απο το να ζεις με καποιον, να τον σιχαινεσαι (με την κυριολεξια της λεξης), να μην ανεχεσαι ουτε να καθησει διπλα σου και να μην μπορεις να τον αποτιναξεις απο πανω σου!
    Και οσο και αν γελας, οσο και αν αστειευεσαι, να σιγοψιθυριζεις τοσο που να το ακους μονον εσυ: "Εμενα ουσιαστικα η ζωη μου εχει τελειωσει".
     
  6. Ναι, αλλά γιατί να υφίστασαι μια τέτοια κατάσταση εφόσον μετά βίας την ανέχεσαι;
     
  7. Mirella_trans_Domme

    Mirella_trans_Domme Contributor

    Γιατι δυστυχως υπαρχουν φορες που διαφοροι παραγοντες μας εμποδιζουν απο το να απαλλαγουμε απο τετοιες καταστασεις.
     
  8. Εσύ ξέρεις καλύτερα...
     
  9. isnogood

    isnogood afterall, true love is the ultimate fantasy Contributor

    .... οι γυναικες , φερονται και περιφερονται ως να τα εχουν βρει με τον εαυτο τους , να ξερουν τι θελουν και τι ζητανε απο την σχεση τους , αλλα κυριως οτι ειναι ασφαλεις χαριν της ωριμοτητας τους και στον ελεγχο που διατηρουν στην ζωη τους .... ολα ειναι ακριβως ετσι .... μεχρι να τις ακουσεις να κανουν αυτοκριτικη για το παρελθον .....
    αααααα ..... καλαααα ...... απολαυση σκετη .....
    αναρωτιεσαι αν εισαι εσυ ο ιδιος που ακουγες λιγο πριν το τελειο παρον ...
    οποτε ερχεται η ευλογη ερωτηση : "αν το τελειο παρον , γινει στο μελλον σαν το παρελθον που ακουω τωρα , τοτε εγω ποιος ειμαι ; ..."
    η γυναικα ειναι το μοναδικο θηλαστικο του πλανητη που σε ηλικια μολις 3 χρονων θα της πεις : "παιδι μου χωθηκες ολοκληρη με την Μερεντα" και θα σου απαντησει : "μου εφερες μια τοσο ρευστη σοκολατα και μου λες οτι λερωθηκα ;" ......
    Μπορεις να μαγνητοφωνισεις μια γυναικα την ωρα που κανει την αυτοκριτικη της και αμα επειτα βαλεις την κασετα να παιζει (και φυγεις μακρια για λογους ασφαλειας) , ειναι ικανη να διαφωνει με το κασετοφωνο ....
    ρωτας εναν αντρα : "Τι σκεφτοσουν οταν πηγες με την ταδε ;" ... " - τα βυζια της και τον κωλο της " σου απανταει ...
    η ιδια ερωτηση σε γυναικα θελει 3 γεννεες για να παρει πληρη απαντηση ...
    ξεκιναει :
    "ποιον;;;; .. καλε ουτε που τον θυμαμαι αυτον ... εγω η ηλιθια φταιω που ......."
    για να τελειωσει καπως ετσι 160 χρονια μετα .... :
    "και ετσι λοιπον μικρε Αντωνακη , χωρισε η προγιαγια σου και ουτε που τον ξαναειδε ποτε της ....."
    με αλλα λογια ...... μην το σκεφτεστε ... διοτι οι σκεψεις ειναι οπως τα πλουτη ... δεν μπαινουν στον ταφο ...
     
  10. SensualTorturer

    SensualTorturer Regular Member


    Μην είστε μισογύνηδες! άλλωστε ... η γυναίκα είναι ο καλύτερος φίλος του ανθρώπου !
     
  11. isnogood

    isnogood afterall, true love is the ultimate fantasy Contributor

    αν ημουνα μισογυνης ..... δεν θα το ειχα ψαξει τοσο ...   .. ουτε σημαινει οτι δεν εχουν ολοι τα ελατωματα τους ... για το συγκεκριμενο αναφερθηκα ..   ....
     
  12. ποτέ δεν έχω μετανιώσει για σχέση, ή πήδημα
    όλα άφησαν κάτι και με δημιούργησαν σε αυτό που είμαι σήμερα
    κάθε σκέψη μου
    κάθε μελαγχολία μου
    το πώς δείχνω την αγάπη μου
    το πώς πηδιέμαι
    οφείλεται σε όσους με τον δικό τους τρόπο με έπλασαν

    ποτέ δεν μετανιώνω