Απόκρυψη ανακοίνωσης

Καλώς ήρθατε στην Ελληνική BDSM Κοινότητα.
Βλέπετε το site μας σαν επισκέπτης και δεν έχετε πρόσβαση σε όλες τις υπηρεσίες που είναι διαθέσιμες για τα μέλη μας!

Η εγγραφή σας στην Online Κοινότητά μας θα σας επιτρέψει να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα στο forum, να στείλετε προσωπικά μηνύματα σε άλλους χρήστες, να δημιουργήσετε το προσωπικό σας profile και photo albums και πολλά άλλα.

Η εγγραφή σας είναι γρήγορη, εύκολη και δωρεάν.
Γίνετε μέλος στην Online Κοινότητα.


Αν συναντήσετε οποιοδήποτε πρόβλημα κατά την εγγραφή σας, παρακαλώ επικοινωνήστε μαζί μας.

Καλημέρα / Καλησπέρα

Συζήτηση στο φόρουμ 'Νέοι στον χώρο του BDSM' που ξεκίνησε από το μέλος barkoulis, στις 23 Οκτωβρίου 2005.

Tags:
  1. little_slut[PieR]

    little_slut[PieR] Regular Member

    barkoulis αν πραγματικά θέλεις να βγάλεις άκρη (που είμαι σίγουρη ότι μια χαρά ξέρεις ποιος και τι είσαι) άσε το σεξ απέξω και ψάξε στις υπόλοιπες παραμέτρους της σχέσης. π.χ. ταπείνωση. Την αντέχεις; Ναι, όχι, γιατί; Κι έτσι σιγά σιγά θα φτάσεις στο επιθυμητό αποτέλεσμα.


    Υ.Γ. Για να μην Κ/κάνουμε χωριστά ποστ, ο MasteR_PieR κάτι Θέλει να σου Πει. "Φίλτατε barkoulis, είσαι φοβερός. Πραγματικά δίνεις μια άλλη νότα σ' αυτό το φόρουμ και σε ευχαριστώ πολύ. Θα ήθελα όμως να μου πεις το φάρμακο ή τον τρόπο εν πάσει περιπτώση που σε κάνει τόσο απολαυστικό"  
     
  2. lara

    lara Αυτοδεσποζόμενη Contributor

    RE: RE: Καλημέρα / Καλησπέρα

    Κατ΄αρχήν το [E-p] είναι το κολλάρο με τα αρχικά Του Κυρίου Electro-pain, Στον οποίο έχω την τιμή να ανήκω.  

    Όσον αφορά το υπόλοιπο ποστ σου τώρα...
    Ναι, συμφωνώ πως όταν ο sub προσπαθεί να ασκεί έλεγχο κάνει το όλο θέμα σικέ. Κατακρίβεια σε Ms σχέσεις κάτι τέτοιο είναι ανεπίτρεπτο.

    Γενικά, ας μη ξεχνάμε πως κάθε άρθρο είναι γραμμένο από κάποιο που απλά εκφράζει τις προσωπικές του απόψεις και τίποτα περισσότερο.

    Το Bdsm είναι απλά μια μεγάλη ομπρέλα, κάτω απ΄την οποία χωράνε όλοι όσοι ασχολούνται με πρακτικές εναλλακτικές των καθιερωμένων και μπορούν να ανήκουν σε πολλές υποκατηγορίες.

    Ένας Κυρίαρχος, μπορεί ακόμη και να Διατάξει τη σκλάβα Του να Τον πονέσει. Δεν Τον κάνει αυτό ούτε υποτακτικό, ούτε σκλάβο. Απλά απολαμβάνει τον πόνο. Αλλά Εκείνος Δίνει τις εντολές, Εκείνος ανά πάσα στιγμή Έχει τον έλεγχο, ακόμη κι αν η διαταγή ήταν να Τον δέσει.

    Είναι κάτι που έχω συζητήσει με Κυρίαρχους του εξωτερικού με Ms σχέσεις πολλών χρόνων.
    Άλλο το Sm άλλο το Bondage και άλλο η ψυχοσύνθεση που έχει ο καθένας.

    Καιτίποτα δεν είναι απόλυτο, σίγουρα δεν είναι προνόμιο που απολαμβάνουν μόνο οι Domme ο στοματικός έρωτας, και σίγουρα δεν είναι χωρίς σεξ οι σχέσεις Ds, εκτός κι αν αυτό επιλέξουν σε κάποια συγκεκριμένη σχέση. Δεν υπάρχουν απόλυτα...

    Διαχωρίζω λοιπόν τι είναι Ds, το εγκεφαλικό δηλαδή μέρος, και βάση για μένα του Bdsm, από τα παιγνίδια που αφορούν το σεξ.

    Αυτή είναι η προσωπική μου άποψη.  
     
  3. barkoulis

    barkoulis Regular Member

    Α, χά!

    Νομίζω ότι είδα μία πολύ μικρή αχτίδα φωτός.
    Δεν είμαι και απόλυτα σίγουρος δηλαδή, αλλά απλά νομίζω.

    Πρώτα πρώτα, αυτή τη στιγμή που γράφω η ώρα είναι 23:16. Είμαι στο ποδάρι από τις 7, στη δουλειά έπηξα, είχα και όλα αυτά στο κεφάλι μου...

    ένα μυαλό ρε παιδιά, πρωί βράδυ, κάηκε πανάθεμά το!

    Τές πα!

    Να κάνω μερικές διαπιστώσεις.

    1. Ο γραπτός λόγος δυστυχώς δεν έχει το χρωματισμό της ομιλίας, ούτε και συνοδεύεται από τη γλώσσα του σώματος. Έτσι λοιπόν, καθώς κάθομαι και διαβάζω τα κείμενά σας, μερικές φορές δεν είμαι σίγουρος εάν αυτός που γράφει έχει παραξηγηθεί ή κάτι τέτοιο τέλος πάντων. Οπότε, άμα ποτέ θιχτεί κανείς, τον παρακαλώ να με πει άμεσα μαλάκα και μάλιστα δημοσίως, και εάν το εξηγήσει με σαφήνεια εγώ θα του ζητήσω συγνώμη! Αυτό κολάει στη Lara, που ελπίζω να μην πήρε στραβά το αστείο με το "εεεεπ...". Ήταν αστείο αθώο, σαν και μένα. (περιστεράκι είμαι ο άτιμος)
    Πάντως το είχα το ψιλοδίκιο μου. "ιέπ! άστο κάτω κείνο, είναι αλλουνού"
    2. Το forum, όχι αυτό το συγκεκριμένο, γενικά σαν ιδέα είναι και γαμώ τις φάσεις τελικά, γιατί λες την εξυπνάδα σου, και αρκετοί άλλοι ( πιθανόν και ετερόκλητοι ) άνθρωποι σου λένε τι νομίζουν και εκείνοι. Ειδικά αυτό το forum, μοιάζει υποσχόμενο γιατί φαίνεται να κρατάει το επίπεδο ψηλά, αρκεί παίδες να μην το πάμε και πολύ ψηλά, γιατί κάνει κρύο εκεί απάνου! Μου αρέσει λοιπόν να διαβάζω αυτά που μου λέτε, μία λέξη από τον καθένα σας, και τσούπ, να μία πρόταση που μπορεί να μου λέει και κάτι!
    ( έχω την εντύπωση ότι θα εξελιχθώ τελικά σε SuperDooperHyper Master εδώ μέσα, σας έχω βάλει όλους να εργάζεστε για μένα, χε χε -> σατανικού styl )
    3. Παραπάνω από ένας, είπαν ότι είμαι λέει απολαυστικός. Έ, για την απόλαυση δεν το παλεύουμε όλοι μας εδώ μέσα; Αρκεί να μη φτάσω στο σημείο να είμαι και γραφικός στο τέλος... αυτό δε θα το ήθελα!

    Αγαπητή little_slut[PieR].
    barkoulis αν πραγματικά θέλεις να βγάλεις άκρη (που είμαι σίγουρη ότι μια χαρά ξέρεις ποιος και τι είσαι) άσε το σεξ απέξω και ψάξε στις υπόλοιπες παραμέτρους της σχέσης. π.χ. ταπείνωση. Την αντέχεις; Ναι, όχι, γιατί; Κι έτσι σιγά σιγά θα φτάσεις στο επιθυμητό αποτέλεσμα. είπες.
    Πρέπει να ομολογήσω ότι δεν αντιλαμβάνομαι. Γενικώς δεν έχω την τάση να κοροϊδεύω ( όχι πες μου, τα διαλυτικά τα είδες; ) τους ανθρώπους. Οπότε γιατί να λέω ότι δεν ξέρω τι είμαι. Αν ήξερα μια χαρά τι είμαι όπως πιστεύεις, θα το είχα γράψει και στην ταυτότητά μου. Ο προβληματισμός μου είναι τελικά ότι, μάλλον μου αρέσει να έχω τον πλήρη έλεγχο στη διαδικασία της απώλειας του ελέγχου. (huh?) Ναι! Αυτό σκέφτηκα και εγώ όταν σκέφτηκα αυτό. ( μα πως τα λέω έτσι )
    HUH???
    Δηλαδή σε ποιο λιβάδι βόσκω εγώ; Δεν είμαι μαζί με τα άλλα γελάδια;
    Μετά αγαπητή μου, μου λες να αφήσω το sex όξο! Μα είναι πράματα αυτά να τα ξεστομίζει έτσι μία κοπέλα της ηλικίας σου. Κοκκίνησα όταν το είδα! Πως να το αφήσω όξο; Αφού το ξέρετε καλά! Οι γυναίκες μιλάνε πολύ επειδή έχουν δύο στόματα, και οι άντρες είναι πολύ έξυπνοι επειδή έχουν δύο κεφάλια! ( ΧΑΛΑΡΩΣΤΕ ΤΑ ΘΗΛΥΚΑ, ΑΣΤΕΙΟ ΕΙΝΑΙ, ΑΝΕΚΔΟΤΟ! ) Το πέος μου γενικά είναι μέλος του σώματός μου, μολαταύτα όμως δεν παύει να έχει ώρες ώρες και άποψη το άτιμο. Και σε πληροφορώ ότι όταν εκφράζει την άποψή του, έχει στο 90% των περιπτώσεων πολύ πειστικά επιχειρήματα! Όταν εμένα η μυτούλα μου έλειωνε κάτω από τα 65 bimb-όκιλα, και νόμιζα ότι νάτηνα, όπου νά' ναι σπάει, και όταν έλεγα στον εαυτό μου ότι "θυμάσαι την τελευταία ανάσα σου; Έ, αυτή ήταν και η τελευταία ανάσα που πήρες σε αυτόν τον κόσμο" και όταν βρισκόμουν και σε άλλες παρόποιες δυσχαιρείς θέσεις, ο μικρός Κύριος εκεί κάτω, ύψωνε το ανάστημά του και ήταν πολύ πειστικός όταν μου έλεγε ότι αν δεν φροντίσω να του βρω άμεσα ένα ζεστό και φιλόξενο περιβάλλον θα μου πονέσει τα αρχιδάκια μου!
    Έ, τί να έκανα τώρα εγώ δηλαδή, να πάω κόντρα στη φύση;
    Ά-πα-πα-πα-πα-πα-πα-πα... Ποτέ. Θα πέσει φωτιά να μας κάψει! ( τη θυμάσαι την αείμνηστη τη Νοταρά; Σόδομα και Γόμορα που έλεγε; )

    Αγαπητή Lara[E-p]
    Το Bdsm είναι απλά μια μεγάλη ομπρέλα, κάτω απ΄την οποία χωράνε όλοι όσοι ασχολούνται με πρακτικές εναλλακτικές των καθιερωμένων και μπορούν να ανήκουν σε πολλές υποκατηγορίες. είπες.
    Να μπω γιατί βρέχει please; Εναλλακτικός είμαι και 'γώ. Μπορεί με έναν δικό μου τρόπο, αλλά δεν είμαι καθιερωμένος. Έ;

    Ένας Κυρίαρχος, μπορεί ακόμη και να Διατάξει τη σκλάβα Του να Τον πονέσει. Δεν Τον κάνει αυτό ούτε υποτακτικό, ούτε σκλάβο. Απλά απολαμβάνει τον πόνο. Αλλά Εκείνος Δίνει τις εντολές, Εκείνος ανά πάσα στιγμή Έχει τον έλεγχο, ακόμη κι αν η διαταγή ήταν να Τον δέσει. είπες.

    Και εγώ τώρα, αυτό το θεωρώ τροφή για το μυαλό μου, και θα πάω για νανάκια με αυτή τη σκέψη...
    Όπως είπε και ο Λούκι Λουκ, η νύχτα είναι ο καλύτερος σύμβουλος...

    καληνύχτα σας!
     
  4. MasterJp

    MasterJp Advisor Staff Member In Loving Memory

    Καλώς ήρθες barkoulis,

    όσον αφορά στην ερώτησή σου, "τι είμαι", η εντύπωση που παίρνω εγώ είναι πως απλά βρίσκεσαι σε περίοδο αναζήτησης (το αναφέρεις και εσύ αλλωστε) και (αυτο)αποδοχής και ως εκ τούτου "παίζεις εκ του ασφαλούς", δηλ χωρίς γνώση απο την συντροφό σου του τι διαδραματίζεται στο μυαλό σου και αντίστοιχα χωρίς συνειδητή συμμετοχή της.

    Εσύ θέτεις τους κανόνες και εσύ τους τηρείς, όπως συμβαίνει πάντα σε μια φαντασίωση, κάτι που βαθμιαία οδηγεί στην αναγνώριση των επιθυμιών σου. Η απόδοχή ή όχι κατά την γνώμη μου θα έρθει όταν δεν θα είσαι εσύ αυτός που έχει τον έλεγχο.
     
  5. barkoulis

    barkoulis Regular Member

    Μου είπε ένα πουλάκι ότι είμαι Αφέντης / Μαζοχιστής.

    Ρώτησα εάν ορίζεται τέτοια έννοια.

    Με διαβεβαίωσε.

    Έχω την εντύπωση ότι είχε δίκιο.

    ...
     
  6. Photographer

    Photographer Regular Member

    Καλως ήρθες αγαπητέ Μπάρκουλη και με την ευκαιρία να πω ότι και εγώ σαν νέος στην κοινότητα όταν συμπλήρωνα τα στοιχεία μου και έπρεπε να αυτοπροσδιοριστώ σοκαρίστικα.
    Τι στο κόρακα είναι "βανίλια" τι είναι "DOM" και κάθε βράδυ πέφτω με τα μούτρα στη μελέτη να μάθω επιτέλους την ορολογία:que:
    Παράκληση λοιπόν να προτιμάμε τους ελληνικούς ορισμούς όσο γίνετε.
    Μου αρέσει επίσης και το χιουμοριστικό ύφος που γράφεις (ή όπως θα λέγανε και στις ελληνικές ταινίες "Ω μα είστε έκτακτος").
     
  7. Phaedra

    Phaedra Regular Member

    Καλως ηρθες και απο εμενα...
    Οσον αφορα το τι εισαι και τι οχι, ο καθενας βρισκει τους ορους του αλλοι βρισκουνε των αλλων και μερικοι αρνουνται να οριστουν. Προς το παρον, απολαυσε την πολλαπλοτητα των πραγματων που σε ερεθιζουν/ενδιαφερουν/διασκεδαζουν.
     
  8. SM_Art_Lady

    SM_Art_Lady Contributor

    RE: RE: Καλημέρα / Καλησπέρα

    Αφού σε καλωσορίσω και εγώ στο forum σου λεω ότι συμφωνώ
    απόλυτα με την Μς Phaedra.

    Διάβασε, η καλύτερα αν σε ενδιαφέρουν τα θέματα μελέτησε και ενημερώσου.

    Ο καθένας μόνος του προσδιορίζει την σεξουαλική του ταυτότητα και επιλέγει ανάλογα με τις τάσεις του το που "ανήκει" ή το που "δεν ανήκει"!

    Διαβάζοντας πάντως τα γραφόμενα σου είδα ένα εξαίρετο kinky η άντε και ολίγο από shwitch τύπο.
    Αν είσαι περισσότερο υποτακτικός η Κυρίαρχος η το αντίστροφο αυτό δεν έχει σημασία.

    Απολάμβανε ότι σου έρχεται και μη προσπαθείς να ενταχθείς κάπου συγκεκριμένα.

    Eνα είναι το σίγουρο ότι αν είσαι έτσι όπως σε κόβω (kinky η άντε και ολίγο από shwitch) και προσπαθήσεις να ταυτιστείς με ένα από τους δυο ρόλους (δηλαδή να γίνεις Dom h sub) με όλη την σημασία των λέξεων και ότι αυτές περιέχουν τότε θα "δούμε" ένα άτομο δυστυχισμένο και στερημένο από την άλλη του πτυχή και κανένας μας εδώ δεν θέλει να "δει" κάτι τέτοιο να συμβαίνει .

    Πολλοί από εμάς ψάχνοντας την ερωτική μας ταυτότητα πριν καταλήξουμε σε ένα "ρόλο", έχουμε περάσει τα στάδια...στο παρελθόν sub/slave και σήμερα Dom/Domme/Master/Mistress η αντίστροφα
    (και μη μου πείτε ότι κάνω λάθος η ότι δεν έχει συμβεί σε πολλούς ).

    Σου ξαναλέγω λοιπόν...απόλαυσε αυτό που είσαι, και ρούφα την κάθε σου στιγμή όπως σου έρχεται και όπως σου βγαίνει αναλόγως και μη προσπαθείς να τυποποιηθείς αν αυτό δεν σου βγει από μόνο του.
     
  9. barkoulis

    barkoulis Regular Member

    Τώρα εγώ θα ήθελα πάρα πολύ να ρωτήσω αν με θυμάστε ( με ε? με αι?, δε φακείς! )

    Αναγκάστηκα να εξαφανιστώ απότομα, λόγω ατυχήματος, αλλά είμαι ολόκληρος ευτυχώς, και σημειωτέον ότι όλα μου τα μέλη μπορούν και κουνάνε, όλα έτσι!!!

    Είχα και κάτι εξελίξεις στη ζωή μου και που να σας τα λέω τώρα...

    Θα σας τα πω δηλαδή κάποια στιγμή αλλά όχι τώρα γιατί έχω αφήσει μήνες πίσω τη δουλειά μου και πνίγομαι.

    c-ya guys και χάρηκα που είστε ακόμα εδώ και που δουλεύει και το pass μου.

    Είστε όλοι καλά ρε?
     
  10. gaby

    gaby Guest

    Περαστικά barkoulis, σιδερένιος  

    ναι εδώ μάλλον καλά Ε/είμαστε σε γενικές γραμμές, εξαρτάται και από το πώς το Β/βλέπει Κ/κανείς.

    Καλώς Μ/μας βρίσκεις πάλι λοιπόν