Απόκρυψη ανακοίνωσης

Καλώς ήρθατε στην Ελληνική BDSM Κοινότητα.
Βλέπετε το site μας σαν επισκέπτης και δεν έχετε πρόσβαση σε όλες τις υπηρεσίες που είναι διαθέσιμες για τα μέλη μας!

Η εγγραφή σας στην Online Κοινότητά μας θα σας επιτρέψει να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα στο forum, να στείλετε προσωπικά μηνύματα σε άλλους χρήστες, να δημιουργήσετε το προσωπικό σας profile και photo albums και πολλά άλλα.

Η εγγραφή σας είναι γρήγορη, εύκολη και δωρεάν.
Γίνετε μέλος στην Online Κοινότητα.


Αν συναντήσετε οποιοδήποτε πρόβλημα κατά την εγγραφή σας, παρακαλώ επικοινωνήστε μαζί μας.

Καταγραφή της Ιστορίας του Lifestyle στην Ελλάδα

Συζήτηση στο φόρουμ 'BDSM Εμπειρίες' που ξεκίνησε από το μέλος ViktorVonDoom, στις 24 Φεβρουαρίου 2019.

  1. MasterJp

    MasterJp Advisor Staff Member In Loving Memory

    Κάποια άτομα, 10 - 30 χρόνια γηραιότερα, στη "Σελήνη" / Θεσ/νικη φθινόπωρο 1979 μετά από αρκετές ώρες εφαρμογής της ρήσης "του οίνου ρέοντος..."
    Διάφοροι στην άλλη όχθη του Ατλαντικού, απ' όσο μου είχε ειπωθεί
    Αυτή των ατόμων που προανέφερα
    Αυτή μέ τα προαναφερθέντα άτομα 2 περίπου μήνες αργότερα
    Ως ανωτέρω
    Τα μεγαλύτερα έχουν ήδη αναφερθεί από άλλους στο παρόν νήμα
    Αρκετούς, πολλοί εξ αυτών όχι πλέον εν ζωή
    στο USENET, όχι, σε διάφορους irc servers (το Mirc είναι client εφαρμογή, όχι irc server ώστε να υποστηρίζει groups) μετά το '90 και δη μετά το '95 ναι, παρ' ότι ο όρος group δεν έχει εφαρμογή στο irc. Υπήρχαν κανάλια (πολλοί ίσως τα γνωρίζουν με τον όρο rooms) και οι επισκέπτες / θαμώνες τους
    όχι
    Κάποια των μετά το 95 γράφει ακόμη εδώ, θυμάται πιστεύω την Κασσάνδρα μεταξύ άλλων.Δεν συγκαταλέγω γνωστή σήμερα proDomme μεταξύ αυτών. Προ του 95 έτυχε να συναντηθώ με αρκετές γνωστές μόνον στο τότε περιβάλλον τους
    Πέραν αυτών, που ανέφερε ο @cadpmpc , θυμάμαι κάποια έντυπα που εμφανιζόταν και εξαφανιζόταν εν μία νυκτί, αν δεν με απατά η μνήμη μου ο ίδιος οίκος μετέφραζε και τα πρώτα βιβλία τσέπης με BDSM ιστορίες, που συνάντησα στην Ελλάδα.
     
  2. ViktorVonDoom

    ViktorVonDoom ࿋ שคlคг ๔๏ђคєгเร ࿋


    Σας ευχαριστώ θερμά για το χρόνο που αφιερώσατε!
     
  3. Arioch

    Arioch Μαϊμουτζαχεντίν Premium Member Contributor

    Το '96 από το #boudoir της HOL, μετά το #BDSM του DALnet (όπου γνώρισα τον κόσμο του BDSM στο παιχνίδι ποιος θα φάει το πιο γρήγορο BAN)

    Κόσμο από την Ελλάδα άρχισα να γνωρίζω το 2001 στο #BDSM_Castle του GRNet (στη rea είν' ωραία κλπ)

    Διατηρώ το ρεκόρ του πιο γρήγορου ban στο 'Castle, νομίζω ότι μου πήρε γύρω στα 35 δευτερόλεπτα.

    Ωραίες εποχές.
     
  4. MasterJp

    MasterJp Advisor Staff Member In Loving Memory

    @Arioch : Ελπίζω να μην ήμουν ο OP που το έδωσε  
     
  5. Arioch

    Arioch Μαϊμουτζαχεντίν Premium Member Contributor

    Όχι, ήταν ο συγχωρεμένος ο Antisocial_vamp
     
  6. MasterJp

    MasterJp Advisor Staff Member In Loving Memory

    @Arioch : καλό παιδί, θλιβερή ιστορία.
     
  7. Arioch

    Arioch Μαϊμουτζαχεντίν Premium Member Contributor

    Δε λες τίποτα... ντουβρουτζάς μου ήρθε όταν το έμαθα.

    Το Σεπτέμβρη του 2001 ήταν στην παρέα που είχανε πάει μαζί διακοπές στο Ξυλόκαστρο, τι γέλια είχαμε ρίξει...

    Επικές στιγμές με βλαχορόκ, καβούρια στην ψησταριά, ποντίκια που έκοβαν βόλτα στην κουζίνα... Τι να πρωτοθυμηθώ.
     
  8. MasterJp

    MasterJp Advisor Staff Member In Loving Memory

    Unix επιρροές   Τα περισσότερα διεθνή κανάλια ήταν στους irc msn severs μέχρι το 99 νομίζω που έκλεισε και δημιουργήθηκε ο bondage.com αυστηρά προσανατολισμένος στο θέμα, τα πιο "αναγνωρισμένα" όμως ήταν στη DALNET.
     
  9. lizard_

    lizard_ his only purpose is A's pleasure

    da faq!!!
     
  10. MasterJp

    MasterJp Advisor Staff Member In Loving Memory

    @Arioch : από τις πλέον δυσάρεστες καταστάσεις όλα αυτά τα χρόνια.
     
  11. Alice in wonderland

    Alice in wonderland sui generis Contributor

    Τούτο θα γίνει το αγαπημένο μου θρεντ  
     
  12. -Volt-

    -Volt- Contributor

    Η πρώτη μου επαφή με το χώρο ήταν σε μια συζήτηση και μια πρόσκληση που ακολούθησε, με έναν άνθρωπο που σύχναζε στη Sail in το 1999. Και παρότι γνωρίστηκα με ανθρώπους στο Βινύλιο και σε μια γκαλερί κοντά στη Δεξαμενή πριν το 2003, η πρώτη απόδειξη πως υπάρχει χώρος προέκυψε ύστερα από μια πρόσκληση μετά την εγγραφή μου το 2005 στο eftaxias. Κι ένα πάρτυ κοντά στο Κόκκινο Λιμανάκι που ήταν μια πολύ περίεργη εμπειρία και με μπέρδεψε. Και μετά ήταν το Ψιχιατρείο κοντά στο Ταζ Μαχάλ και ο Αλιγάτορας κάποιες Πέμπτες. Κι η πιο δήθεν γνωριμία έγινε στο Underground κι είναι ο λόγος που απεχθάνομαι τους φετιχιστές, ή μεγάλη μερίδα εκ των οποίων κάποιοι έχουν το χάρισμα να χειρίζονται με μεγάλη άνεση και μπορούν να βαφτίσουν καταστάσεις προκειμένου να πάρουν αυτό που θέλουν.
     
    Last edited: 24 Φεβρουαρίου 2019