Απόκρυψη ανακοίνωσης

Καλώς ήρθατε στην Ελληνική BDSM Κοινότητα.
Βλέπετε το site μας σαν επισκέπτης και δεν έχετε πρόσβαση σε όλες τις υπηρεσίες που είναι διαθέσιμες για τα μέλη μας!

Η εγγραφή σας στην Online Κοινότητά μας θα σας επιτρέψει να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα στο forum, να στείλετε προσωπικά μηνύματα σε άλλους χρήστες, να δημιουργήσετε το προσωπικό σας profile και photo albums και πολλά άλλα.

Η εγγραφή σας είναι γρήγορη, εύκολη και δωρεάν.
Γίνετε μέλος στην Online Κοινότητα.


Αν συναντήσετε οποιοδήποτε πρόβλημα κατά την εγγραφή σας, παρακαλώ επικοινωνήστε μαζί μας.

Κοβει το ματι σας;

Συζήτηση στο φόρουμ 'Σεξ και Σχέσεις' που ξεκίνησε από το μέλος Kaveiros, στις 9 Ιουνίου 2008.

  1. Αυτό ακριβώς!
     
  2. Mirage2009

    Mirage2009 Non Serviam

    Το να "κόβει το μάτι μου " ειναι η δουλειά μου, οπότε ακολουθώ την ίδια στρατηγική και στις διαπροσωπικές σχέσεις. Διαβάζω τα πρότυπα συμπεριφοράς που ο απέναντι έχει (ή νομίζει ότι έχει) υιοθετήσει και προβάλει, μετά κοιτάζω τη κάθε περίπτωση ξεχωριστά. Προσέχω διακριτικά τι κάνει αλλά κυρίως τι δεν κάνει. Τα λόγια δεν έχουν ιδιαίτερη σημασία μέχρι να στηριχτούν με πράξεις ή/και αποδείξεις.
     
    Last edited: 7 Απριλίου 2019
  3. Ken Jackson

    Ken Jackson Imperious, choleric, irascible

    Ωραία ερώτηση ! Όλοι οι άνθρωποι έχουνε να σου πούνε μια ιστορία, με κάποιους θα τα πας πολύ καλά με κάποιους άλλους όχι, και τι έγινε ;

    Προσωπικά δεν με νοιάζει και πολύ, δεν μπορώ να προβληματίζομαι ή να αγχώνομαι για λάθος επιλογές ή για πράματα που θα μπορούσαν να συμβούν. Δεν στήνω κανέναν στην γωνία, μου φαίνεται κουραστικό.

    Σίγουρα έχω απογοητευτεί από ανθρώπους, αλλά και έχω περάσει πολύ ωραία με ανθρώπους που δεν το περίμενα πότε. Σίγουρα έχω κάνει λάθη, αλλά ούτε αυτό με νοιάζει και πολύ.

    Το μάτι μου δεν ξέρω, άμα, κόβει, αλλά μου αρέσει να παρατηρώ τους ανθρώπους, άντρες και γυναίκες.
     
  4. p0ltergeist

    p0ltergeist Regular Member

    Τι να πω... Όσες φορές έχω προσπαθήσει να κόψω κάτι με το μάτι δεν έγινε τίποτα... Αν δεν μπει το χέρι, δουλειά δε γίνεται
     
  5. Stilvi

    Stilvi Nobody expects the Spanish inquisition! Contributor

    Αχαχαχα !!! Καλό!
     
  6. p0ltergeist

    p0ltergeist Regular Member

    Μου ξεφεύγει και κανένα καλό που και που  
     
  7. Stilvi

    Stilvi Nobody expects the Spanish inquisition! Contributor

     
     
  8. Emily adams

    Emily adams New Member

    Σωστό!
     
  9. sweety

    sweety Regular Member

    Το μάτι κόβει....αλλά δεν συνεργάζεται ούτε με το μυαλό...ουτε με την καρδιά..
     
  10. Nickname

    Nickname Όμορφος, έξυπνος και μετριόφρων Contributor

    Μια χαρά μαθαίναμε για τους ινδιάνους μέχρι που το ξεθάψατε και αρχίσατε να απαντάτε στο αρχικό ερώτημα. Λίγη τσίπα!

    Ακόμα δεν έχω γνωρίσει άνθρωπο που να παραδεχτεί ευθαρσώς ότι δεν κόβει το μάτι του.
    Παρόλα αυτά, λίγοι είναι οι άνθρωποι που πραγματικά το 'χουν.
     
    Last edited: 6 Σεπτεμβρίου 2020
  11. iolanda

    iolanda Contributor

    Πιστεύω πως όλοι το έχουμε.
    Άλλοι το λένε "κόβει το μάτι μου", άλλοι "κριτική σκέψη", άλλοι "καμπανάκι", άλλοι "διαίσθηση".
    Αρκεί να κάνουμε λίγο ησυχία να ακούσουμε το μέσα μας.
     
  12. darkmoon_o

    darkmoon_o Στα πόδια Του

    Αν κόβει;; Ξύρισμα κόντρα.