Απόκρυψη ανακοίνωσης

Καλώς ήρθατε στην Ελληνική BDSM Κοινότητα.
Βλέπετε το site μας σαν επισκέπτης και δεν έχετε πρόσβαση σε όλες τις υπηρεσίες που είναι διαθέσιμες για τα μέλη μας!

Η εγγραφή σας στην Online Κοινότητά μας θα σας επιτρέψει να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα στο forum, να στείλετε προσωπικά μηνύματα σε άλλους χρήστες, να δημιουργήσετε το προσωπικό σας profile και photo albums και πολλά άλλα.

Η εγγραφή σας είναι γρήγορη, εύκολη και δωρεάν.
Γίνετε μέλος στην Online Κοινότητα.


Αν συναντήσετε οποιοδήποτε πρόβλημα κατά την εγγραφή σας, παρακαλώ επικοινωνήστε μαζί μας.

Κοβει το ματι σας;

Συζήτηση στο φόρουμ 'Σεξ και Σχέσεις' που ξεκίνησε από το μέλος Kaveiros, στις 9 Ιουνίου 2008.

  1. θα γραψω αργοτερα θελει πολύ αναλυση και θέλω να πάω για βουτιά στη θάλασσα.
    θελει μεγαλο κειμενο.
     
  2. περιπτωση 1
    -------------------
    στο γυμνάσιο και λυκειο ήμουν στην ίδια τάξη με τον αδελφο γνωστού πολιτικού ονομα φυσικα μην περιμεντε να πω.
    το παιδί αυτό καλό παιδι.
    ειχε ομως ενα θέμα στην ομιλία που του δημιουργούσε γκριμάτσες στο προσωπο καi εξαιτίας αυτού εφαγε 6 χρόνια ανελέητο builing, τοτε δεν υπήρχε αυτός ο ορος.
    ξυλο δεν εφαγε εκτος απο καρπαζιες ,αλλα τον κοροιδευαν συνεχεια εκτος από 3 ατομα στην ταξη.
    εμενα τον κολητό μου και μια κοπέλα.
    αυτη η κοπέλα μου αρεσε πάρα πολύ . ηταν ομορφούλα ευγενική δεν τον κοροιδευε ποτέ τον φωναζε πάντα με το ονομα του χωρις ηλιθια υποκοριστικά, οπως κι εμεις οι 2.
    στον κολητο μου ελεγα οτι μου αρεσει γιατι ειναι καλόψυχη και ομορφη.
    δυστηχως εκείνη δεν με ηθελε (ευτυχως γιατι με περιμενε κατι ΠΟΛΥ καλυτερο ) και προτιμούσε τους "μαγκες" που είχε η τάξη 3 ατομα που είχαν χασει ήδη 3 χρονιές και στα κοριτσια τότε φάνταζαν θεοι.
    δεν εγινε τιποτα μεταξυ μας ημουν και πολυ ντροπαλος.
    το σχολείο τελείωσε πήρε ο καθένας τον δρόμο του. με την κοπέλα φυσικά χαθηκαμε με τον κολητό μου μιλαμε συνέχεια αν και απο απόσταση.
    το ίδιο και με το παιδι που κοροιδευαν.
    οταν μετά από πάρα πολλα χρόνια τον συναντησα στα βαφτίσια των μωρων του κολητού μου, με αγκάλιασε τόσο σφιχτα που δακρυσα. ηξερα ακριβως το γιατι.
    πέρασαν παρα πολλά χρόνια κάποια στιγμη δικτυωθηκα γύρω στο 2008 κάποια στιγμη ηρθε το φβ και αρχισα να ψαχνω τους παλιούς μου συμμαθητες.
    βρηκα και εκείνη την κοπελα.
    Εχει παντρευτει εχει παιδάκια εργαζεται στο εξωτερικό ως δασκάλα παιδιών με ιδιαιτερότητες , και συμμετεχει σε πολλές δρασεις εθελοντισμου με αυτο το αντικειμενο.
    οταν το ανακαλυψα πήρα τηλεφωνο τον κολητο μου (που αυτη η κοπέλα ποτέ δεν του αρεσε ) και του είπα
    "ειδες που στα λεγα τοτε οτι ειναι καλοψυχη. πετυχα διάνα"
    περιπτωση 2
    ------------------
    κάπου αρχές των 90ς επεσε στα χερια μου ενα περιοδικό με προγραμματα τηλεορασης.
    στα οπισθοφυλα τοτε υπήρχαν αγγελίες αλληλογραφίας δεν υπηρχε το tinder .
    εγραψα σε μία κοπέλα από θεσσαλονίκη που μου μπήκε έτσι απλα.
    αυτη πήρε δεκάδες γράμματα η ΑΔΕΛΦΗ της ομως διαλεξε το δικό μου και αρχίσαμε αλληλογραφία (τα γραμματα υπάρχουν ακόμα)
    μου αρεσε πολύ ο τροπος που εγραφε τα όσα ελεγε να μην μακρυγορω.
    Στην αρχη το πράγμα πήγαινε φιλικα.
    οταν μου εστειλε φωτο ήταν τα πιό ωραία μάτια που είχα δει στην ζωή μου ( και ακόμα δεν εχω δεί πιο ωραία)
    για μένα αυτό ήταν την αγαπησα χωρις να ξέρω πολλά χωρις να ξέρω την ιστορία της και οτααν μιλήσαμε στο τηλέφώνο΄ημουν ακόμα πιό σιγουρος για την επιλογη μου.
    η σχεση οπως έχω΄ξαναπει αποριπτεα απο ολους εκτος από τον κολητό μου.
    τα γράμματα κάποια στιγμή σταμάτησαν αρχισαν τα ανέβα κατεβα θεσσαλονίκη .
    σιγα σιγα μάθαινα την ιστορία της που εδειχνε μόνο μεγαλείο ψυχής και επεσα πραγματικά διάνα μέσα.
    ζησαμε συνολικά 30 χρόνια μαζι χωρίς καμία δεσμευση ( μη προνομιούχοι ) ωσπου τελικά την πήρε ο κορονοιος.
     
  3. margarita_nikolayevna

    margarita_nikolayevna owned Contributor

    Μόλις διατυπωθεί το πρώτο χιούμορ, ξέρεις  
     
  4. gaby_m

    gaby_m open for S/m discussion Premium Member Contributor

    @feet-lover σπουδαία ιστορία! Τα πιο ειλικρινή μου συλλυπητήρια

    ______

    Τα τρία πρώτα πράγματα που βλέπω σε ένα πρόσωπο με το οποίο αργότερα προκύπτει ότι έχουμε "κάτι" μεταξύ μας βγαίνουν αληθινά. Δεν είναι αυτά που αναζητώ, δεν είναι απαντήσεις, είναι αυτά που είδα,απλά. Δεν ξέρω αν αυτό σημαίνει ότι κόβει το μάτι μου.
     
    Last edited: 14 Ιουνίου 2023
  5. Kaveiros

    Kaveiros Regular Member

    Καμιά φορά ο μόνος λόγος ύπαρξής ενός νήματος είναι το σοκ που βιώνεις,αναλογιζόμενος εκείνο τον άνθρωπο του 08, πολλές οι αναδύσεις μέχρι τον αποψινό, σε ένα δευτερόλεπτο.
     
  6. Yiyi

    Yiyi .

    Εξαρτάται το άτομο, αν και οι περισσότεροι δεν κάνουν τον κόπο να κρυφτούνε, οπότε σχετικά φαίνονται τα πράγματα (αν θέλεις να τα δεις, και συνεπώς μπορείς) απ τις πρώτες φορές που θα επικοινωνήσεις και βρεθείς με τον άλλον.
    Το θέμα όμως δεν είναι μόνο αν ο άλλος είναι αρκετά μουλωχτός ή ξεκάθαρος, είναι το πως θα διαχειριστεί ο δέκτης τα ερεθίσματα, αν θα έχει καθαρό πεδίο, ώστε να τα λάβει υπ όψιν, ή αν θα δώσει προτεραιότητα πχ στις ανάγκες του για ξεπέτα ή στην ανάγκη του για παρεούλα κλπ, ώστε να παρεβλέψει red flags περισσότερες κι από παρέλαση στην Κίνα.
    Το θέμα όμως είναι για ποιο λόγο κάποιος να νιώθει τέτοια πρεμούρα να γνωρίσει τον άλλον τόσο γρήγορα, λες και σκανάρει barcode σε σουπερ μάρκετ. Η όλη μαγεία έρχεται όσο γνωρίζεις τον άλλον σταδιακά, κι όποιος βιάζεται συνήθως σκοντάφτει. Βέβαια, μπορεί να έχει τραυματικό από μουλωχτό που του έφαγε τα χρόνια και στο τέλος έδειξε "έναν άλλον εαυτό" που λένε και στα ριάλιτυ, μπορεί να θέλει να κάνει οικογένεια και τα χρόνια περνούν (λολ) ή απλώς να βαριέται τα μπλα μπλα και να προτιμά να καλύπτει τις ανάγκες του πιο άμεσα.
    Αυτό το τελευταίο θυμίζει ένα σουβλατζίδικο στη γειτονιά που επειδή έχει ακόμη το πιτόγυρο 2,90, κάθε που περνώ, παρατηρώ ουρές στο πεζοδρόμιο λες και είναι ΑΤΜ σε τράπεζα και δίνουν κάποιο δώρο. Και μου το θυμίζει όσες φορές πεινάω και αναρωτιέμαι πως είναι δυνατό να κάθονται και να περιμένουν τόση ώρα, όρθιοι για μερικές μπουκίτσες.
     
  7. Γερακι

    Γερακι Regular Member

    Αυτο το, κοβει το ματι σου, εγω το λεω ενστικτο.
    Ειναι το ασυνειδητο που "πιανει" πραγματα που το συνειδητο δεν μπορει.
    Μια ματια πλαγια που σε σκαναρει, μια κουβεντα που ξεφευγει, η γλωσσα του σωματος, η μυρωδια οταν ερθεις καποια στιγμη κοντα, το χιουμορ, αυτα με λιγα λογια που σε τραβανε στον αλλο, αλλα δεν ξερεις το γιατι.
    Συνηθως ειναι η πρωτη πρωτη εντυπωση, μολις αντιλαμβανομαι εστω και αχνα τη παρουσια της γυναικας που μ ενδιαφερει κι ας μη το ξερω ακομη.
    Για μενα ειναι η ιστορια της ζωης μου.
    Οσες σχεσεις εκανα, καπως ετσι ξεκινησαν. Με αυτο το αδιορατο κλικ.
    Πιστευω πως ειναι η φυση που κανει τη δουλεια της, να φερνει κοντα συμβατους ανθρωπους, για το δικο της συμφερον φυσικα. Τη διαιωνιση του ειδους.
    Και οσες λιγες φορες δεν υπηρξε αυτο το κλικ, η σχεση πηγε απατη, δεν εφτασε καν να γινει σχεση.

    Υγ. Δεν διαβασα ολο το νημα, ελπιζω να μην επαναλαμβανω κατι που εγραψε καποιος αλλος, αν και δε θα μου εκανε εντυπωση, το θεωρω πολυ φυσικο.
     
  8. elfcat

    elfcat . Contributor

    Νομίζω ότι στις πρώτες επαφές (και όχι όλες) αν καταλάβω κάτι είναι μάλλον ότι δεν μπορώ να επικοινωνήσω. Το αν μπορώ ουσιαστικά να επικοινωνήσω χρειάζομαι χρόνο. Αρκετό. Δεν κόβει το μάτι μου. Γι αυτό χρειάζομαι χρόνο. Αλλά έτσι μειώνω κάπως την πιθανότητα εσφαλμένης κρίσης.
     
  9. KYRIOS-OLA

    KYRIOS-OLA μεταποιητης

    με αναγωγή είστε στο 50%  
     
  10. η τριτη μου φορά ηταν ναι, με πολυ γνωστη ηθοποιο καταγωγης από την νότιο αφρικη .
    δεν έκανα σχεση, αλλα οταν είδα την πρώτη της ταινία χωρις να ξερω τίποτα (εντελως αγνωριστη για τις ανάγκες του ρολου ) καταλαβα οτι έχει περάσει πάρα πολλά.
    το πάθος που εβαλε σε αυτην ταινία δεν ήταν μόνο υποκριτική ικανοτητα. είχε κάτι απο δυσάρεστες εμπειρίες ζωης.
    ο πατερας της κακοποιητικός και μεθυσος συχνά χτυπούσε και την ίδια και την μανα.
    ολα ομως εχουν ενα οριο
    Στις 21 Ιουνίου 1991, η μητέρα της σκότωσε τον πατέρα της, ο οποίος ήταν μέθυσος και βίαιος απέναντι τους, πυροβολώντας τον μπροστά σε εκείνη. Η θάνατος του αποδόθηκε νομικά σε αυτοάμυνα και η μητέρα της δεν καταδικάστηκε.
    ηθελε να γινει χορευτρια αλλά ενα ατυχημα στο πόδι της το στερησε.
    αλλα δεν σταμάτησε .
    λογω εξαιρετικής ομορφιάς εγινε πασίγνωστο μοντελο και ηθοποιος.
    ειναι από τις ελάχιστες ηθοποιους που κρατησαν το αυθεντικό τους ονομα χωρις καλλιτεχνικό ψευδωνυμο.
    ειναι η πρώτη γυναίκα ηθοποιος που πήρε οσκαρ
    τα μάτια της βασικά είναι τα δευτερα πιο ομορφα και εκφραστικά που εχω δει.
    η φωνή της οι κινήσεις η γλώσσα του σωματος οι γκριμάτες ολα σε εμενα παραπεμπουν στην καλή μου.
    εχω παρακολουθήσει εκτος από ταινίες και συνεντευξεις και στο "φυσικο' της ειναι έτσι ακριβώς οπως στις δυσκολες ταινίες της που επαιξε συνήθως ρολους αδικημένων ανθρωπων.
    Σε μιά της ταινία που την βιάζουν η σκηνη δεν αντέχεται δεν βλέπεται πραγματικα.
    ενω ειχε σχεσεις δεν παντευτηκε ποτε και υοθετησε 2 κοριτσια το ενα τρανς.
    Ενω εγινε πετυχημενη ηθοποιος μοντελο πλούσια δεν ξεχασε της ριζες της και είναι επικεφαλής προγράμματος που καταπολεμά το AIDS στη Αφρική....
    Δεν μπορω να εξηγησω πως αυτό εγινε βλέποντας μια κινηματογραφική ταινία.
    πως ερχεται εγκεφαλικά αυτό το κλικ. τι εντολή παιρνει ο εγκεφαλος.
     
  11. Arioch

    Arioch Μαϊμουτζαχεντίν Premium Member Contributor

    H Janet Gaynor δεν έχει καταγωγή από τη Νότια Αφρική.
     
  12. επρεπε να γράψω η πρώτη μη αμερικανίδα. παραλειψη μου.