Απόκρυψη ανακοίνωσης

Καλώς ήρθατε στην Ελληνική BDSM Κοινότητα.
Βλέπετε το site μας σαν επισκέπτης και δεν έχετε πρόσβαση σε όλες τις υπηρεσίες που είναι διαθέσιμες για τα μέλη μας!

Η εγγραφή σας στην Online Κοινότητά μας θα σας επιτρέψει να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα στο forum, να στείλετε προσωπικά μηνύματα σε άλλους χρήστες, να δημιουργήσετε το προσωπικό σας profile και photo albums και πολλά άλλα.

Η εγγραφή σας είναι γρήγορη, εύκολη και δωρεάν.
Γίνετε μέλος στην Online Κοινότητα.


Αν συναντήσετε οποιοδήποτε πρόβλημα κατά την εγγραφή σας, παρακαλώ επικοινωνήστε μαζί μας.

Κοβει το ματι σας;

Συζήτηση στο φόρουμ 'Σεξ και Σχέσεις' που ξεκίνησε από το μέλος Kaveiros, στις 9 Ιουνίου 2008.

  1. Arioch

    Arioch Μαϊμουτζαχεντίν Premium Member Contributor

    Ούτε η Claudette Colbert είχε καταγωγή από τη Νότιο Αφρική
     
  2. είναι η πρώτη Νοτιοαφρικανή που πηρε .

    σας καλυπτει;
     
  3. Dark_Explorer

    Dark_Explorer Κλωθώ: ἄτρακτον στρέφειν Contributor

    Σαν άτομο, έχω ορισμένες κόκκινες γραμμές που λειτουργούν σαν μπούσουλας για να κόψω επαφές.
    Κατά τ'άλλα, θα έλεγα ότι προσπαθώ να μην βγάζω επιπόλαια συμπεράσματα για άτομα, από φαινομενικά ασύμβατα προς εμένα γνωρίσματα.
    Κατά κανόνα, με τραβάνε άτομα που κρύβουν ψυχικό πόνο μέσα τους και προσπαθούν να τον καμουφλάρουν με ανάλαφρο στυλάκι. Με γοητεύει το σκοτάδι. Πάντοτε με γοήτευε. Σε φιλίες, σε ερωτική αλληλεπίδραση, σε συγγραφείς, σε διάδραση με άγνωστα πρόσωπα. Ιδιαίτερα όταν το σκοτάδι προσπαθεί εντέχνως ή άτσαλα να κρυφτεί, μου δίνει μεγαλύτερο κίνητρο διερεύνησης. Η αλήθεια είναι ότι έχω γνωρίσει άτομα που στα μάτια τους έχω αναγνωρίσει αρκετό συναισθηματικό/ψυχικό πόνο. Είναι σαν να σου ουρλιάζουν εκείνη την ώρα με το πλατύ τους χαμόγελο.
    Νομίζω με πιάνει ένα σύνδρομο προστάτιδος όπου επιθυμώ να βρίσκομαι κοντά σε αυτά τα άτομα που ενδεχομένως να μην έχω πολλά κοινά αλλά με ελκύει να με τοποθετούν εντός του κόσμου τους. Με τα χρόνια, αντιλαμβάνομαι ότι το επίπεδο ενσυναίσθησής μου μεγαλώνει χωρίς ιδιαίτερη προσπάθεια καλλιέργειας.
     
  4. Dark_Explorer

    Dark_Explorer Κλωθώ: ἄτρακτον στρέφειν Contributor

    Να συμπληρώσω το εξής...
    Πριν μερικά χρόνια, είχα τρακαριστεί με ένα αξιολάτρευτο πλάσμα. Η προσέγγισή μου ήταν "Άσε με να μπω μέσα σου. Τα σκοτάδια σου είναι τόσο θελκτικά. Επιθυμώ να γλείψω τις πληγές σου." Κι έπειτα, ζήσαμε αρκετές όμορφες στιγμές.