Απόκρυψη ανακοίνωσης

Καλώς ήρθατε στην Ελληνική BDSM Κοινότητα.
Βλέπετε το site μας σαν επισκέπτης και δεν έχετε πρόσβαση σε όλες τις υπηρεσίες που είναι διαθέσιμες για τα μέλη μας!

Η εγγραφή σας στην Online Κοινότητά μας θα σας επιτρέψει να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα στο forum, να στείλετε προσωπικά μηνύματα σε άλλους χρήστες, να δημιουργήσετε το προσωπικό σας profile και photo albums και πολλά άλλα.

Η εγγραφή σας είναι γρήγορη, εύκολη και δωρεάν.
Γίνετε μέλος στην Online Κοινότητα.


Αν συναντήσετε οποιοδήποτε πρόβλημα κατά την εγγραφή σας, παρακαλώ επικοινωνήστε μαζί μας.

Κολάρα ιδιοκτησίας.

Συζήτηση στο φόρουμ 'Master / slave' που ξεκίνησε από το μέλος sklavina, στις 2 Δεκεμβρίου 2013.

  1. Αγαπητοί συμφορουμίτες,

    Μ'ενδιαφέρει να ενημερωθώ σχετικά με τα κολάρα ιδιοκτησίας.
    Πως φοριούνται, είναι στενά, είναι βαριά; Αφήνουν σημάδια στον λαιμό;
    Τι σημαίνει όταν το κολάρο φορεθεί στη σκλάβα από τον Αφέντη;
    Πότε βγαίνει -αν βγαίνει-;
    Πως καταλαβαίνουμε το κατάλληλο μέγεθος;

    Αξιόλογα link με κολάρα ιδιοκτησίας είναι ευπρόσδεκτα.

    Κατόπιν αδείας Του Κυρίου μου.
     
  2. monrelhs

    monrelhs New Member

    Απάντηση: Κολάρα ιδιοκτησίας.

    το δικο μου ειναι σιδερενιο και κλειδονει με λουκετο το κλειδι το κραταει παντα η Θεα μου σε αλυσιδα στο λαιμο Της. ειναι βαρη και μπορω να το βγαλω μονο οταν η Αφεντρα μου το επιθιμει και μου επητρεπει να μην το φοραω στη δουλεια. εφτυχως ολες τις αλλες ωρες Θελει να με βλεπει με αφτο γιατι δεν με αρεσει να μην το φοραω    
     
  3. DutchessV

    DutchessV Regular Member

    Απάντηση: Κολάρα ιδιοκτησίας.

    Αυτα αγαπητη ειναι προσωπικα γουστα , πως θα ειναι ποσο μεγαλο απο τι υλικο τι χρωμα και ουτω καθεξης... Επισης και το τι σημαινει ειναι ξεχωριστο για καθε ζευγάρι αλλα σαν βασικη εννοια σε ολους υπαρχει η ιδιοκτησια, το κολαρο σου ειναι το σημα κατατεθεν οτι ανηκεις σε καποιον, σ' Εκεινον. Αντιστοιχα ακι το αν θα βγαινει η οχι ειναι κατι απου αποφασιζεται απο κοινου απο τους αμεσα ενδιαφερομενους, μπορει καλλιστα να σε αφηνει πχ να το βγαζεις στη δουλεια σου και να το φορας ολες τις υπολοιπες ωρες, οχι ειναι και πολυ ευκολο να κυκλοφορησεις με ενα κολαρο στο λαιμο και να κοινωνικοποιηθεις χωρις να τραβηξει βλεματα και ισως οχι και τοσο καλοπροαιρετη προσοχη, μπορει η/ο καθε σκλαβος να το φοραει μονο σε προσωπικες στιγμες και να λειτουργησει και ως βοηθημα ισορροπιας σε d/s σχεση οπου θα ειναι ενας ευκολος και παιχνιδιαρικος τροπος να ξεκινησει το ερωτικο παιχνιδι αν π.χ. ο/η σκλαβα παει με το κολαρο φορεμενο στον Κ της η στα χερια και του ζητησει να της το φορεσει εκεινος, οπως αντιστοιχα μπορει ο Κ να ζητησει απο την σκλαβα του να παει να το φερει για να της το φορεσει και να λειτουργει σαν ξεκαθαρο μηνυμα διαθεσιμκοτητας και απο τις δυο πλευρες. Οστωσο ειναι πολυ πιθανον οπως κι εγω θεωρω οταν αποφασισει καποος να υποταχθει να θελει να το δειχνε ασταματητα η ο Κ να ο παιτει συνεχομενα φορεμενο για τους δικους του λογους αλλα να υπαρχουν δυσκολιες λογω εργασιακου συγγενικου η ακομα και φιλικου περιβαλλοντος που δεν μπορουν να κατανοησουν αυτα τα γουστα και αυτο τον τροπο ζωης, εκει να ξερεις το κολαρο λειτουργει και λιγο μεταφορικα. Δεν ειναι αναγκη να ειναι οντως κολαρο δηλαδη αυτο που θα δειχνει την ιδιοκτησια την αφοσιωση την αγαπη και οτι δειχνει τελος παντων για τον καθενα, μπορει καλλιστα να ειναι ενα μενταγιον ενα δαχτυλιδι, καποιο αλλο κοσμημα γενικοτερα η ακομα και ενα tattoo η piercing που το ζευγαρι εχει ορισει οτι σηματοδοτει αυτο που επιθυμειτε να προβαλλεται.
     
  4. male1

    male1 Regular Member

    Απάντηση: Κολάρα ιδιοκτησίας.

    Super, μεταλικο λεπτο με κλειδωμα και μονογραμα της αφεντρας...
     
  5. Brand

    Brand The Most Successful Delete

    Προσωπικά δεν μπορώ να αρκεστώ μόνο σε ένα, οπότε φροντίζω να υπάρχουν επιλογές για τη sub. Κάθε ένα συμβολίζει και κάτι, ως σύστημα leveling τρόπον τινά. Gamer γαρ.
     
  6. Inexperienced

    Inexperienced Regular Member

    Απάντηση: Κολάρα ιδιοκτησίας.

    Ο Αφέντης μου βρήκε το παρακάτω λίνκ, είναι για σκύλους βέβαια αλλά δεν είναι πολύ περιποιημένα για να είναι μόνο για σκύλους; νομίζω ότι θα μπορούσαν να χρησιμοποιηθούν και για σκλάβες/ους μετά από παραγγελία ίσως για να υπάρχουν οι κατάλληλες διαστάσεις!

    https://www.facebook.com/Hlioupolh
     
  7. domino_hell

    domino_hell Regular Member

    Απάντηση: Κολάρα ιδιοκτησίας.

    την αναβαθμιζεις κιολας...   
    οκ πλακιτσα ηταν αυτο..αλλα ναι το κολαρο οπως και το μαρκαρισμα
    ειναι κατι που το καθε ζευγαρι το επιλεγη μονο του..εγω προσωπικα προτιμο το μαρκαρισμα με πυρωμενο μεταλο..(σφραγιδα)
    αλλα και τα κολαρα δεν με χαλανε..
     
  8. Brand

    Brand The Most Successful Delete

    Δεν είμαι κατά του μαρκαρίσματος. Απλά όντας παθολογικά τελειομανής, ξέρω ότι θα μου πάρει χρόνια να καταλήξω σε σύμβολο/σχέδιο.
     
  9. domino_hell

    domino_hell Regular Member

  10. Brand

    Brand The Most Successful Delete

    Approved.   Ενδέχεται να είναι και αρκετά καλό το δέρμα.
     
  11. domino_hell

    domino_hell Regular Member

    Απάντηση: Κολάρα ιδιοκτησίας.

    φυσικα και ειναι..ειναι απλα τελειο..τα σπαει..
     
  12. maria1984sub

    maria1984sub Regular Member

    Απάντηση: Κολάρα ιδιοκτησίας.

    Πραγματικά πολύ όμορφα.


     


    .........................................................