Απόκρυψη ανακοίνωσης

Καλώς ήρθατε στην Ελληνική BDSM Κοινότητα.
Βλέπετε το site μας σαν επισκέπτης και δεν έχετε πρόσβαση σε όλες τις υπηρεσίες που είναι διαθέσιμες για τα μέλη μας!

Η εγγραφή σας στην Online Κοινότητά μας θα σας επιτρέψει να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα στο forum, να στείλετε προσωπικά μηνύματα σε άλλους χρήστες, να δημιουργήσετε το προσωπικό σας profile και photo albums και πολλά άλλα.

Η εγγραφή σας είναι γρήγορη, εύκολη και δωρεάν.
Γίνετε μέλος στην Online Κοινότητα.


Αν συναντήσετε οποιοδήποτε πρόβλημα κατά την εγγραφή σας, παρακαλώ επικοινωνήστε μαζί μας.

Κολάρα ιδιοκτησίας.

Συζήτηση στο φόρουμ 'Master / slave' που ξεκίνησε από το μέλος sklavina, στις 2 Δεκεμβρίου 2013.

  1. Mpakis

    Mpakis κι όμως ναι είμαι ..I am a dark spirit

    αυτό είναι το ζητούμενο τα level με καθε τροπο
     
  2. Melek

    Melek New Member

    Η αλήθεια είναι πως το κολάρο είναι κάπως ιδιαίτερη περίπτωση. Στα δικά μου μάτια όταν ξεκίνησα στο χώρο ήταν κάτι σαν "γάμος" ή τουλάχιστον έτσι πίστευα. Μικρή και χαζή θα μου πεις τότε.

    Περνώντας τα χρόνια βέβαια κατάλαβα πως για κάθε D/s σχέση και συγκεκριμένα για κάθε Κύριο/α αλλάζει η μορφή και το νόημα. Οπότε δεν υπάρχει σωστή απάντηση στην ερώτηση "πότε πρέπει να μπει κολάρο, πως κτλ)

    Έτσι κατέληξα πια αντί για κολάρο να έχω ένα τατού στο χέρι μου με έναν αριθμό, αντίστοιχο με ένα που έχει ο Κύριος μου (Φιλιοι αριθμοί του Πυθαγόρα, αν ενδιαφέρει κάποιον η σημασιολογία)

    Έτσι το κολάρο που μέχρι πρότινος έμπαινε και έβγαινε τώρα έγινε μόνιμο απλώς σε άλλη μορφή.
     
  3. Scorpio

    Scorpio Το κοριτσάκι του MasterAndreas

    Το δικό μου είναι δερμάτινο, δένει με αγκράφα και έχει κρίκους για αλυσιδες. Τις περισσότερες φορες δεν αφήνει σημάδια, εξαρτάται βέβαια από την περίσταση. Αυτό το φοράω όταν είναι παρόν ο Κύριος μου. Μόνο Εκείνος το βάζει και μόνο Εκείνος μπορεί να το βγάλει. Δεν το φοράω ποτέ μόνη μου. Έχω ένα ακομα, πιο λιτό σαν κόσμημα που το φοράω όλη την υπόλοιπη μέρα. Δεν θυμίζει σε καμία περίπτωση κολάρο αλλά είναι εξίσου σημαντικό. Εκείνο το βγάζω μόνο όταν είμαι με τον Κύριο μου.
     
  4. Nikos_34_Thess

    Nikos_34_Thess Regular Member

    Όνειρο μου ειναι να φοράω κολάρο ιδιοκτησίας δημόσια .