Απόκρυψη ανακοίνωσης

Καλώς ήρθατε στην Ελληνική BDSM Κοινότητα.
Βλέπετε το site μας σαν επισκέπτης και δεν έχετε πρόσβαση σε όλες τις υπηρεσίες που είναι διαθέσιμες για τα μέλη μας!

Η εγγραφή σας στην Online Κοινότητά μας θα σας επιτρέψει να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα στο forum, να στείλετε προσωπικά μηνύματα σε άλλους χρήστες, να δημιουργήσετε το προσωπικό σας profile και photo albums και πολλά άλλα.

Η εγγραφή σας είναι γρήγορη, εύκολη και δωρεάν.
Γίνετε μέλος στην Online Κοινότητα.


Αν συναντήσετε οποιοδήποτε πρόβλημα κατά την εγγραφή σας, παρακαλώ επικοινωνήστε μαζί μας.

Κολάρο - Αναγκαίο ή γραφικό?

Συζήτηση στο φόρουμ 'Κυριαρχία - υποταγή D/s' που ξεκίνησε από το μέλος Elvira, στις 5 Σεπτεμβρίου 2009.

  1. subteo

    subteo Regular Member

    Φυσικα και το κολαρο ειναι απαραιτητο και μου αρεσει να το φοραω.Να ρωτησω ομως τις Κυριαρχες πως θα τους φαινοταν ενα λουρακι(δερματινο η μεταλικο) γυρω απο τα γεννητικα οργανα του σκλαβου τους να το φοραει για παντα σαν δειγμα της υποταγης του.Οπως και να τον σερνεται απο εκει με μια αλυσιδα?
     
  2. Illustration

    Illustration .... Sandman is looking for your soul.

    Κολάρο : απαραίτητα αναγκαιο....
     
  3. brenda

    brenda FU very much

  4. Dark_Explorer

    Dark_Explorer Κλωθώ: ἄτρακτον στρέφειν Contributor

    Ε/ευχαριστούμε, μπρεντοκόπελο  
     
  5. Dom_Apache

    Dom_Apache Regular Member

    Θεωρώ ότι είναι τόσο αναγκαίο,όσο η ανάγκη ενός Κ να κολαρισει και μιας Υ να κολαριστει..Σύμβολο δεσμευσης,όπως η βέρα σε μια πρόταση γάμου.Καποιοι προσφέρουν βέρες,κάποιοι προτιμούν την δερματοστιξια,κάποιοι το κολάρο..Σύμβολα υπάρχουν πολλά..
     
  6. jim28

    jim28 Regular Member

    Το κολλάρο είναι σπουδαίο κι απαραίτητο διότι δεσμεύει τον/την υπό απο ενα ευαίσθητο τμήμα του σώματος, τον λαιμό. Ο λαιμός δεν μπορεί να πιεστεί ούτε να χτυπηθεί χωρίς επίπτωση στην υγεία κι ασφάλεια του ανθρώπου. Ενστικτωδώς ο περιορισμένος απο το κολλάρο συμμορφώνετε και πάει όπου το κολλάρο θέλει απο το ένστικτο της επιβίωσης.
     
  7. iolanda

    iolanda Contributor

    Αυτό που έχω καταλάβει, είναι πως όλα έχουν τη σημασία τους και τίποτα δεν είναι τυχαίο.

    Ακόμα και όσα δεν μπορούσα ή αρνιόμουν, αμυνόμενη, να κατανοήσω, ήρθε το πλήρωμα του χρόνου να μου αποδείξει ότι ήταν κομμάτι της ίδιας αλυσίδας, αδιαίρετο και πως όποιο δρόμο και να διάλεγα, τελικά ήταν χειρότερος από την πεπατημένη, απλά έκανα κύκλους.
    Άλλοι πριν από εμένα, πέρασαν από κει και άλλοι μετά από εμένα θα περάσουν επίσης.
     
  8. Dancingsoil

    Dancingsoil Regular Member

    Το κολάρο αναγκαίο ή γραφικό είναι απλά υπέροχο!!!
     
  9. Nikos_34_Thess

    Nikos_34_Thess Regular Member

    Το θεωρώ αναπόσπαστο κομμάτι σε μια D/s (και κατ επέκταση σε καθε bdsmική)σχέση.
     
  10. Arioch

    Arioch Μαϊμουτζαχεντίν Premium Member Contributor

    Χωρίς να το θεωρώ αναγκαίο η σημειολογεία πίσω από αυτό κάθε άλλο παρά γραφική είναι.
     
  11. Discerning

    Discerning Contributor

    Κολάρο στο μυαλό της, και τατουάζ στο σώμα της... "Απλά"

    Το πρώτο για όσο "κρατήσει". Το 2ο θα είναι για πάντα εκεί...
     
  12. afenthsbikys

    afenthsbikys αφεντης ντινας απο σημερα

    κολαρο.απαραιτητο στην αρχη της σχεσης