Απόκρυψη ανακοίνωσης

Καλώς ήρθατε στην Ελληνική BDSM Κοινότητα.
Βλέπετε το site μας σαν επισκέπτης και δεν έχετε πρόσβαση σε όλες τις υπηρεσίες που είναι διαθέσιμες για τα μέλη μας!

Η εγγραφή σας στην Online Κοινότητά μας θα σας επιτρέψει να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα στο forum, να στείλετε προσωπικά μηνύματα σε άλλους χρήστες, να δημιουργήσετε το προσωπικό σας profile και photo albums και πολλά άλλα.

Η εγγραφή σας είναι γρήγορη, εύκολη και δωρεάν.
Γίνετε μέλος στην Online Κοινότητα.


Αν συναντήσετε οποιοδήποτε πρόβλημα κατά την εγγραφή σας, παρακαλώ επικοινωνήστε μαζί μας.

Κουρεμα... Ο απολυτος εξευτελισμος?

Συζήτηση στο φόρουμ 'BDSM Τεχνικές' που ξεκίνησε από το μέλος Gangrel, στις 14 Ιανουαρίου 2021.

  1. Gangrel

    Gangrel Καλύτερα να καώ πάρα να σβήσω

    Πρωσοπικα δεν ειμαι υπερ ουτε μ λεει κατι
    ισως δεν βρεθηκε η Υ που να με φτασει εως εκει
    Αλλα θα ηθελα αποψεις σκεψεις εμπειριες
     
  2. Arioch

    Arioch Μαϊμουτζαχεντίν Premium Member Contributor

    Όταν λες κούρεμα εννοείς γουλί, σε στυλ "νόμος 4000";
     
  3. Gangrel

    Gangrel Καλύτερα να καώ πάρα να σβήσω

  4. Arioch

    Arioch Μαϊμουτζαχεντίν Premium Member Contributor

    Η αλήθεια είναι ότι ως ιδέα είναι ενδιαφέρουσα, πάντως. Αν κάποιος έχει να μοιραστεί ανάλογες εμπειρίες -εγώ ούτε το έχω κάνει ούτε γνωρίζω να έχει γίνει στο περιβάλλον μου- θα ήθελα κι εγώ να ακούσω.
     
  5. E. Dantes

    E. Dantes Uno, nessuno e centomila

    Ιστορικα, υπηρξε εκτεταμενη και δημοσια πρακτικη μετα τη ληξη του Β παγκοσμιου πολεμου στη Γαλλια και αλλες κατακτημενες χωρες, για να διαπομπευτούν γυνσίκες που σχετίστηκαν με Ναζι κατακτητες.
    Η δημοσια εκθεση της απογυμνωση απο ενα χαρακτηριστικο σύμβολο θηλυκοτητας, γοητείας και εκφρασης προσωπικοτητας ειναι σιγουρα εξευτελισμος και μαλιστα με δημοσια διασταση.
    Και μαλιστα διαρκειας - τουλαχιστον μεχρι να ξαναβγουν καινουργια.
    Επιπλεον, η στολη και το καταναγκαστικο κουρεμα ειναι η βασικη πρακτικη στερησης ελευθερης εκφρασης της προσωπικοτητας σε ολους τους θεσμούς οπου επιβαλλεται καταναγκαστικη πειθαρχια (στους αντρες ιδιως): στρατος, φυλακες, ψυχιατρεία, παλιοτερα και εχολεία.
    Διαχρονικα λοιπον το κουρεμα αποτελουσε πραξη πειθαναγκασμου και διαπομπευσης.

    Επομενως, αποτελει ισχυρα εξευτελισμό και μαλιστα διαρκειας.
     
  6. Dark_Explorer

    Dark_Explorer Κλωθώ: ἄτρακτον στρέφειν Contributor

    Σε αρκετές γυναίκες, βρίσκω ερεθιστικό το ξυρισμένο κεφάλι. Όχι λόγω εξευτελισμού αλλά βάσει Αισθητικής.
     
  7. tithon

    tithon Contributor

    αν και όταν επιβάλλεται ως τιμωρία ή με πρόθεση τον εξευτελισμό, είναι πιθανό να λειτουργήσει εξευτελιστικά.
    αλλιώς είναι γούστο.
     
  8. Freja.in

    Freja.in Regular Member

    Καλησπέρα, όταν λέτε το παραπάνω, εννοείτε εξευτελισμός ως μέσο τιμωρίας. Σωστά;
     
  9. MrEntropy

    MrEntropy Regular Member

    Μια πολύ πιο light έκδοση, είναι να επιμεληθεί ο Κ
    το ντύσιμο της και να την στείλει είτε για δουλεία
    είτε για καφέ κτλ.

    ... εγγυημένα αποτελέσματα!!
     
  10. Arioch

    Arioch Μαϊμουτζαχεντίν Premium Member Contributor

    Εικάζω ότι η απάντηση είναι "όχι απαραίτητα" και εννοώ ότι ο εξευτελισμός μπορεί να γίνεται για τη χαρά της πράξης και όχι με σκοπό την τιμωρία.
     
  11. Gangrel

    Gangrel Καλύτερα να καώ πάρα να σβήσω

    Σωστα
     
  12. Freja.in

    Freja.in Regular Member

    ΟΚ