Απόκρυψη ανακοίνωσης

Καλώς ήρθατε στην Ελληνική BDSM Κοινότητα.
Βλέπετε το site μας σαν επισκέπτης και δεν έχετε πρόσβαση σε όλες τις υπηρεσίες που είναι διαθέσιμες για τα μέλη μας!

Η εγγραφή σας στην Online Κοινότητά μας θα σας επιτρέψει να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα στο forum, να στείλετε προσωπικά μηνύματα σε άλλους χρήστες, να δημιουργήσετε το προσωπικό σας profile και photo albums και πολλά άλλα.

Η εγγραφή σας είναι γρήγορη, εύκολη και δωρεάν.
Γίνετε μέλος στην Online Κοινότητα.


Αν συναντήσετε οποιοδήποτε πρόβλημα κατά την εγγραφή σας, παρακαλώ επικοινωνήστε μαζί μας.

Κούρεμα βάψιμο και γενικα.... αναστήλωση

Συζήτηση στο φόρουμ 'BDSM Discussion' που ξεκίνησε από το μέλος latexduck, στις 11 Οκτωβρίου 2005.

  1. latexduck

    latexduck Contributor

    Μετά απο λίγο καιρό απουσίας μου επιστρέφω σε ενα θέμα το οποίο πιστεύω ότι είναι ενδιαφέρον...
    Μπορεί Ενας/Μια Κυρίαρχος/η να αλλάξει την εμφάνιση του υποτακτικού Του/Της ? Έχει το δικαίωμα να αλλάξει την εξωτερική του/της εμφάνιση όπως Αυτός/η το θέλει?
     
  2. Konstantinos

    Konstantinos Staff Member

    ναι αμέ. γιατί όχι, εδώ σε vanilla σχέσεις λέει ο ένας στον άλλον άλλαξε τα μαλλιά σου, ντύσου διαφορετικά κτλ. γιατό όχι σε D/s σχέση ?
     
  3. little_slut[PieR]

    little_slut[PieR] Regular Member

    Φυσικά και Έχει το δικαίωμα. Όταν μιλάμε για πλήρη παράδοση δεν νομίζω να υπάρχουν περιορισμοί εξωτερικής και εσωτερικής εμφάνισης.
     
  4. Maley

    Maley Contributor

    Kαι βεβεαια εχει...
     
  5. latexduck

    latexduck Contributor

    τι γίνετε αν σας ζητηθεί να κουρέψετε τελίως τα μαλλιά σας ή βαφτίτε γελοία?
     
  6. little_slut[PieR]

    little_slut[PieR] Regular Member

    Public humilliation??
     
  7. Ηλίας

    Ηλίας Guest

    Δεν νομίζω ότι σε μία σχέση D/s είναι κάτι παράξενο . Μάλιστα είναι από τα πράγματα που ζητάει ο D ή η D σαν απόδειξη από τον ή την s για την υποταγή προς σε αυτόν/την . Ο/η slave θα νιώσει και χαρά στο να ικανοποιήσει με κάτι τόσο απλό τον/ην D και όχι μόνο...
     
  8. blindfold

    blindfold Contributor

    εγω θα εμενα περισσοτερο σε αυτο που ειπε ο Κωνσταντινος οτι και σε απλες σχεσεις (vanilla μαδαγασκαρης οπως λετε..   ) γινοντε αυτα τα πραγματα το αν σου Ζητουσε ομως σε κατι οπως publik humiliation πρεπει πρωτιστα να Μπορει να σε Καλυψει, οπως αν σου Εκανε καποιο βασανιστηριο και σε Πληγωνε θα επρεπε να σε Περιποιηθει ετσι και αν σου δημιουργησει αυτη η πραξη καποιο προβλημα(που σιγουρα θα δημιουργησει γιατι ειμαστε ελλαδα.. )θα Ειναι Αναγκασμενος/η να Παρεχει προστασια στο/η sub του
    προσωπικα αν ειμουν σε καποια κοινωνια που δεν ειναι επιθετικη στο bdsm θα φοραγα ακομα και το κολαρο εξω  
     
  9. little_slut[PieR]

    little_slut[PieR] Regular Member

    blindfold για όλα υπάρχει λύση ακόμα και στην Ελλάδα. Εγώ φοράω και το κολάρο έξω  
     
  10. lara

    lara Αυτοδεσποζόμενη Contributor

    Συγνώμη κιόλας αλλά γέλασα!  

    Η ίδια η διατύπωση με ξενίζει!

    Ποιός καθορίζει ποιά είναι τα δικαιώματα Του Αφέντη, πέρα από τον Ίδιο?  

    Φαντάζεσαι δηλαδή να μου΄Δώσει μια διαταγή Ο Κύριος μου να βάψω τα μαλιά μου ή να φορέσω κάτι και να σταθώ με τα πόδια σε διάταση και τα χέρια στη μέση και να Του πω κουνώντας το δάκτυλό μου μπροστά στο πρόσωπο Του "οοοχι δεν Έχετε το δικαίωμα να μου Πείτε τι να κάνω!!!"?

     
     
  11. timandra

    timandra Regular Member

    RE: RE: Κούρεμα βάψιμο και γενικα.... αναστήλωση

    lol lara[E-p]

    σε φανταστηκα να κουνας δαχτυλακι στο προσωπο Του Κυριου σου και επεσα κατω απο τα γελια... ουτε στο χειροτερο σου εφιαλτη δε θα το εκανες...
     
  12. lara

    lara Αυτοδεσποζόμενη Contributor

    ε ναι είναι δυνατό το άτιμο το ένστικτο επιβίωσης λολ