Απόκρυψη ανακοίνωσης

Καλώς ήρθατε στην Ελληνική BDSM Κοινότητα.
Βλέπετε το site μας σαν επισκέπτης και δεν έχετε πρόσβαση σε όλες τις υπηρεσίες που είναι διαθέσιμες για τα μέλη μας!

Η εγγραφή σας στην Online Κοινότητά μας θα σας επιτρέψει να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα στο forum, να στείλετε προσωπικά μηνύματα σε άλλους χρήστες, να δημιουργήσετε το προσωπικό σας profile και photo albums και πολλά άλλα.

Η εγγραφή σας είναι γρήγορη, εύκολη και δωρεάν.
Γίνετε μέλος στην Online Κοινότητα.


Αν συναντήσετε οποιοδήποτε πρόβλημα κατά την εγγραφή σας, παρακαλώ επικοινωνήστε μαζί μας.

Κούρεμα βάψιμο και γενικα.... αναστήλωση

Συζήτηση στο φόρουμ 'BDSM Discussion' που ξεκίνησε από το μέλος latexduck, στις 11 Οκτωβρίου 2005.

  1. latexduck

    latexduck Contributor

  2. Syrah

    Syrah Contributor

    Ο σκλάβος. Αυτός καθορίζει σε ποιο βαθμό παραχωρεί δικαιώματα στον Κυρίαρχο, και όχι άπαξ, αλλά καθημερινά. Αυτή είναι η προσωπική μου άποψη.

    Και με αυτό ελπίζω πως απαντώ και στο αρχικό ερώτημα. Οποιαδήποτε "θυσία" κάνει ο σκλάβος, είναι προεπιλεγμένη και από τον ίδιο. Σε μία υποθετική ερώτηση, αν έχει δικαίωμα ο Κυρίαρχος να κάνει οτιδήποτε, μόνο ο σκλάβος γνωρίζει την απάντηση, εκτός και αν το "οτιδήποτε" έχει επαναληφθεί οπότε, το γνωρίζει και ο Κυρίαρχος (εκ πείρας).

    Πιο συγκεκριμένα για το θέμα της έξωτερικής εμφάνισης, θεωρώ ότι αυτή είναι εν μέρει συνάρτηση του εσωτερικού μας κόσμου, της αισθητικής μας, της ηθικής μας, της εξωστρέφειας ή εσωστρέφειάς μας κ.α. Οπότε δεν βλέπω κάποια ουσία στη διαταγή ενός Κυρίαρχου προς το σκλάβο, που να αφορά σε θέματα εμφάνισης. Αντιλαμβάνομαι μόνο δύο πιθανούς λόγους για να δοθεί μία τέτοια διαταγή:
    Λόγοι αισθητικής: Προσωπικά βρίσκω λανθασμένη την επιβολή της αισθητικής μου σε κάποιον, διότι όπως γράφω και παραπάνω, η εξωτερική του εμφάνιση κάτι θέλει να εκφράσει και αυτό το κάτι για εμένα τουλάχιστον είναι πάντα σημαντικό. (Αναφέρομαι σε ακραίες περιπτώσεις μόνο γιατί σε αυτές πιστεύω ότι αφορά το παρόν thread.)
    Λόγοι επιβολής: Ενδεχομένως ο Κυρίαρχος είναι τόσο ανασφαλής ώστε να εισπράττει ικανοποίηση από την υπακοή του σκλάβου του σε τέτοιου είδους διαταγές.
     
  3. G_E

    G_E Contributor

    1) η σ(κ)λαβοκεντρικη θεωρία που λέγαμε;

    2) Δηλαδή να αφήσουμε τη σκλάβα να έχει άβαφα νύχια ..... μπρρρρ
     
    Last edited: 21 Φεβρουαρίου 2007
  4. Dolmance

    Dolmance Contributor In Loving Memory

    Μακεδονομάχε μου,
    οι υπαρξιστές και οι μηδενιστές επιτρέπεται να κυκλοφορούν άβαφοι;
     
    Last edited: 21 Φεβρουαρίου 2007
  5. Syrah

    Syrah Contributor

    Η ρεαλιστική μακροοικονομική θεωρία προσφοράς - ζήτησης αγαθών ή εννοιών.

    Έγκειται στις μή ακραίες περιπτώσεις, στις οποίες τόνισα ότι δεν αναφέρθηκα. Το βάψιμο των νυχιών είναι απλώς μία διόρθωση στην αισθητική της φύσης. Το σωστότερο θα ήταν τα νύχια να ξεπροβάλλουν από το δέρμα κατευθείαν κόκκινα.
     
  6. hermis

    hermis Regular Member

    Απάντηση: Κούρεμα βάψιμο και γενικα.... αναστήλωση

    Θεωρώ πως όλα αλλάζουν σύμφωνα με δύο κριτήρια
    -Το πρώτο είναι ο τύπος σχέσης που έχουμε ο καθένας από εμάς.
    Π.χ. Άλλο μία σχέση 24/7 και άλλο μία ελεύθερη σχέση D/s η κτλ
    -Το δεύτερο είναι οι απόψεις και οι ποσότητες εγωισμού που έχει ο κάθε ένας από εμάς…..
    Π.χ. Υπάρχουν σκλάβοι που χαρίζονται και σκλάβοι που δεν χαρίζονται , υπάρχουν Dom χαρακτήρες εύπλαστοι και άλλοι άκαμπτοι ….

    Άρα τα κριτήρια αυτά δεν καθορίζουν μία πιο ρεαλιστική και αντικειμενική άποψη???
    Εγώ για παράδειγμα έχω γνωρίσει Dominate γυναίκα μέσω διαδικτύου , δώσαμε ραντεβού γλυφάδα και με το που την είδα κρυβόμουνα…. σκιάχτηκα!!!!
    Είναι ρευστά τα πιστεύω σύμφωνα με τα τους χαρακτήρες του καθένα μας.

    Υποκειμενικά θεωρώ πως για να χτίσεις μία σχέση με σοβαρά δεδομένα πρέπει και οι δύο πλευρές να λυγίζουν σε όλα ακόμα και στην εμφάνιση…..
     
  7. Mannia

    Mannia Regular Member

    Απάντηση: Κούρεμα βάψιμο και γενικα.... αναστήλωση

    χεχεχεχ.. Αχουτο μωρε τι μου παθε!!!!!  Σε τρομαξε η κακουργα?
     
  8. meira

    meira Regular Member

    χμμμμ... Κούρεμα... βάψιμο...... εξωτερική εμφάνιση εύκολα πράγματα.. Τί γίνεται όμως όταν σου Λέει αρχίζεις δίαιτα? Τί γίνεται όταν σου Λέει θα κάνεις την τάδε πλαστική γι αύξηση στήθους ή για οτιδήποτε άλλο?
    Πονεμένο θέμα η δίαιτα όπως θα έχετε καταλάβει όχι μόνο δικό μου αλλά φαντάζομαι πολλών εδώ μέσα  
    Όταν το σκέφτομαι ακόμη και το θα κόψεις το τσιγάρο φαντάζει παιχνιδάκι μπροστά στην δίαιτα.
     
  9. crystal angel

    crystal angel Contributor

    Απάντηση: Re: Κούρεμα βάψιμο και γενικα.... αναστήλωση

    Άμα σε έχει από κοντά όμως και σε ελέγχει να δεις για πότε κάνεις δίαιτα 
     
  10. hermis

    hermis Regular Member

    Απάντηση: Κούρεμα βάψιμο και γενικα.... αναστήλωση

    Πρόσεξε με !!!

    Ανέμελος ο Ερμής πηγαίνει στο ραντεβού του πεντακάθαρος και αρκετά προσεγμένος!! Μέσα στην καλή χαρά ήμουνα τότε 26 ετών…και ήταν η πρώτη μου εμπειρία με συνειδητοποιημένη Μistress ετών σαραντακάτι .
    Χαρά χαμόγελα όλα οκ!!
    Δίνουμε ραντεβού σε ένα χώρο κλειστό σε ένα καφέ με 10 τραπέζια που μόνο το ένα είχε πελάτη και στο άλλο κάτσαμε εμείς(ευτυχώς!!!)
    Μες στην καλή χαρά την περίμενα σκεπτόμενος κάθε λέξη μου και κάθε ατάκα μου!! Ανοίγει η πόρτα……και το χαμόγελο μου σταματάει!!
    Εκτός του ότι ήταν παχουλή με σπυράκια…….με χάλασε το ατημέλητο της το οποίο δεν είχε λόγο ύπαρξης για τα αθώα τότε μάτια μου!!!
    Ζακέτα μοβ με μαύρη μπλούζα αρκετές φορές φορεμένη!! Παντελόνι κολλάν επίσης μαύρο και να αναδεικνύει όλο της το παχουλό ταλέντο.
    Και τέλος το φετίχ μου στα υποδήματα της!!! Προσωπικά όταν βλέπω μία γυναίκα κοιτάω πρώτα τα υποδήματα!!
    Πώς να σου τα πω…. Στο κόψιμο των υποδημάτων σκέψου παπούτσια μπαλαρίνας όχι με ύφασμα αλλά suet με ομοιόμορφη Χοντρή σόλα σε όλο της το μεγαλείο!!!

    Αυτό όλο το θέαμα το ένιωσα και το σκάναρα μέσα σε 5 δεύτερα!!! Και αυτομάτως μπαίνει στο στόμα μου αυτό το ψεύτικο χαμόγελο που παίρνουμε καμιά φορά οι άνθρωποι θέλοντας κάτι να κρύψουμε!! Είναι το χαμόγελο που δεν φαίνονται δόντια , το στόμα ανοίγει ελάχιστα και το τράβηγμα στα μάγουλα είναι ελάχιστα μικρό, και τα μάτια ανοιγοκλείνουν γρήγορα χωρίς να έχουν ρυθμό!!! (κάντο να δεις πως ήμουνα!!! Χααχχαχ)

    Μπορούσα να κρυφτώ!!! Μπορούσε να με καταπιεί η γη!! Μπορούσα να φορούσα το δαχτυλίδι του TOLKIEN και να εξαφανιστώ!!!

    Τι να σας πω!!!!
    Το πρόβλημα είναι πως καλό είναι να αγαπάμε και λίγο τον εαυτό μας, να αγαπάμε να πλένουμε τα ρούχα μας. Αυτή η πούδρα και το μεικαπ για κάποιο καταραμένο λόγο βγήκαν!!! Και τελικά δεν φοράμε ότι μας κάθετε στο μυαλό μας όπως ένα κολλάν, φοράμε κάτι που μπορεί να αντιπροσωπεύσει και το σώμα μας!! Αν δεν το αγαπάμε εμείς πως έχουμε την εντύπωση να μας το αγαπήσει ο άλλος?? Και μην μιλήσω για μόδα……

    Με εκτίμηση

    hermis
     
  11. savra

    savra Guest

    Αυτό μας έλειπε, να μην αποφασίζουν οι κυρίες για όλα και για τα πάντα.
     
     
  12. kali crow

    kali crow Guest

    το δικαιωμα το εχει ασφαλως....
    προσωπικα ο Κυριος μου μου εχει κανει διορθωσεις στην εμαφανιση μου και τις ακολουθω....
    μου αρεσει,αλλα δε θα εκανα εξτριμ πραγματα .....η θα την εκανα τρεχοντας εαν ο Κ μου μου ειχε δωσει να καταλαβω οτι ειναι ακαλαισθητος.....