Απόκρυψη ανακοίνωσης

Καλώς ήρθατε στην Ελληνική BDSM Κοινότητα.
Βλέπετε το site μας σαν επισκέπτης και δεν έχετε πρόσβαση σε όλες τις υπηρεσίες που είναι διαθέσιμες για τα μέλη μας!

Η εγγραφή σας στην Online Κοινότητά μας θα σας επιτρέψει να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα στο forum, να στείλετε προσωπικά μηνύματα σε άλλους χρήστες, να δημιουργήσετε το προσωπικό σας profile και photo albums και πολλά άλλα.

Η εγγραφή σας είναι γρήγορη, εύκολη και δωρεάν.
Γίνετε μέλος στην Online Κοινότητα.


Αν συναντήσετε οποιοδήποτε πρόβλημα κατά την εγγραφή σας, παρακαλώ επικοινωνήστε μαζί μας.

Κρύο ή ζεστό;

Συζήτηση στο φόρουμ 'BDSM Discussion' που ξεκίνησε από το μέλος gaby, στις 5 Δεκεμβρίου 2006.

?

Κυρίαρχοι με ταμπεραμέντο ή cool;

  1. malesub και λατρεύω τα σκληρά καπρίτσια Της

    4 vote(s)
    10,8%
  2. malesub και θέλω να νιώθω το ταμπεραμέντο Της αλλά όχι πολύ έντονο

    8 vote(s)
    21,6%
  3. malesub και λατρεύω να φροντίζω να μένει η Κυρία μου ήρεμη

    3 vote(s)
    8,1%
  4. femsub και λαχταρώ να νιώσω την θύελλα των συναισθημάτων Του πάνω μου

    9 vote(s)
    24,3%
  5. femsub και θέλω να ξέρω λίγο που πατώ και που βρίσκομαι

    8 vote(s)
    21,6%
  6. femsub και Τον θέλω σιγανό και ήρεμο ποτάμι

    5 vote(s)
    13,5%
  1. gaby

    gaby Guest

    Πιστή στη δέσμευσή μου προχθές στον john_slave96 (τί σκέπτεσαι τώρα Κυριακής 3 Δεκ) ανοίγω αυτό το poll για να γράψουν κυρίως οι υποτακτικοί πώς αισθάνονται άνετα ή - να τολμήσω; - προτιμούν τον Κύριο ή την Κυρία τους. Με ταμπεραμέντο, καπρίτσια, εκρήξεις ή προβλέψιμο και ήρεμο ακόμα και όταν έχει κάθε λόγο να εκραγεί;

    Οι επιλογές που σκέφτηκα να βάλω ενδεικτικά είναι οι εξής:

    - Κυρίαρχος με έντονο ταμπεραμέντο, απρόβλεπτος, γεμάτος καπρίτσια που αλλάζουν από καιρό σε καιρό και με εκρήξεις που με αφήνουν ξέπνοη,

    - Κυρίαρχος σχετικά έντονος αλλά από ένα διάστημα υπό Του και έπειτα μπορώ να προβλέψω ποιό θα είναι το κόκκινο πανί γι αυτόν, είτε σε σχέση μ εμένα είτε σε σχέση με οτιδήποτε άλλο,

    - Κυρίαρχος ήρεμος, απόμακρος μερικές φορές, δεν καταλαβαίνω τί σχεδιάζει για μένα και τί τεύξεται η επιούσα, ψύχραιμος, ικανός να μου περιγράψει την πιό δύσκολη και ερεθιστική σκηνή χωρίς να δείξει την παραμικρή διέγερση και να θέλει όλα να τα κάνω εδώ και τώρα (προσωπική μου διαστροφή αυτή γι αυτό παρασύρθηκα λίγο στην περιγραφή, με συγχωρείτε   )

    Η αίσθησή μου των πραγμάτων είναι ότι οι άντρες υποτακτικοί και σκλάβοι θα πολωθούν στο εκρηκτικό άκρο, αντίθετα οι γυναίκες υποτακτικές και σκλάβες θα συγκεντρωθούν στην επιλογή προβλέψιμος.

    Μπορεί να κάνω λάθος.

    Στο χέρι σας να με επιβεβαιώσετε ή να με διαψεύσετε.

    Το νήμα είναι ανοιχτό για όλους ως προς την άποψη, παρακαλώ πολύ όμως να ψηφίσουν οι υποτακτικοί μόνο ή και οι switch αλλά στο πώς αισθάνονται όταν υποτάσσονται.

    Άντρες και γυναίκες ψηφίζουν χωριστά  
     
  2. john_slave96

    john_slave96 Contributor

    Δεν υπάρχει όμως poll! Γιατί;
     
  3. john_slave96

    john_slave96 Contributor

    Βιάστηκα να γράψω το κακό σχόλιο μου. Συγνώμη tender. Θα αυτοτιμωρηθώ lol. Και μετά θα ψηφίσω.
     
  4. gaby

    gaby Guest

    Γιατί να αυτοτιμωρηθείς ω αμαρτωλέ εσύ; επειδή δεν έτρεχε το σύστημα; παραείναι σκλαβίσιο ακόμα και για μένα την εκπαιδευόμενη αυτό... λολ
     
  5. alnair

    alnair Regular Member

    Πρώτα ψήφισα και τώρα θα το δικαιολογήσω. Επέλεξα τον Κυρίαρχο που εκδηλώνει τα συναισθήματά του, επειδή με αυτόν τον τρόπο συνήθως σιγεί η τρικυμία στο δικό μου μυαλό.
     
  6. lara

    lara Αυτοδεσποζόμενη Contributor

    Εγώ ειλικρινά δεν μπορώ να ψηφίσω. Ο Κυριος μου είναι και τα 3 και ακριβώς γι' αυτο Τον λατρεύω.
     
  7. phoenixxx

    phoenixxx Regular Member

    Εδώ θα κάνω το πρώτο "Exit Poll"!!!  

    Κι όμως, ίσως τελικά τα φαινόμενα να απατούν!
    Και εγώ θα περίμενα κάτι τέτοιο, αλλά οι πρώτες 9 femsub που ψήφισαν έδειξαν πως είναι μοιρασμένες ανάμεσα στις τρεις επιλογές...  

    Κάτι μου λέει πως και οι malesubs θα είναι εξίσου μοιρασμένοι.
    (Αρκεί βέβαια να ψηφίσουν και άλλοι για να μπορούν να βγουν πιο "ασφαλή" συμπεράσματα...)
    Άντε bros ψηφίστε κι εσείς!

    Για την ιστορία, αντίθετα με το ό,τι μπορεί να περίμενε κανείς (που γνωρίζει την ιστορία μου εδώ μέσα), ψήφισα το 2, που με εκφράζει απόλυτα όπως τίθεται:
     
     
    Last edited: 6 Δεκεμβρίου 2006
  8. Mistress_Despoina

    Mistress_Despoina Regular Member

    To κόκκινο πανί το προβλέπεις. Το μαύρο και το κίτρινο πανί τα προβλέπεις και αυτά phoenixxx? Απ' ότι ξέρω όχι.
     
  9. SM_Art_Lady

    SM_Art_Lady Contributor

    Εδω εκανες ρουμπο phoenixxx.
    Μαλλον πασχεις απο αχρωματοψια πρωτου βαθμου.
    Προβλεψιμη κατασταση ε?
    Προβλεψε λοιπον την επομενη κινηση Μου!!
     
     
  10. Syrah

    Syrah Contributor

    Ο john_slave96 θα αυτοτιμωρηθεί τελικώς ή να σταματήσω να χαμογελάω?
     
  11. gaby

    gaby Guest

    Αυτοτιμωρήθηκε άμεσα και αποτελεσματικά για τα καπρίτσια του συστήματος, γιατί ψήφισε χθες αμέσως μετά από μένα Dame   , σε βάζω στην κατηγορία εκλογικευμένου ταμπεραμέντου, μέσα ή έξω έπεσα;
     
  12. thelma

    thelma Regular Member

    Απάντηση: Κρύο ή ζεστό;

    -
    και οποιος αντεξει!!