Απόκρυψη ανακοίνωσης

Καλώς ήρθατε στην Ελληνική BDSM Κοινότητα.
Βλέπετε το site μας σαν επισκέπτης και δεν έχετε πρόσβαση σε όλες τις υπηρεσίες που είναι διαθέσιμες για τα μέλη μας!

Η εγγραφή σας στην Online Κοινότητά μας θα σας επιτρέψει να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα στο forum, να στείλετε προσωπικά μηνύματα σε άλλους χρήστες, να δημιουργήσετε το προσωπικό σας profile και photo albums και πολλά άλλα.

Η εγγραφή σας είναι γρήγορη, εύκολη και δωρεάν.
Γίνετε μέλος στην Online Κοινότητα.


Αν συναντήσετε οποιοδήποτε πρόβλημα κατά την εγγραφή σας, παρακαλώ επικοινωνήστε μαζί μας.

Κυρίαρχος σε κυνήγι κυρίαρχου.

Συζήτηση στο φόρουμ 'BDSM Discussion' που ξεκίνησε από το μέλος Ηλίας, στις 8 Νοεμβρίου 2006.

  1. devine_sub

    devine_sub Contributor

    Απάντηση: Κυρίαρχος σε κυνήγι κυρίαρχου.

    Για "βίαιη" αλλαγή ούτε λόγος. Δεν γίνεται επιβολή με το ζόρι.

    Ωστόσο, το "κατασταλαγμένη" είναι πάντα σχετικό. Μεγαλώνουμε, αλλάζουμε, δοκιμάζουμε, ωριμάζουμε ... και {θα έπρεπε να} διατηρούμε το δικαίωμα του επαναπροσδιορισμού, αν και όποτε μας προκύψει. Υπό τις κατάλληλες συνθήκες, πάντα.
     
  2. Ninevi

    Ninevi Regular Member

    Απάντηση: Κυρίαρχος σε κυνήγι κυρίαρχου.

    deviantsub, δεν με νοιάζει αν το καταστάλαγμα έχει προκύψει σε κάποιον τον τελευταίο μήνα ή τα τελευταία σαράντα χρόνια. Οι άνθρωποι οφείλουν να είναι ειλικρινείς με τον εαυτό τους πάνω από όλα. Δεν βρίσκω λογικό να αλλάξουν συνειδητά τα θέλω κάποιου και να μην κάνει ο ίδιος κάτι γι αυτό, ένα παράδειγμα: να το κάνει φανερό σε κάποιον που ξέρει ότι μπορεί να τα του τα καλύψει.

    Όχι ακόμα mon ami ;-)
     
  3. devine_sub

    devine_sub Contributor

    Απάντηση: Κυρίαρχος σε κυνήγι κυρίαρχου.

    Ξέρετε, δεν είναι θέμα ειλικρίνειας. Ενίοτε είναι θέμα συνειδητοποίησης ... ή και έμπνευσης.
    Σας έχει τύχει αυτό που λέμε "ξυπνάς μέσα μου το ζώο";; (tm) Αρκάς
     
  4. Ninevi

    Ninevi Regular Member

    Απάντηση: Κυρίαρχος σε κυνήγι κυρίαρχου.

    Και το ζώο... και το πτώμα.  
     
  5. thanasis

    thanasis Contributor

    Re: Απάντηση: Κυρίαρχος σε κυνήγι κυρίαρχου.

    Γρήγορα, ελπίζω, να προλάβεις να του κάνεις και practice, για να μου πεις εντυπώσεις next time.  
     
  6. Emma

    Emma Contributor

      That's soooooooo me!


    Με μένα συμβαίνει ακριβώς το αντίθετο. Οι υποτακτικές συμπεριφορές με αφήνουν αδιάφορη (για να μην πω "απωθούν") ενώ με τις κυριαρχικές είναι σαν να είμαι ταύρος που βλέπει το κόκκινο πανί.

    Συμπληρώνω: Πυροτεχνήματα! Πάθος! Ηλεκτρισμός! Αυτή η συνεχής "μάχη" με κάνει και νιώθω ζωντανή. Δεν το αλλάζω με τίποτα, καθώς οτιδήποτε άλλο με κάνει και βαριέμαι θανάσιμα.
     
  7. Ninevi

    Ninevi Regular Member

    Απάντηση: Re: Κυρίαρχος σε κυνήγι κυρίαρχου.

    Χμμ εγώ γιατί το βρίσκω και με sub/bottoms αυτό;  
    Ευτυχώς δεν είναι όλοι low profile και ήπιων τόνων.
     
  8. Emma

    Emma Contributor

    Re: Απάντηση: Re: Κυρίαρχος σε κυνήγι κυρίαρχου.

    Δεν είναι το low profile και ήπιων τόνων αυτό που με απωθεί, καθώς υπάρχουν και τέτοιοι Κ. Αυτό που με κάνει και χάνω ενδιαφέρον είναι ότι θέλουν την υποταγή είτε το δείχνουν είτε όχι.
     
  9. thanasis

    thanasis Contributor

    Για μένα βαρετή είναι ακριβώς αυτή η οπτική ΕΠ.ΟΠ. στον έρωτα. Το φόκους στη μάχη αίρει το φόκους στην απόλαυση.

    Τα πυροτεχνήματα, το πάθος και ο ηλεκτρισμός λαμβάνουν χώρα στην γιορτή του να βρίσκει ένας άνθρωπος αυτό που τον συμπληρώνει. Όχι στην εισβολή της Μαντζουρίας.
     
  10. Emma

    Emma Contributor

    Γούστα thanasi μου, γούστα  

    Btw, δεν μιλούσα για έρωτα  
     
  11. thanasis

    thanasis Contributor

    Σαφώς, κάποια ασπόνδυλα λένε οτι κάνουν και καλύτερο σεξ μετά από διαμάχες.

    Πες το οτι μιλούσαμε για σπετζοφάι.  


    ΥΓ. Όταν λέω έρωτα δεν αναφέρομαι στο συναισθηματοκομμάτι, αλλά στο physical μέρος της υπόθεσης.
     
  12. Emma

    Emma Contributor

    Each to his own I guess