Απόκρυψη ανακοίνωσης

Καλώς ήρθατε στην Ελληνική BDSM Κοινότητα.
Βλέπετε το site μας σαν επισκέπτης και δεν έχετε πρόσβαση σε όλες τις υπηρεσίες που είναι διαθέσιμες για τα μέλη μας!

Η εγγραφή σας στην Online Κοινότητά μας θα σας επιτρέψει να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα στο forum, να στείλετε προσωπικά μηνύματα σε άλλους χρήστες, να δημιουργήσετε το προσωπικό σας profile και photo albums και πολλά άλλα.

Η εγγραφή σας είναι γρήγορη, εύκολη και δωρεάν.
Γίνετε μέλος στην Online Κοινότητα.


Αν συναντήσετε οποιοδήποτε πρόβλημα κατά την εγγραφή σας, παρακαλώ επικοινωνήστε μαζί μας.

Κυριαρχία ή Τυραννία;

Συζήτηση στο φόρουμ 'BDSM Resources and Tutorials' που ξεκίνησε από το μέλος Master_Spiler, στις 15 Ιουνίου 2010.

  1. Master_Spiler

    Master_Spiler Contributor

    Re: Απάντηση: Κυριαρχία ή Τυραννία;

    Δεν ξέρω για το πόσες έχει κλονίσει, αλλά σίγουρα θα ήταν ενδιαφέρον να μάθουμε πόσοι πραγματικά μπαίνουν στον κόπο να ασχοληθούν και με τα θέλω και τις ανάγκες του άλλου, πέρα απ'τις δικές τους...
     
  2. thaleia

    thaleia Contributor

    Απάντηση: Re: Απάντηση: Κυριαρχία ή Τυραννία;

    βαζεις μπουρλοτα Master_Spiler !!!!!
     
  3. Master_Spiler

    Master_Spiler Contributor

    Re: Απάντηση: Re: Απάντηση: Κυριαρχία ή Τυραννία;

    Εγώ κι η Μπουμπουλίνα και ο Κανάρης  
     
  4. gaby

    gaby Guest

    Απάντηση: Κυριαρχία ή Τυραννία;

    Θέμα χρόνου που διαθέτει ο Κυρίαρχος. Η τυραννία αποδίδει ταχύτερα και ίσως πιο αποτελεσματικά.

    Ο δε Τύραννος μπορεί να είναι εξίσου ανθρώπινος με τον Κυρίαρχο στο πλησίασμά Του ώστε να αισθάνεται τις ανάγκες του άλλου ανθρώπου, μπορεί και να μην είναι, είναι θέμα καθαρά ανθρώπου και κατά τη γνώμη μου άσχετο με το δίπολο Κυριαρχία / Τυρανία.
     
  5. underherfeet

    underherfeet πέρα βρέχει Contributor

    Απάντηση: Κυριαρχία ή Τυραννία;

    ...οοοοπααα!!!






    ααααλααα!!!




     

    ......
    ααααααχχχ!!


     
     
    Last edited by a moderator: 17 Απριλίου 2014
  6. Απάντηση: Κυριαρχία ή Τυραννία;

    @underherfeet,

    Μ'έκανες και γέλασα  ...να'σαι καλά. Και με περιμένει πολύ δουλειά στο γραφείο.  
     
  7. underherfeet

    underherfeet πέρα βρέχει Contributor

    Απάντηση: Κυριαρχία ή Τυραννία;

    ε, πάρε τότε και το κερασάκι !!  

     
    Last edited by a moderator: 17 Απριλίου 2014
  8. Master_Spiler

    Master_Spiler Contributor

    Αυτό όχι κερασάκι, ολόκληρη κερασιά είναι  

    Υ.Γ. underherfeet, έγραψες πάλι  
     
  9. Nemo

    Nemo Nemo D/s Jongleur

    Ενδιαφέρον, αν και δεν απέδωσα ποτέ κακή έννοια στη λέξη τυραννία. Πιστεύω ότι ο όρος τυραννία δεν ταυτίζεται με κακοποίηση αναγκαστικά. Σε ένα από τα συμπεράσματα που έχω καταλήξει ως τώρα, είναι ότι η τυραννία είναι σκληρότερη αλλά σπάνια συνοδεύεται από ρηχά, ψεύτικα αισθήματα ή ανύπαρκτο ενδιαφέρον για τον σκλάβο, ενώ η κυριαρχία μπορεί να είναι τελείως επιφανειακή, ρηχή ή ακόμα και υποκριτική από συναισθηματική άποψη τουλάχιστον. Μπορεί βέβαια και να μην είναι ρηχή, εξαρτάται.