Απόκρυψη ανακοίνωσης

Καλώς ήρθατε στην Ελληνική BDSM Κοινότητα.
Βλέπετε το site μας σαν επισκέπτης και δεν έχετε πρόσβαση σε όλες τις υπηρεσίες που είναι διαθέσιμες για τα μέλη μας!

Η εγγραφή σας στην Online Κοινότητά μας θα σας επιτρέψει να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα στο forum, να στείλετε προσωπικά μηνύματα σε άλλους χρήστες, να δημιουργήσετε το προσωπικό σας profile και photo albums και πολλά άλλα.

Η εγγραφή σας είναι γρήγορη, εύκολη και δωρεάν.
Γίνετε μέλος στην Online Κοινότητα.


Αν συναντήσετε οποιοδήποτε πρόβλημα κατά την εγγραφή σας, παρακαλώ επικοινωνήστε μαζί μας.

Λεκτικός εξευτελισμός

Συζήτηση στο φόρουμ 'Γυναικεία Κυριαρχία' που ξεκίνησε από το μέλος SannyG, στις 11 Απριλίου 2021.

  1. Dracon

    Dracon Jack of All Trades & Master of Most...

    Όσο λιγότερο επιτειδευμένη είναι η τοποθέτηση τόσο πιο επιδραστική καθίσταται. Δεν χρειάζεται να χρησιμοποιήσεις κάτι τετριμμένο όπως "είσαι ένα μικρό πουτανάκι", πολύ σε Γκουσγκούνη Μου κάνει. Ένα απλό "τρύπα" σαν προσφώνηση προς την υποτακτική δουλεύει καλύτερα, καθώς και το να διαχειρίζεσαι την αντιδραστικότητα που μπορεί να εμφανίσει με αδιαφορία ή υποτίμηση της βαρύτητας του συναισθήματος. Τα πράγματα που δουλεύουν καλύτερα με τους ανθρώπους είναι αυτά που αγγίζουν τις πιο πηγαίες τους σκέψεις.
     
  2. nikossub93

    nikossub93 Contributor

    Ο εξευτελισμός για μένα είναι ερεθιστικό με κάνει να νοιώθω ομορφα
     
  3. nikossub93

    nikossub93 Contributor

    Φτύσιμο

    Αν και φυσικά τον τρόπο εξευτελισμού τον αποφασίζει Εκεινη
     
    Last edited by a moderator: 26 Ιουνίου 2021
  4. AndreDelastrange

    AndreDelastrange Regular Member

    Κάθε προσωπικότητα είναι διαφορετική. Μελετάς το υ και ρίχνεις εκεί που τσούζει περισσότερο.
     
  5. Stinger

    Stinger New Member

    Να με βρίζει,να με φτύνει,να με κοροϊδεύει,να με ντύσει με φίλη της η φίλο της κ να γελάνε μαζί μου κ γενικά να με υποτιμάει μπροστά στη κολλητη της
     
  6. Mariosmarios12

    Mariosmarios12 New Member

    Κ το ballbust καλό είναι..
     
  7. bumblebee

    bumblebee Contributor

    Μια σημαντικη παράμετρος που συνήθως παραβλέπεται στα σενάρια λεκτικού εξευτελισμού, τα οποία είναι άπειρα και έχουν να κανουν με το ιδιαίτερο ψυχοδιανοητικο σύστημα του Υ, οπως εύστοχα ειπωθηκε, είναι ότι θα πρέπει να υπάρξει μέριμνα, η εν γένει παρουσία αυτου που εξευτελίζει, να ειναι από μόνη της εξευτελιστική...

    Η εν γένει παρουσία πολλαπλασιάζει η διαιρεί κάθε έναν επιχειρουμενο λεκτικό εξευτελισμό και κατά συνέπεια των ερεθιστικό παράγοντα.

    Δηλαδή , δεν είναι μόνο τι και πως το λες, αλλά ποιος είναι και τι αντιπροσωπεύει αυτός που το λεει.

    Χρειάζεται δηλαδη μια επένδυση και εκεί, για τη δημιουργία φουλ απογειωτικης λεκτικης κατάστασης.
     
    Last edited: 8 Αυγούστου 2021
  8. ippoths69

    ippoths69 New Member

    καλημερα ποιο συνηθισμενο δεν ξερω αλλα εμενα ποτε η αφεντρα μου δεν μου το εχει κανει και μονο που το διαβασα πρωι πρωι με εφτιαξε
     
  9. Konstantina Lionaki

    Konstantina Lionaki ΔΕΝ ψάχνω τίποτε.

    Κάθε άτομο είναι διαφορετικό δεν έχω στανταράκια.
     
  10. anima0

    anima0 Regular Member

    Πρέπει να είμαι φτιαγμένος για να δέχομαι και να μου αρέσει ο λεκτικός εξευτελισμός.
    Δεν το δέχομαι στο άσχετο καθότι είμαι από αυτούς που πιστεύω ότι είμαστε ίσοι και έτσι μου αρέσει να το νιώθω κοινωνικά.
    Ξέρω ότι πολλοί/πολλές Κ επεκτείνουν το παιχνίδι ή ακόμα πιστεύουν πως είναι ανώτεροι από υποτακτικούς συντρόφους.
    Σεξουαλικά το δέχομαι και μου αρέσει, ανάλογα πως γίνεται βέβαια, στανταράκια γιοκ, γενικά νταηλίκια γιοκ (να το καταλάβει κι ο Ερντογάν)
     
  11. Konstantina Lionaki

    Konstantina Lionaki ΔΕΝ ψάχνω τίποτε.

    Έτσι είναι και το σωστό κατά εμένα, γιατί αν αφήνεις οποιονδήποτε η οποιανδήποτε να σε ξεφτιλίζει τότε πολύ απλά είσαι κάτι το εύκολο και μη αξίας.
    Δεν υπάρχει λόγος για καμία να προσπαθήσει να της ανήκει κατι που δεν αξίζει να το γονατίσει. Σωστά;
     
  12. Widget

    Widget Regular Member

    Προς το παρόν, αυτά μου έρχονται στο μυαλό:
    1. Την ώρα του pegging να περιγράφει αυτά που μου κάνει ή να αναφέρεται σε εμένα που δέχομαι να μου τα κάνει. Οι αναφορές δεν είναι απαραίτητο να είναι χυδαίες για να είναι ερεθιστικές.
    2. Να με βάζει σε πράξη αυνανισμού και εκείνη μόνο να παρακολουθεί και να δίνει οδηγίες.