Απόκρυψη ανακοίνωσης

Καλώς ήρθατε στην Ελληνική BDSM Κοινότητα.
Βλέπετε το site μας σαν επισκέπτης και δεν έχετε πρόσβαση σε όλες τις υπηρεσίες που είναι διαθέσιμες για τα μέλη μας!

Η εγγραφή σας στην Online Κοινότητά μας θα σας επιτρέψει να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα στο forum, να στείλετε προσωπικά μηνύματα σε άλλους χρήστες, να δημιουργήσετε το προσωπικό σας profile και photo albums και πολλά άλλα.

Η εγγραφή σας είναι γρήγορη, εύκολη και δωρεάν.
Γίνετε μέλος στην Online Κοινότητα.


Αν συναντήσετε οποιοδήποτε πρόβλημα κατά την εγγραφή σας, παρακαλώ επικοινωνήστε μαζί μας.

"Λοξοδρομήσεις"

Συζήτηση στο φόρουμ 'Νέοι στον χώρο του BDSM' που ξεκίνησε από το μέλος S/M Healing, στις 4 Μαρτίου 2018.

  1. brenda

    brenda FU very much

    Εμένα το νήμα, μου θυμίζει την γνωστή -πλέον- ρήση:
    "Το χεράκι με το οποίο σε βάζω να παίζεις το πουλάκι σου δεν θα μού το χτυπάς στο τραπέζι αγοράκι μου. Κατάλαβες;" 
     
  2. S/M Healing

    S/M Healing Et Ιn Arcadia Εgo

    Παιδιά ευχαριστώ ειλικρινά για τις απαντήσεις, θα τις "ζυμώσω" στο μυαλό μου. Ένα πράγμα δεν κατάλαβα. Για πιό λόγο το νήμα μου μπήκε στην κατηγορία "Νέοι στον χώρο του BDSM". Μάλλον οι διαχειριστές πιστεύουν οτι είναι απαράδεκτες αυτές οι ερωτήσεις και οι απορίες για έναν παλιό bdsmer; Για παράδειγμα αν κάποιος ζει στο απομονωμένο χωριό του, και επι σαράντα χρόνια δένει την γυναίκα του με τριχιές και την μαστιγώνει, αλλα παρ όλα αυτά του λείπουν πληροφορίες για το τί ακριβώς γίνεται εκεί κάτω στον "πολιτισμένο κόσμο", είναι "νέος" bdsmer;
     
  3. Λύσανδρος

    Λύσανδρος Hide' n' seek... Contributor

    Ούτε εμένα μου φάνηκε πουθενά προσβλητικά τα ερωτήματα του νηματοθέτη. Εύλογες απορίες είναι και αυτές και μπορεί να τις έχουν στο μυαλό τους και άλλοι άνθρωποι.

    Η εμπειρία έχει διδάξει ότι όλες οι απαντήσεις σε αυτές τις ερωτήσεις είναι πιθανές και αληθινές, και όλες και η κάθε μία ξεχωριστά περιγράφουν κάποιους ανθρώπους.

    Θέλω όμως να ρωτήσω κι εγώ με τη σειρά μου κάτι τον νηματοθέτη:

    - Οι απορίες που έγραψε είναι ακαδημαϊκού ενδιαφέροντος;

    - Ή φαντασιώνεται κι επιθυμεί έντονα να ασκεί κυριαρχία σε κυρίαρχης ιδιοσυγκρασίας γυναίκες και αισθάνεται την επιθυμία να μοιραστεί εμμέσως αυτό το ενδιαφέρον του και με άλλους ανθρώπους που πιστεύει ότι θα τον κατανοήσουν και πιθανόν να του πουν και κάτι που θα τον ωφελούσε σε μία τέτοια αναζήτηση;

    Τα ρωτώ αυτά επειδή πιστεύω ότι σττην απάντηση στα δύο παραπάνω θα προσαρμοστούν καλύτερα προσανατολισμένοι και οι καλεσμένοι του νήματος.
     
  4. Λύσανδρος

    Λύσανδρος Hide' n' seek... Contributor

    Το θέμα είναι να γίνεται συζήτηση με κόσμιο τρόπο. Και κανένας χώρος δεν είναι ο κόσμος όλος.

    Από εκεί και πέρα, πάνω σε αυτό που περιγράφεις, αν στο απομονωμένο χωριό τους τους αρέσει να κάνουν το οτιδήποτε κι εκείνοι τη βρίσκουν μεταξύ τους, ε, τι τους νοιάζει τι λένε οι άλλοι;
     
    Last edited: 5 Μαρτίου 2018
  5. rea..

    rea.. Contributor

    Μου αρέσει να παίζω με τις λέξεις , αλλά χωρίς να χάνω την ουσία αγαπητέ. Ο μουσικός θα εξερευνήσει τους κόσμους της μουσικής γιατί αυτό είναι. Μπορεί να δοκιμάσει κάτι διαφορετικό αλλά θα είναι πάντα μέσα στα πλαίσια της ταυτότητας του. Μέσα σε αυτό που είμαστε, υπάρχουν κόσμοι ολόκληροι να ανακαλύψουμε. Ο Κυριαρχικός άνθρωπος δεν βαριέται τις απολαύσεις της κυριαρχίας του και ο υποτακτικός το ίδιο και ο/η switch. Το εύρος, το βάθος και η έκταση αυτών των απολαύσεων δεν έχουν όρια, είναι σαν την μουσική! Όμορφο παράδειγμα ..
     
  6. t.n.b.t.

    t.n.b.t. Αν δε φαντάζεσαι φωτιές με κάρβουνα μην παίζεις...

     
     
  7. rea..

    rea.. Contributor

  8. Το είπες και εσύ ή ίδια : κόσμοι να ανακαλύψουμε... Οι απολαύσεις δεν έχουν όρια... Υπάρχει μια αντιφαση εδώ θαρρώ. Κάποιος που ειναι προσκολλημενος σε κάτι δεν υπάρχει κάτι άλλο να εξερευνησει ούτε να ξεπεράσει κάποιο οριο. Θες να μιλήσουμε συγκεκριμένα; Ένας master θα απολαύσει ποτέ το να παραδίδει τον έλεγχο; Όχι. Εκτος κι αν το κανει και δεν το παραδέχεται. Εκτός κι αν εχει περάσει αυτο το στάδιο και παλι δεν το παραδέχεται. Και επειδή τα πολλά λόγια είναι φτώχεια και το ομορφότερο πράγμα στον κόσμο να κάνεις κάποια στιγμή θα το βαρεθείς. Και καλά θα κάνεις βέβαια διότι αυτό θα σε σπρώξει να κάνεις και να δοκιμάσεις κάτι διαφορετικό .  
     
  9. S/M Healing

    S/M Healing Et Ιn Arcadia Εgo

    Φίλε μου έβαλες το "μαχαίρι στο κόκκαλο". Μου δίνεις έτσι την ευκαιρία να εξηγήσω περισσότερο.
    Αν και πιστεύω οτι ο κάθε άνθρωπος ανεξάρτητα απο το φύλο του ειναι μοναδικός, πιστεύω οτι οι περισσότερες γυναίκες ( ακόμη και ασυνείδητα) θα ήθελαν να υποταχθούν και όταν λέω να υποταχθούν, δεν εννοώ το να γίνονται θύματα ψυχικής η σωματικής βίας η προσβολής της αξιοπρέπειάς τους. Μου φαίνεται πολύ περίεργο το να μπορέσει μια γυναίκα να μείνει όλη της της ζωή με καποιον Υποτακτικό χωρίς να τον βαρεθεί. Επίσης μου φαίνετε περίεργο τον να μην θέλει ποτέ μια γυναίκα να ακουστέι η φωνή του άντρα μέσα στο σπίτι, οτι μπορεί να ζήσει μια ζώη με το να έχει απέναντί της έναν άντρα που θα της λέει συνεχώς ναι και να είναι συνεχώς "μαλακός". Το νήμα μου είναι μια "σφυγμομέτρηση" ουσιαστικά για το ΠΟΣΕΣ τελικά είναι οι γυναίκες που είναι "ακραίες" Αφέντρες. Ήδη κάποιες κοπέλες δήλωσαν οτι είναι συν-τηρητικές στον ρόλο τους και ότι θα μπορούσαν άνετα να ζήσουν μια ζωή ως απόλυτα Κυρίαρχες, μαζί με κάποιον Υποτακτικό και το σέβομαι. Στον "πλανήτη" των bdsmers ποιό είναι τελικά το "ισοζύγιο" των status; Αν μπεί μια Αφέντρα σε διάφορα διαδυκτιακά κανάλια δεν θα προλαβαίνει να διαλέγει και να απορρίπτει Υποτακτικούς.
    ( γι αυτά που λέω διορθώστε με αν κανω λαθος). Αυτη η αυξημένη ζήτηση δεν μπορεί να οφείλεται παρά μόνο σε δύο λόγους. Η οι περισσότερες γυναίκες δεν είναι διατεθειμένες να παίξουν αυτο τον ρόλο, οπότε δεν υπάρχουν πολλές Αφέντρες ( και γι ' αυτό πολλοί υποτακτικοί καταφεύγουν στις επαγγελματίες) ή είναι τόσοι πολλοί οι Υποτακτικοί που δεν φτάνουν οι Αφέντρες! Υπάρχει φυσικά μια σχετικότητα στο bdsm στο θέμα αυτό, γιατι όπως πολύ σωστά και διαφωτιστικά σχολίασε κάποια κοπέλα στο νήμα, έχει σημασία και ο τρόπος που θα ζητηθεί η θα επιβληθεί το οτιδήποτε. Τώρα στην ερώτηση σου αν φαντασιώνομαι η επιθυμώ... Υπάρχει πιό καυλωτικό πράγμα απο το να υποτάξεις η έστω να προσπαθείς να υποτάξεις ένα "άγριο άλογο";
     
  10. ἀστράρχη

    ἀστράρχη an asteroid ☆•○•°¤●° Contributor

    Η απλά διαβάζουν ότι δεν είναι και πολύ νορμάλ που ειναι γυναίκες και Κ, ότι κάποια στιγμή θα βγει η " γυναικεία φύση" απο μέσα τους και θα το γυρισουν και κάτι άλλα τέτοια και ξενερωνουν τη ζωή τους και δεν μπαίνουν στα φορουμ. Λεω γω τώρα, ισως γι αυτό.

    Η επειδή, η πλειοψηφία αυτων που ζητούν Κ και δηλώνουν υ, είναι απλα φετιχιστες που θέλουν στραπον και δεν τους ενδιαφέρει η υποταγή καν στην ουσία .

    Το ότι υπάρχει στα φόρουμ μεγάλο ποσοστό " σκλάβων προς αναζήτηση Κυρίαρχης" δεν σημαίνει οτι είναι και έτσι.
     
  11. S/M Healing

    S/M Healing Et Ιn Arcadia Εgo

    Kαι η γνωστή πλέον απάντηση είναι: "Κατάλαβα πολυ καλά Κυρία και χίλια συγνώμη, απλά ήθελα να σκοτώσω αυτη την παλιόμυγα για να μην σας ενοχλεί" χαχαχαα
     
  12. gazza

    gazza Regular Member

    Μια φορα βαρεσα το χερι στο τραπεζι και γελαγε κανα δεκαλεπτο...φωναχτα
    Χωρια που πονεσα ο ηλιθιος