Απόκρυψη ανακοίνωσης

Καλώς ήρθατε στην Ελληνική BDSM Κοινότητα.
Βλέπετε το site μας σαν επισκέπτης και δεν έχετε πρόσβαση σε όλες τις υπηρεσίες που είναι διαθέσιμες για τα μέλη μας!

Η εγγραφή σας στην Online Κοινότητά μας θα σας επιτρέψει να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα στο forum, να στείλετε προσωπικά μηνύματα σε άλλους χρήστες, να δημιουργήσετε το προσωπικό σας profile και photo albums και πολλά άλλα.

Η εγγραφή σας είναι γρήγορη, εύκολη και δωρεάν.
Γίνετε μέλος στην Online Κοινότητα.


Αν συναντήσετε οποιοδήποτε πρόβλημα κατά την εγγραφή σας, παρακαλώ επικοινωνήστε μαζί μας.

ΜΟΙΡΑΣΜΑ

Συζήτηση στο φόρουμ 'BDSM Discussion' που ξεκίνησε από το μέλος Astir, στις 15 Ιανουαρίου 2007.

  1. Astir

    Astir Guest

    Πόσο μεγαλείο κρύβει μέσα του το μοίρασμα;
    Πόσο πιο δυνατοί νιώθουμε όταν προσφέρουμε;
    Πόσο πιο γεμάτοι και πλήρεις, όταν δίνουμε;
    Πιο πολύ με εξυψώνει αυτό που προσφέρω στην Υποτακτική μου παρά η εξουσία πάνω Της.
    Είναι απίστευτα δυνατό συναίσθημα αυτό που νοιώθω τις φορές που τα καταφέρνω να δίνω, είναι ενάντια στη "λογική" δίνω άρα αδειάζω, φτωχαίνω, χάνω κάτι.
    Δίνω άρα γεμίζω, εξυψώνομαι, ξεχειλίζω, πετάω ψηλά.
    Μπορεί να λειτουργήσει μια τόσο βαθιά σχέση όπως αυτή του bdsm χωρίς δώσιμο;
    Για εμένα, όχι.

    Α.

    Αφιερωμένο σ' Αυτήν!
     
    Last edited by a moderator: 15 Ιανουαρίου 2007
  2. isnogood

    isnogood afterall, true love is the ultimate fantasy Contributor

    ερωτηση : αν στην θεση της λεξης "Υποτακτικη μου" βαζαμε την λεξη "το καινουργιο μου σπορ αυτοκινητο" .. πως θα αλαζε το νοημα της ... ?
    Δεν το λεω ειρωνικα .. μα αλλο το να με φτιαχνει η ιδεα ενος καυτου απροσδοκητου τριο που θα προκυψει τυχαια μια φορα στα χιλια χρονια (αντε και λιγο συχνοτερα..) και αλλο να ψαχνω πνευματικες προεκτασεις μεσα εκει ....
    και μετα αυτο το "προσφερω" ..... τι ακριβως λαμβανει ο καθενας απο τους τρεις ? ....διοτι στην περιπτωση αυτη πολυ θα φοβομουνα την σκεψη των αλλων δυο .....
     
  3. Astir

    Astir Guest

    Απάντηση: ΜΟΙΡΑΣΜΑ

    Αυτό καταλαβαίνεις απ' το κείμενο, isnogood;;;;;
    Ή αυτό, έχεις ανάγκη να καταλάβεις;;;;;

    A.
     
  4. isnogood

    isnogood afterall, true love is the ultimate fantasy Contributor

    ναι ισως εχεις δικιο (στο οτι δεν σε καταλαβαινω) ... φαινεται οτι αγνοησα τον κανονα πως οταν δεν καταλαβαινουμε καλα τον αλλον , προφανως θα κρινουμε λαθος ... απο την αλλη ομως και η δικη μου οπτικη γωνια ειναι και αυτη μια υπαρκτη οψη του θεματος .. ας δουμε και αλλες αποψεις ...
    ισως να προσεγγισα το θεμα απο την θεση του παρατηρητη του οποιου ο ρολος ουδεμια σημασια εχει για τους εμλπεκομενους ... ωστοσο θα μου επιτρεψεις να επιμεινω στην ερωτηση : τι γινεται με τους αλλους δυο ? .. την υποτακτικη και τον τριτο ? .. δεν σε ενοχλει/ενδιαφερει το τι μπορει να προσδοκουν με το "δανεισμο" αυτο ? ...
    Να ξερεις οτι δεν ειμαι απολυτα αντιθετος με αυτο , αλλα κανω λιγο τον δικηγορο του διαβολου ...
    Με αλλα λογια ως γνησιος Perv εχω μια πολυ .. ανοικτη λιστα ... ομως δεν ξεχνω τι σημαινει Perv .....
    ουουουου .... (αυτο για εκεινους που εφευραν την λεξη...)  
     
  5. Astir

    Astir Guest

    Απάντηση: ΜΟΙΡΑΣΜΑ

    Αλήθεια αυτό κατάλαβες με το δώσιμο;
    Να δώσω Την Υποτακτική μου σε κάποιον τρίτο;
    Δεν αναφέρομαι σε κάτι τέτοιο, δεν Την μοιράζομαι άλλωστε με κανέναν, αλλά σε όσα Της δίνω εγώ!

    Α.
     
  6. isnogood

    isnogood afterall, true love is the ultimate fantasy Contributor

    χμμμ .... τωρα που το λες ..... πρεπει να παραδεχτεις ομως οτι μπορουσε να ερμηνευτει και ετσι   .... "μοιρασμα" , "προσφερουμε" ... εκει πηγε το μυαλο μου  
     
  7. Astarty

    Astarty Contributor

    Πως φαίνεται ότι δεν έχεις μάθει να μοιράζεσαι, isnogood!

    Μοιράζομαστε την ψυχή μας. Αυτό επιζητούμε από μια σχέση. Και αυτό είναι στην τελική που την κάνει μαγευτική.

    Υ.Γ. Ξέρεις πως μου αρέσει να σε πειράζω καλέ μου isnogood.
     
  8. isnogood

    isnogood afterall, true love is the ultimate fantasy Contributor

    επειδη οι ερμηνιες ειναι πολυ κοντα , φοβαμαι να μοιραστω ψυχικα μην μου απαυτωσει τιποτα , καποιος που τυχον δεν καταλαβει ...    
    Υ.Γ. Ξέρεις πως μου αρέσει να σε πειράζω καλέ μου isnogood.
    .... αμ δε το ξερω ? ...  
     
  9. blindfold

    blindfold Contributor

    ναι άρα έχουμε να κάνουμε με την έννοια του όρου exchange power ;

    κάτι ήθελα να γράψω αλλά διαβάζωντας τον isnogood αποπροσανατολίστικα ! ...
     
  10. Geisha

    Geisha Regular Member

    Απάντηση: ΜΟΙΡΑΣΜΑ


    Καλό το μοίρασμα σαν έννοια..
    Αλλά δε θα μοιραζόμουν ποτέ τον Αφέντη μου..  
     
  11. female

    female Contributor

    Μεγάλη αλήθεια με λίγες λέξεις.

    Κάποτε είναι σοφότατη και λογικότατη αυτοπροστασία!

    Κάποτε καταλήγει μόνιμη ανασφάλεια και ψυχική τσιγκουνιά, μόνιμη ψυχική αναπηρία ανθρώπου που όσο και πολυτάραχη και πολυποίκιλη κοινωνική και σεξουαλική ζωή έχει, δεν έδωσε και δεν ακούμπησε ποτέ κανέναν, μόνος και "φτωχός" στην πραγματικότητα.

     
  12. zinnia

    zinnia Contributor

    ποσο δικιο εχεις Female..Τελικα καταλαβα απο τις απαντησεις των διαφορων μελων σε ενα τετοιο θεμα που στο κατω - κατω και σωστα ελληνικα χρησιμοποιει και συντακτικο, αρα δεν χωρα (ελεγα) παρερμηνειες, πως αναλογα με το βαθμο θωρακισης που εχουμε περιτυλιξει τον εαυτο μας, για να μην πονεσουμε, για να μην αισθανθουμε ακομα και τη ματαιωση, την ελλειψη και τον πονο, παρολο που αλλα λεμε πως ζηταμε, προσαρμοζουμε το μυαλο μας να καταλαβαινει μονο αυτα που αντεχουμε να καταλαβει.. Κι ας ειναι και λαθος εντελως..κι ας ξεστρατιζει εντελως απ αυτο που ηθελε να μοιραστει μαζι μας ο θεματοθετης.. Τι σημασια εχει τι θελει να μοιραστει τελικα ο αλλος.. σκασιλα μας μεγαλη.. Σιγα μην αφιερωσουμε χρονο πολυτιμο να καταλαβουμε..εδω δεν καταλαβαινουμε εμας τους ιδιους..τους αλλους θα καταλαβουμε?