Απόκρυψη ανακοίνωσης

Καλώς ήρθατε στην Ελληνική BDSM Κοινότητα.
Βλέπετε το site μας σαν επισκέπτης και δεν έχετε πρόσβαση σε όλες τις υπηρεσίες που είναι διαθέσιμες για τα μέλη μας!

Η εγγραφή σας στην Online Κοινότητά μας θα σας επιτρέψει να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα στο forum, να στείλετε προσωπικά μηνύματα σε άλλους χρήστες, να δημιουργήσετε το προσωπικό σας profile και photo albums και πολλά άλλα.

Η εγγραφή σας είναι γρήγορη, εύκολη και δωρεάν.
Γίνετε μέλος στην Online Κοινότητα.


Αν συναντήσετε οποιοδήποτε πρόβλημα κατά την εγγραφή σας, παρακαλώ επικοινωνήστε μαζί μας.

Μία διαδικασία σωματικής τιμωρίας femsub

Συζήτηση στο φόρουμ 'BDSM Τεχνικές' που ξεκίνησε από το μέλος gaby, στις 3 Ιουλίου 2006.

  1. gaby

    gaby Guest

    Αυτό που περιγράφω παρακάτω είναι μία διαδικασία τιμωρίας femsub.

    Προτείνω να την συζητήσουμε και να ανταλλάξουμε απόψεις και εμπειρίες πάνω σ αυτήν. Βλέπουν ανάλογα το θέμα, Οσοι έχουν τιμωρήσει / όσες έχουν τιμωρηθεί;

    Τί πλεονεκτήματα ή μειονεκτήματα Β/βρίσκετε να έχει η διαδικασία που περιγράφω; Πώς θα την Τ/τροποποιούσατε; Τί συναισθήματα Σ/σας προκαλεί; Τί οφέλη μπορεί να έχει στην femsub ή στη σχέση μία τέτοια τιμωρία;

    .................................................................................................................................

    Η διαδικασία:

    H femsub διέπραξε κάτι για το οποίο Κρίνετε ότι πρέπει να τιμωρηθεί.

    1. Επιλέγετε μία χρονική στιγμή, σύντομα μετά το παράπτωμα αλλά όχι αμέσως μετά.

    2. Οδηγείτε την femsub σ ένα απόμερο, ήσυχο μέρος όπου Β/βρίσκεστε μόνοι οι δυό Σ/σας.
    Έτσι δεν θα υπάρχουν μάρτυρες της ταπείνωσής της και θα νιώθει αβοήθητη και μόνη απέναντί Σας.

    3. Ήρεμα και χωρίς οικειότητες της Λέτε τί λάθος έκανε και ότι πρέπει να τιμωρηθεί.

    4. Ακούτε τί εχει να Σας πει. Δικαιολογίες, απολογίες, εξηγήσεις, παρακάλια.

    5. Της Ανακοινώνετε ποιά θα είναι η τιμωρία της. 70 με το μαστίγιο; 5 με το κνούτο;

    6. Περιμένετε ήρεμα να κοπάσουν τα κλάματα και τα παρακάλια της.

    7. Της Δίνετε εντολή να γυμνωθεί, αν δεν είναι ήδη γυμνή και να πάρει στάση τιμωρίας.

    8. Εκτελείτε την τιμωρία. Ψύχραιμα και με αργά χτυπήματα σε σταθερό ρυθμό. Δεν Επιτρέπετε μεταβολή στη στάση, παρά μόνο στιγμιαία. Η femsub οφείλει να επιστρέψει μόνη στην αρχική στάση τιμωρίας.

    9. Με την λήξη της τιμωρίας της Αφήνετε λίγο χρόνο να συνέλθει.

    10. Της Δίνετε εντολή να αφήσει τη στάση τιμωρίας, την Βοηθάτε να ανασηκωθεί αν χρειάζεται, την Καθησυχάζετε, Αγκαλιάζετε, την Φιλάτε και της Λέτε ότι έληξε το θέμα και όλα είναι εντάξει τώρα.

    .................................................................................................................................

    Και λίγα λόγια για το ιστορικό της παραπάνω διαδικασίας:

    Κυκλοφόρησε σε διάταγμα που υπέγραφε ο Μέγας Πέτρος, λίγο μετά που εγκαταστάθηκαν οι πρώτοι κάτοικοι στην Αγία Πετρούπολη.

    Το "σκεπτικό" του διατάγματος ήταν ότι όλες οι προσπάθειες να εκπολιτιστούν οι γυναίκες δεν απέδοσαν και πολλά πράγματα κι έτσι αναγκαστικά οι νοικοκύρηδες πρέπει να ακολουθούν αυταρχικές μεθόδους στο σπίτι τους. Από την άλλη πλευρά πρέπει να αναγνωριστεί ότι οι γυναίκες δεν είναι ζώα και εκτός αυτού τις χρειαζόμαστε και γι αυτό δεν γίνεται κάθε τόσο να βρίσκονται πεταμένα έξω στα κατώφλια πτώματα γυναικών που τις έχουν σκοτώσει στο ξύλο. Γι αυτό θα υπάρχει μία διαδικασία τιμωρίας που θα τηρείται απαρέγκλιτα.

    Παρακάτω το διάταγμα περιγράφει περίπου την διαδικασία που αναφέρω παραπάνω και ο αριθμός χτυπημάτων που δίνει για κάθε είδος μαστιγίου είναι ανώτατο όριο... στο κνούτο π.χ. το ανώτατο ήταν τα 5, παραπάνω απαγορευόταν.

    Το διάταγμα καταλήγει ως εξής: Και όποιον αλητήριο έχει γυναίκα κακότροπη απλά θα τον φτύνουμε, αλλά όποιο κάθαρμα βαρέσει τη γυναίκα του πιό πολύ από αυτά που λέω, θα το πετάμε στο μπουντρούμι και θα έρχομαι προσωπικά να τον μαστιγώνω μέχρι θανάτου.

    Παρά το γεγονός ότι το διάταγμα είναι ένα απολαυστικό από άποψη ηθογραφική κείμενο, οι περισσότεροι βιογράφοι του Μέγα Πέτρου το έχουν "θάψει"... για ευνόητους λόγους. Είναι ιστορικό ντοκουμέντο, φυλάσσεται πλέον στο Κρεμλίνο, αλλά δεν είναι ιδιαίτερα γνωστό... παρά μόνο, ίσως, σε Μ/μύστες και φυσικά σε ιστορικούς.

    ....................................................................................................................................................

    Μία στάση τιμωρίας (gorean) συνημμένη
     
    Last edited by a moderator: 22 Οκτωβρίου 2006
  2. wifes-sub-maid

    wifes-sub-maid Regular Member

    Ακριβος αυτη την διαδικασια χρισημοποιει ι Αφεντρα μου οταν με τιμωρει tender lilly .Με τον τροπο αυτο με τιμωρει ψυχικα και σωματικα .αυτο ομως που με τρελλαινει ειναι οταν δεν προσδιοριζεται ο χρονος και ο τροπος που θα με τιμωρισει.Αυτο εχει σαν αποτελεσμα να διμιουργειτε το συνεσθημα του φοβου.και οπος γνωριζεις ο φοβος φερνει κολαση.
     
  3. gaby

    gaby Guest

    Έχω ξεχάσει κάτι πολύ σημαντικό που θα έπρεπε να κάνει η τιμωρημένη πλέον femsub.

    Άκρως σκλαβοκεντρικό το ποστ μου και μάλιστα με δείχνει εγωκεντρική και αχάριστη, ενώ δεν είμαι  

    Επειδή αισθάνομαι μεγάλη αμηχανία, μήπως θα μπορούσε να συμπληρώσει την παράλειψή μου κάποια femsub πιό γνωστική από μένα, ή ίσως κάποιος ευγενικός Κυρίαρχος που δεν θα ήθελε να με δει να τρώω τα μούτρα μου αμέσως μετά την τιμωρία για μία τόση δα (μάλιστα, τόση δα) παράλειψη ή κάποιος που να ξέρει τέλος πάντων πολύ καλά πώς γίνονται αυτά τα πράγματα;

    Ευχαριστώ πολύ και με συγχωρείτε όλοι για την παράλειψη τούτη...  
     
  4. Master_Spiler

    Master_Spiler Contributor

    Πέρα απ'το να ζητήσει ευχαριστώ απ'τον Αφέντη/Κυρίαρχο tender lilly;
     
  5. gaby

    gaby Guest

    Μόνο αυτή ήταν η παράλειψη νομίζω Master_Spiller, αν όμως υπάρχουν κι άλλες, κάθε βοήθεια χρήσιμη...

    <χαμόγελο ανακούφισης>
     
  6. Master_Spiler

    Master_Spiler Contributor

    Ναι ξέρω, κάθε βοήθεια καλοδεχούμενη... αλλά δεν ήταν και τόσο δα μικρή η παράλειψη...
     
  7. gaby

    gaby Guest

    Η παράλειψη ήταν εκκωφαντική   μερικές φορές μου αρέσει να τονίζω κάτι μ ένα understatement, γι αυτό το έγραψα έτσι.

    Και τιμωρητέα στην πράξη μπορεί να είναι η συγκεκριμένη παράλειψη, αν και ίσως όχι τις πρώτες φορές όπου τα όρια πιέζονται πάρα πολύ με μία τιμωρία και είναι φυσικό να μην έχει προλάβει να εμπεδώσει η femsub αυτό το κρίσιμο κομμάτι...
     
  8. Master_Spiler

    Master_Spiler Contributor

    * γελάει, ουδέν σχόλιον καλή μου φίλη  
     
  9. Maley

    Maley Contributor

    Εκεινο που ξεχασε lilly μου εινα το μετρημα κατα τη διαρκεια του μαστιγώματος και η λέξη ευχαριστω σε καθε μαστιγια...επισης εγω υποχρεωνω τη σκλαβα μου να φερει εκεινη το μαστιγιο και να φιλαει μετα το περας της τιμωρίας..επισης απαγορευονται τα παρακαλια..
     
  10. anasia

    anasia Contributor

    Απάντηση: Μία διαδικασία σωματικής τιμωρίας femsub

     
  11. Anatolikos

    Anatolikos Regular Member

    'είναι ο τόνος που κάνει τη μουσική', λένε οι Γάλλοι. Νομίζω ισχύει στο προκείμενο, anasia.
     
  12. anasia

    anasia Contributor

    Απάντηση: Re: Μία διαδικασία σωματικής τιμωρίας femsub


    δεν θα πω , πως δεν εχετε δικιο ,ο τονος κανει την μουσικη ...
    θα πω ομως πως ο ''τονος'' απο ανθρωπο σε ανθρωπο διαφερει στα αυτια του ,
    γι αυτο και δεν αρεσει σε ολους για παραδειγμα η κλασικη μουσικη ....