Απόκρυψη ανακοίνωσης

Καλώς ήρθατε στην Ελληνική BDSM Κοινότητα.
Βλέπετε το site μας σαν επισκέπτης και δεν έχετε πρόσβαση σε όλες τις υπηρεσίες που είναι διαθέσιμες για τα μέλη μας!

Η εγγραφή σας στην Online Κοινότητά μας θα σας επιτρέψει να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα στο forum, να στείλετε προσωπικά μηνύματα σε άλλους χρήστες, να δημιουργήσετε το προσωπικό σας profile και photo albums και πολλά άλλα.

Η εγγραφή σας είναι γρήγορη, εύκολη και δωρεάν.
Γίνετε μέλος στην Online Κοινότητα.


Αν συναντήσετε οποιοδήποτε πρόβλημα κατά την εγγραφή σας, παρακαλώ επικοινωνήστε μαζί μας.

Μαθήματα για αρχάριους.

Συζήτηση στο φόρουμ 'BDSM Τεχνικές' που ξεκίνησε από το μέλος Ηλίας, στις 23 Ιουλίου 2008.

  1. Ηλίας

    Ηλίας Guest

    Ένας τίτλος που μοιάζει με το γάντι που πετάει κάποιος. Και θυμίζει πρόκληση σε ταύρο με βαθυκόκκινο μετάξι.

    Ένας τίτλος που πρέπει να τον στηρίξεις…
    …και πως το καταφέρνεις αυτό;

    Λέγοντας την αλήθεια και μην λέγοντας απολύτως τίποτα. Τα υπόλοιπα θα πάνε μόνα τους.

    Η αλήθεια…
    Η αλήθεια είναι ένα παράξενο πράγμα. Την λες, αλλά ποτέ δεν την πιστεύεις. Την φωνάζεις, γκρεμίζεις κτήρια, αλλά όταν την συναντάς, δεν την αναγνωρίζεις. Ο μόνος τρόπος για να βρεις την αλήθεια είναι να κοιτάξεις εκεί που δε θα κοίταγες ποτέ.

    Άρα δε θα αναζητήσουμε την αλήθεια, με την ελπίδα να την συναντήσουμε αναπάντεχα…

    Ερώτηση πρώτη: Είμαι σαδομαζοχιστής;

    Πιστεύεις ότι ναι; Γιατί;



    Είσαι σοβαρός; Κάθεσαι και σκέφτεσαι το γιατί;

    Ερώτηση δεύτερη: Πρέπει να δέρνω;



    Ποιος σου είπε ότι οι σαδομαζοχιστές βαράνε;



    Αλήθεια… αυτός που στο είπε, τι ήταν;


    Ερώτηση δεύτερη μέρα του σχολείου: Πρέπει να τις τρώω;




    Τι σε κάνει να πιστεύεις, ότι είναι διαφορετική η απάντηση;

    Ερώτηση τέταρτη(άχαρη μέρα): Σε τι αποσκοπούν οι ερωτήσεις που έγιναν;



    . . . .


    Για να μάθεις, θα πρέπει να ακούς τον εαυτό σου. Και για να τον ακούς, θα πρέπει όσο και απίστευτο και να σου ακούγεται, να μην τον φοβάσαι. Κάνεις δεν αξίζει κάτι λιγότερο από αυτό που είναι…

    Ρώτα λοιπόν. Την απάντηση, ο εαυτός σου στο τέλος θα τη δώσει.

    Υ.Γ. Κάθε φορά που βλέπω ότι απαντήσεις δείχνουν να ταιριάζουν σε κάθε ερώτηση, γελάω σαν μικρό παιδί  
     
  2. Dolmance

    Dolmance Contributor In Loving Memory

    Απάντηση: Μαθήματα για αρχάριους.

    Φιλομαθής αρχάριος, έρεψε από τη μελέτη...

     
     
  3. Ηλίας

    Ηλίας Guest

    Ο ανώμαλος θα νιώσει καλύτερα για τον εαυτό του όταν συνειδητοποιήσει ότι είναι ανώμαλος.
     
  4. Durcet

    Durcet In Loving Memory

    Επέτρεψέ μου να διαφωνήσω. Μόλις το συνειδητοποιήσει, το πιο πιθανό είναι να νιώσει ντροπή, θυμό για τον εαυτό του, να τα βάλει με τον ίδιο, τους γύρω του, να προσπαθεί να βρει γιατί να πρέπει αυτός να "διαφέρει". Θα νιώσει καλύτερα μόνο όταν καταφέρει να το αποδεχτεί, να καταλάβει πως είναι μέρος του εαυτού του και, εν τέλει, να "συμφιλιωθεί" με την ανωμαλία του. Στο κάτω - κάτω, οι πιστεύοντες πως είναι "ομαλοί" είναι καλύτεροι;  
     
  5. Dolmance

    Dolmance Contributor In Loving Memory

    Απάντηση: Μαθήματα για αρχάριους.

    Τί θα πεί 'ανώμαλος'; Είναι ωραίο, να το κάνω και εγώ; Χρειάζομαι παρέα;
     
  6. SM_Art_Lady

    SM_Art_Lady Contributor

    Εγώ δεν ξέρω τελικά, ποιος είναι "ανώμαλος"  
     
  7. isnogood

    isnogood afterall, true love is the ultimate fantasy Contributor

    συμφωνω απολυτα εστω και αν δεν τα καταφερνω με τα χρωματα του Ηλια ..(Ου γαρ..  ) ...
    Durcet την ντροπη την νιωθεις πριν ... μετα αρχιζεις να αγαπας περισσοτερο τον εαυτο σου διοτι ως γνωστον το αγνωστο φοβιζει ... εξαλου ΟΛΟΙ διαφερουμε σε κατι ... και ειναι σιγουρα λαθος να μπαινουμε σε διαδικασια συγκρισεις με τους αλλους
    ποιος ειναι ο τελειος ; .. ποιος ειναι ο σωστος ; ... ποιος ειναι παραδειγμα προς μιμηση ; ... αν εξετασουμε απο κοντα οσους θαυμαζουμε θα διαπιστωσουμε οτι και εκεινοι για να χεσουν ζοριζονται το ιδιο .... συμφωνω με το δευτερο μερος της σκεψης σου παντως ....

    SM_Art_Lady :
    Εγώ δεν ξέρω τελικά, ποιος είναι "ανώμαλος"
    και ομως ξερεις ....
     
  8. Ηλίας

    Ηλίας Guest

    Ανώμαλος είναι ο χρυσοθήρας που μαζεύει σκατά αντί για χρυσό Δάσκαλε. Γεμίζει το σάκο του με κοπριά και τους πάει στην τράπεζα. Αδειάζει το σάκο πάνω στο τραπέζι και απαιτεί να πληρωθεί για την πραμάτεια του.

    Αν καταφέρει να πληρωθεί τότε είναι ένας ξεχωριστός ανώμαλος, Εύα.

    Φίλτατε Durcet η συνειδητοποίηση και η αποδοχή είναι αδερφές. Πότε φιλιωμένες και πότε τσακωμένες. Ο συνειδητοποιημένος ανώμαλος έχει μεγαλύτερη πιθανότητα στην ψυχική του ηρεμία, από έναν ασυνείδητο ομαλό. Αυτό όμως δεν τον κάνει ομαλό. Τον κάνει λειτουργικό και αποδοτικό. Η κοινωνία ευτυχώς ή δυστυχώς αξιολογεί την αποδοτικότητα πιότερο από την ομαλότητα.
     
  9. SM_Art_Lady

    SM_Art_Lady Contributor

    Κάποτε η αλήθεια είναι ότι νόμιζα ότι ήξερα isnogood...
    Τώρα πια κατάλαβα ή ότι δεν υπάρχει κανένας ανώμαλος, ή δεν υπάρχουν "ομαλοί"!
    Τόσος κόσμος καθημερινά ζει μέσα στα βίτσια ... και αν δεν τα ζει, για όποιους δικούς του λόγους...θα ήθελε να τα ζήσει!

    Τα δεδομένα Μου, έχουν αλλάξει προ πολλού...Έχω γι αυτό βάσιμους λόγους πια!

    Έρχεσαι στα λόγια Μου λοιπόν Ηλία...
    Ανώμαλος και ο ένας που απαιτεί πληρωμή για τα σκατά...
    Ανώμαλος και ο άλλος που πληρώνει γι΄αυτά...  
    Μήπως και για τους δυο τα σκατά, έχουν μια κάποια αξία?
     
  10. Ηλίας

    Ηλίας Guest

    Να φοβάσαι τις μέρες που δεν έχουν.
     
  11. SM_Art_Lady

    SM_Art_Lady Contributor

    Μπα δεν τις φοβάμαι!! Κάτι άλλο θα έχουν βρει ή θα έχουν επινοήσει!
    Να είσαι σίγουρος και αισιόδοξος όσο κι Εγώ!
     
     
  12. Dolmance

    Dolmance Contributor In Loving Memory

    Απάντηση: Μαθήματα για αρχάριους.

    Κατάλαβα! Ανώμαλος είναι όποιος λαμβάνει υπακτικόν και πωλεί το προϊόν στην Τράπεζα.