Απόκρυψη ανακοίνωσης

Καλώς ήρθατε στην Ελληνική BDSM Κοινότητα.
Βλέπετε το site μας σαν επισκέπτης και δεν έχετε πρόσβαση σε όλες τις υπηρεσίες που είναι διαθέσιμες για τα μέλη μας!

Η εγγραφή σας στην Online Κοινότητά μας θα σας επιτρέψει να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα στο forum, να στείλετε προσωπικά μηνύματα σε άλλους χρήστες, να δημιουργήσετε το προσωπικό σας profile και photo albums και πολλά άλλα.

Η εγγραφή σας είναι γρήγορη, εύκολη και δωρεάν.
Γίνετε μέλος στην Online Κοινότητα.


Αν συναντήσετε οποιοδήποτε πρόβλημα κατά την εγγραφή σας, παρακαλώ επικοινωνήστε μαζί μας.

Μανία-υπομανία και σκλαβιά

Συζήτηση στο φόρουμ 'Κυριαρχία - υποταγή D/s' που ξεκίνησε από το μέλος Seras Victoria, στις 29 Αυγούστου 2022.

  1. Seras Victoria

    Seras Victoria My "give a fucks" are on vacation Contributor

    Τι κάνετε οι Αφέντες ή πρώην Αφέντες σε μια τέτοια κατάσταση;

    https://mediteam.gr/διπολική-διαταραχή/

    Σορυ δεν είχα την υπομονή να διαβασω όλο το αρθρο αλλά το βάζω ενδεικτικά.
     
  2. Seras Victoria

    Seras Victoria My "give a fucks" are on vacation Contributor

    Γιατί γράφουμε όλο ο,τι θέλει ο Αφέντης. Αλλά τι γίνεται όταν η σκλαβα ή υποτακτικη έχει πραγματικά και διεγνωσμενα θέματα; Τα γράφουμε στα παπαριά μας γιατί δεν βολεύει;
     
  3. Lady in Corslet

    Lady in Corslet Mind the gap...

    Το ένα σκέλος του βασικού τρίπτυχου που είναι ως προϋπόθεση για να εμπλακεί κάποιος σε σχέση στα πλαίσια του BDSM είναι να είναι sane... Από την στιγμή που αυτό δεν υφίσταται, δεν μπορεί να υφίσταται και η σχέση εντός πλαισίου. Εγώ έτσι το αντιλαμβάνομαι τουλάχιστον.
     
  4. Seras Victoria

    Seras Victoria My "give a fucks" are on vacation Contributor

    Πολύ σεβαστο αυτό που λες. Αλλά οι άνθρωποι που έχουν τέτοια θέματα δεν έχουν δικαίωμα στον έρωτα; Στην καύλα;
    Πρέπει όλοι να τα έχουμε βρει υπέροχα με τον εαυτό μας για να έχουμε δικαίωμα σε ο,τι επιθυμούμε;
    Ποιος τα έχει όλα λυμενα;;
     
  5. Lady in Corslet

    Lady in Corslet Mind the gap...

    Προφανώς και έχουν δικαίωμα στον έρωτα και στην καύλα. Ο έρωτας και η καύλα όμως δεν υπάρχουν μόνο εντός του bdsm πλαισίου...
     
    Last edited: 29 Αυγούστου 2022
  6. Seras Victoria

    Seras Victoria My "give a fucks" are on vacation Contributor

    Καταλαβαίνεις ότι εκτίθεμαι με αυτό το νήμα αλλά θεωρώ ότι είναι καιρός να το συζητήσουμε. Λίγοι είναι χωρίς θέματα. Τι κάνουμε εντός βδσμ για αυτό; Ας το συζητήσουμε.
     
  7. Brt

    Brt #ολαπολυ

    Δεν είναι καθόλου εύκολο να ζήσεις με διπολικό σύντροφο. Υπάρχει ένα φόρουμ σχετικό. Επίσης ο ίδιος ο διπολικος, αν έχει καταφέρει να βρει θεραπεία/ισορροπίες/δομη, μπορεί να σου ζητήσει να μιλήσεις με τον ψυχοθεραπευτή του, για να αντιληφθείς πως είναι η καθημερινότητα. Από εκεί και μετά, όπως είπε και η @Seras Victoria όλοι έχουμε ρωγμές.

    https://forum.psychology.gr/forums/23-Διπολική-διαταραχή
     
  8. Seras Victoria

    Seras Victoria My "give a fucks" are on vacation Contributor

    Υπάρχει το bipolar και υπάρχει και το άλλο που κολλάει το μυαλό μου τώρα και δεν το θυμάμαι. Αυτό έχω αλλά έχει κολλήσει το μύαλο μου δεν θυμάμαι .
     
  9. Seras Victoria

    Seras Victoria My "give a fucks" are on vacation Contributor

    Αλλά δεν έχει σημασία τι έχω εγώ . Το νήμα έχει να κάνει με ψυχικά θέματα και πως τα αντιμετωπιζουν οι Αφέντες ή πρώην Αφέντες.
     
  10. gaby_m

    gaby_m open for S/m discussion Premium Member Contributor

    Να ρωτήσω κάτι @Seras Victoria, γιατί το περιορίζεις στους Κ και δεν λες γενικά οι του χώρου πώς το βλέπουν;
     
  11. Seras Victoria

    Seras Victoria My "give a fucks" are on vacation Contributor

    Γιατί θέλω να μάθω πως το διαχειρίζονται οι Κ. Αλλά ελεύθερα και οι υπόλοιποι.
     
  12. Seras Victoria

    Seras Victoria My "give a fucks" are on vacation Contributor

    Α, θυμήθηκα! BDP.