Απόκρυψη ανακοίνωσης

Καλώς ήρθατε στην Ελληνική BDSM Κοινότητα.
Βλέπετε το site μας σαν επισκέπτης και δεν έχετε πρόσβαση σε όλες τις υπηρεσίες που είναι διαθέσιμες για τα μέλη μας!

Η εγγραφή σας στην Online Κοινότητά μας θα σας επιτρέψει να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα στο forum, να στείλετε προσωπικά μηνύματα σε άλλους χρήστες, να δημιουργήσετε το προσωπικό σας profile και photo albums και πολλά άλλα.

Η εγγραφή σας είναι γρήγορη, εύκολη και δωρεάν.
Γίνετε μέλος στην Online Κοινότητα.


Αν συναντήσετε οποιοδήποτε πρόβλημα κατά την εγγραφή σας, παρακαλώ επικοινωνήστε μαζί μας.

Μασάζ...

Συζήτηση στο φόρουμ 'BDSM Discussion' που ξεκίνησε από το μέλος amira, στις 22 Μαρτίου 2007.

  1. amira

    amira Regular Member

    έχω ενα πρόβλημα.
    Δυστηχώς δεν ξέρω να κάνω μασάζ. 
    Είμαι κοντά Του για να Τον ικανοποιώ, να Τον προσέχω, να είμαι το αντικείμενο Του και γενικότερα είμαι κοντά Του για να εκτελώ τις επιθυμίες Του.
    Πως όμως θα Τον κάνω να χαλαρώσει όταν τα νεύρα Του είναι τσιτωμένα, είναι Κουρασμένος μέτα απο μια δύσκολη μέρα?
    Έχω κατά νου διάφορα τρίκς (ενα καλό φαγήτο, να είμαι ήσυχη και κοντά Του, ώστε να συζητήσουμε το πρόβλημα Του κ.λ.π.), αλλά θεωρώ απαραίτητο και ένα καλό μασάζ στο σώμα και στα πόδια Του μέτα απο ένα καυτό μπάνιο...
    Αλλά πως?

    Άν υπάρχει κάποιος να μου προτείνει κάτι? Πως θα μπορούσα να μάθω το κάτι παραπάνω για την προσωπική Του περιποιήση????
    Αχ, βοηθήστε με...

    Αλήθεια εσείς θεωρείτε απαραίτητο το μασαζ?

    Με δίαλεξε έτσι όπως είμαι αλλά θέλω και το κάτι παραπάνω...
     
  2. MasterJp

    MasterJp Advisor Staff Member In Loving Memory

    Τελικά, ίσως είναι απαραίτητο ένα εκπαιδευτήριο σκλάβων
     
  3. amira

    amira Regular Member

    σίγουρα είναι..
    Αλλά μέχρι τότε?
     
  4. thelma

    thelma Regular Member

    Απάντηση: Re: Μασάζ...

    Μετα το πτυχιο, θα μπορουν να παιρνουν και μαστερ? 
     
  5. perfect_number

    perfect_number Regular Member

    Απάντηση: Re: Μασάζ...

                  Kαλο!!!!!!!!!!!!!!
     
  6. gaby

    gaby Guest


    Και πολύ καλά κάνεις να θέλεις το παραπάνω  

    Μου φαίνεται σχεδόν απαραίτητο το μασάζ.

    Το χαλαρωτικό ξεκινάει από πόδια, εσωτερικά πλαινά της πατούσας συγκεκριμένα, αλλά έχει ως επίκεντρο πλάτη, ώμους και αυχένα.

    Ο απλός τρόπος να μάθεις μασάζ είναι να πας να σου κάνουν εσένα μερικές φορές χαλαρωτικό μασάζ ώστε να καταλάβεις τις κινήσεις πάνω σου. Κάνε και τονωτικό και βαθύ μυικό μασάζ, για να καταλάβεις τις διαφορές. Εκεί μπορείς να ρωτήσεις και ορισμένα βασικά πράγματα, καθώς και τί λάδι χρησιμοποιούν αν έχει και στοιχεία αρωματοθεραπείας το χαλαρωτικό μασάζ που θα σου κάνουν.

    Το επόμενο βασικό που μαθαίνεις στο μασάζ είναι η στάση του δικού σου σώματος, να είναι τέτοια που να σου επιτρέπει να εφαρμόζεις την σωστή δύναμη με τον σωστό τρόπο στο σώμα Του. Αυτό θα πρέπει να το ρωτήσεις και να προσέξεις καλά τις απαντήσεις που θα σου δώσουν.

    Υπάρχουν και διάφοροι οδηγοί που μπορείς ν αγοράσεις σε βιβλιοπωλεία, για να μπεις στο νόημα. Βοηθούν.

    Αυτά περί βανιλίστικου μασάζ.

    Για σκλαβίσιο μασάζ προς τον Αφέντη, μπορεί να συνδυάζεται με διάφορα είδη worship όπως, foot worship και άλλα, ανάλογα με τις οδηγίες που Αυτός θα σου δώσει.

    Μπορεί να Του το κάνεις και γυμνή με κάποιο discomfort factor πάνω σου... θέμα γούστου Του, το προτείνεις και βλέπεις τί θα σου πει Αυτός.

    Καλή αρχή και καλή επιτυχία...  
     
    Last edited by a moderator: 22 Μαρτίου 2007
  7. Algerian79

    Algerian79 New Member

    ... κι από μένα  
     
  8. MasterJp

    MasterJp Advisor Staff Member In Loving Memory

    Re: Απάντηση: Re: Μασάζ...

    Μετά το "πτυχίο" θα πωληθούν thelma <χ>
     
  9. thelma

    thelma Regular Member

    Απάντηση: Re: Απάντηση: Re: Μασάζ...

    Αναδουλειες προβλεπω.
    Σκεφτειτε και το ενδεχομενο ενοικιασης.
    Εξυπηρετει καλυτερα....ολους 
     
  10. MasterJp

    MasterJp Advisor Staff Member In Loving Memory

    Re: Απάντηση: Re: Απάντηση: Re: Μασάζ...

    Η επένδυση που απαιτείται για την αναδόμηση μετα την χρήση από κακούς ενοικιαστές σπάνια δικαιολογεί το ρίσκο.

    Τα του Καίσαρος τω Καίσαρει
     
  11. sapfw

    sapfw Hard to handle Contributor

    Απάντηση: Re: Απάντηση: Re: Απάντηση: Re: Μασάζ...

    ουφ, κάτι θέλω να πω επί του θέματος, αλλά αφενός δεν ξέρω τι, αφετέρου θα είναι εκτός thread

    amira
    εκτιμώ πως οι συμβουλές της tender είναι καλές για αρχή... επίσης, εγώ στη θέση σου, θα να παρακολουθούσα ένα μασάζ για να δω πως γίνεται
     
  12. thelma

    thelma Regular Member

    Απάντηση: Μασάζ...

    Εξακολουθω να εχω τις ενστασεις μου σε καποια σημεια,αλλα επειδη το θεμα του νηματος ειναι αλλο,θα τις παραθεσω καποια αλλη στιγμη,καπου αλλου.
     
    Last edited: 22 Μαρτίου 2007