Απόκρυψη ανακοίνωσης

Καλώς ήρθατε στην Ελληνική BDSM Κοινότητα.
Βλέπετε το site μας σαν επισκέπτης και δεν έχετε πρόσβαση σε όλες τις υπηρεσίες που είναι διαθέσιμες για τα μέλη μας!

Η εγγραφή σας στην Online Κοινότητά μας θα σας επιτρέψει να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα στο forum, να στείλετε προσωπικά μηνύματα σε άλλους χρήστες, να δημιουργήσετε το προσωπικό σας profile και photo albums και πολλά άλλα.

Η εγγραφή σας είναι γρήγορη, εύκολη και δωρεάν.
Γίνετε μέλος στην Online Κοινότητα.


Αν συναντήσετε οποιοδήποτε πρόβλημα κατά την εγγραφή σας, παρακαλώ επικοινωνήστε μαζί μας.

Μαστίγια. Είδη και χρήσεις

Συζήτηση στο φόρουμ 'BDSM Τεχνικές' που ξεκίνησε από το μέλος MasterJp, στις 6 Ιουλίου 2005.

  1. john_slave96

    john_slave96 Contributor

    RE: Μαστίγια Είδη και χρήσεις

    Μου αρέσουν πάρα πολύ τα σημάδια (όχι μόνο μελανιές), ειδικά αυτά που δεν περνούν σε μία μέρα. Μια από τις πιο όμορφες εμπειρίες μου ήτανμε μαστίγιο περσικό, το οποίο είναι σαν παλάμη και χτυπά σε ένα μεγάλο μέρος του σώματος. Πονά πάρα πολύ, αλλά δεν αφήνει πολλά σημάδια.

    Αυτό που με γοητεύει είναι η σταδιακή αύξηση των μαστιγωμάτων. Αυτό που βρήκα σαν λύση για εμένα είναι να προσπαθώ να συγκρατηθώ και να μην φωνάζω με το παραμικρό ή να αργώ να φωνάζω έλεος. Με τον καιρό άυξησα τις αντοχές μου και δεν μου έμεινε παρά να απολαύσω δύο πράγματα: 1. τη διαδικασία της μαστίγωσης, το θόρυβο και τον πόνο και μετά την απουσία του πόνου, τελικά τον αντίχτυπό του, 2. Την κίνηση της Αφέντρας, τις προσπάθειές της, τον ιδρώτα της, τις εκπνοές της και τις μικρές κραυγές της.

    Όλα αυτά κάνουν τη μαστίγωση το πιο καλό διεγερτικό και τη πιο γοητευτική διαδικασία. Αν το σώμα είναι τεντωμένο, τότε το μαστίγωμα είναι ακόμα πιο καλό. Πιο γοητευτικό είναι ακόμα αν είναι τα μάτια κλειστά έτσι ώστε να μην ξέρεις που και πότε θα πέσει το μαστίγιο στο σώμα σου. Αυτό βέβαια μπορεί να έχει πολλές παραλλαγές. Αυτά προς το παρόν.
     
  2. teras

    teras New Member

    RE: Μαστίγια Είδη και χρήσεις

    Και βέβαια υπάρχει πάντα και η ζώνη. Αρκεί να είναι από μαλακό δέρμα. Διαφορετικά το χτύπημά της είναι "χοντρό", άγαρμπο. Μια καλής ποιότητας μαλακή ζώνη, αν πέφτει με μαγκιά πάνω σε σφιχτό δέρμα προσφέρει πόνο (μέσα στο όρια που έχουν συναποφασιστεί), ηδονή και, κάτι που με συναρπάζει, όμορφο ήχο. Και κάτι ακόμα: αν θέλεις τη φοράς και σα ζώνη, οπότε την έχεις πάντα μαζί σου. Που ξέρεις, μπορεί να σου χρειαστεί κάσποια στιγμή που ο ειδικός εξοπλισμός βρίσκεται μακριά!
     
  3. Archon

    Archon sometimes sickness has fun

    Re: Μαστίγια Είδη και χρήσεις


    καπως ετσι μοιαζει το δικο μου (την πηρε αραγες τη εικονα?),
    οσο αναφορα τον αριθμο και τη δυναμη των χτυπηματων
    δεν το ειχα σκεφτει, αλλα ποτε δεν μου εκφραστηκε και κανα παραπονο.
    εννοειτε οτι δεν χτυπαω για να σκοτωσω...
    ειναι παιχνιδι
     
  4. Ekpaideytis_skulas

    Ekpaideytis_skulas New Member

    Re: Μαστίγια Είδη και χρήσεις

    mporw omos na protino kai to dermatino louri opu bgazoume bolta to skilo an einai apo malako derma na denei kalitera sto xeri
     
    Last edited by a moderator: 10 Ιουλίου 2007
  5. Anteleme

    Anteleme New Member

    Re: Μαστίγια Είδη και χρήσεις

    Το αγαπημένο μου και το οποιο χρησιμοποιώ σχεδόν πάντα είναι ένα Αγγλικό flogger με δερμάτινη λαβή και 26 πλοκάμια!!
     
  6. Marqui

    Marqui sitting on a park bench

    Re: Μαστίγια Είδη και χρήσεις

    αν και δεν μπαινει κυριολεκτικα στην κατηγορια "μαστιγιο" , για μενα τιποτα καλυτερο απο το λεπτο bamboo cane . Βασικο χαρακτηριστικο οτι ο πονος παει κατ ευθειαν στον εγκεφαλο...δεν δινει την ψευαισθηση οτι πονα η σαρκα....Προσοχη ομως....κοβει το δερμα πολυ ευκολα και δημιουργει βαθιες πληγες
     
  7. Gwen

    Gwen Regular Member

  8. Mavrobasilis

    Mavrobasilis Regular Member

    Re: Μαστίγια Είδη και χρήσεις

    Fuckin' hilarious.

    Ασφαλώς η παλαιοταξίτικη εγγλέζικη σκηνή έχει αναγάγει την ταξική διάσταση του μπιντιεσεμ σε εξόχως (γ)καυλωτική τέχνη.
    Ωστόσο τα νεοταξίτικα γκατζετς είναι πλέον ιμεροκτόνα και από τα παρτάκια στα γουοναμπήδικα fetish clubs της πουστονήσου.

    Μας κόψαν το κάπνισμα, όπως ασφαλώς θα γνωρίζεις dear, για αυτό είμαι τόσο χόλας- μην παρεξηγείσαι.
    'κι αν θα κλείσουν τους τεκέδες πειραιά-κρεμμυδαρού, τότε πια θα κουβαλάω στη σπηλιά* την κουρελού'

    * Διάβαζε 'λέσχη'.
     
  9. antonios

    antonios New Member

    Re: Μαστίγια Είδη και χρήσεις

    το πιο ωραίο εργαλείο το έχω δει στο surlulu.com και γράφει love επάνω..
     
  10. sklavos33

    sklavos33 New Member

    Re: Μαστίγια Είδη και χρήσεις

    Δεν ειναι μπελας οταν μπερδευονται τα πλοκαμια μεταξυ τους και ειναι σαν να
    χτυπας με 2-3 και οχι 26,και καθε φορα πρεπει να τα ξεμπερδευεις;
     
  11. Mirella_trans_Domme

    Mirella_trans_Domme Contributor

    Re: Μαστίγια Είδη και χρήσεις

    ΧΜ! Εχω πολλα!!!!Και καμουτσικι ιππασιας απο το Ascot! Και γραφουν ολα "property of Mistress Mirella"
    Τα αγαπημενα μου ομως ειναι "η γατα με τις 9 ουρες" ενα μαστιγιο οπου τα κορδονια του ειναι γεματα κομπους, και ενα κοκκινο μαστιγιο με 4 ουρες απο δερμα στριμμενες αλλα "θανατηφορες" αφου εκει που θα χτυπησουν σκιζουν αν καποιος το χρησιμοποιησει με πολυ δυναμη.
    Προτιμω να τα χρησιμοποιω στον κωλο στου σκλαβου και πολυ λιγοτερο στην πλατη, ενω για τα πελματα η τα ποδια προτιμω το καμουτσικι ιππασιας.
    Παντα ομως προσεχω να μην δημιουργησω την παραμικρη πληγη και μαστιγωνω με τροπο που περισσοτερο τσουζει παρα ποναει. Αν και το τσουξιμο μια μορφη πονου ειναι!
     
  12. subone

    subone New Member

    Re: Μαστίγια Είδη και χρήσεις

    καποτε μια αφεντρα με τιμωρησε με ενα μαστιγιο που ο πονος ηταν πραγματικα αβασταχτος και τα σημαδια (εντονες κοκινηλες) εκαναν 1 εβδομαδα να εξαφανιστουν απο πανω μου



    χαλαλι της...